Фінансові новини
- |
- 01.06.26
- |
- 17:26
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Франція з ініціативи Макрона починає публічні консультації щодо евтаназії
17:36 14.09.2022 |

Президент Франції Еммануель Макрон представив у вівторок 13 вересня план шестимісячних консультацій з громадянами щодо евтаназії.
Про це йдеться у публікації Euractiv, пише "Європейська правда".
Французький закон про евтаназію, відомий як закон Клея-Леонетті, датується 2016 роком. Протягом років його критикували пацієнти і політики, оскільки він дозволяє лише седацію хворої людини - медикаментозне занурення у несвідомий стан до смерті, й у тому випадку, коли життєвий прогноз хворого короткостроковий.
Через п'ять місяців після свого переобрання Макрон вирішив повернути питання про евтаназію до порядку денного. Першим кроком буде шестимісячна консультація з громадянами, щоб, ймовірно, змінити правову базу до кінця 2023 року.
Закон Клея-Леонетті хотіли змінити у 2021 році, але внесений до Національної асамблеї законопроєкт відхилили, оскільки депутати від консервативних груп внесли майже 4000 правок.
Згідно з останніми даними Національного інституту демографічних даних, щороку у Франції від 2000 до 4000 осіб незаконно вдаються до евтаназії.
"Активна допомога вмираючим не повинна бути предметом суперечок лише техніків, лікарів чи експертів. Це обговорення суспільства, де кожен громадянин повинен мати можливість висловити свою волю. Активна допомога вмираючим - це свобода, але в жодному разі не обов'язок", - прокоментував лівий депутат Олів'є Фалорні.
Також у вівторок Національний консультативний комітет з етики (CCNE) висловився за пом'якшення закону, рекомендуючи розвивати паліативну допомогу та глибоку седацію.
CCNE шкодує через "вкрай недостатнє дотримання чинного законодавства" та закликає "зробити більш ефективним доступ до глибокої та безперервної седації до самої смерті", особливо в домашніх умовах.
У Європі кілька країн дозволяють евтаназію з допомогою у різних формах, включаючи Бельгію, Іспанію, Нідерланди, Швейцарію та Люксембург.
31 березня Еммануель Макрон заявив, що підтримує бельгійську модель, яка дозволяє будь-якій людині, яка є жертвою "постійних і нестерпних фізичних чи психологічних страждань", і перебуває у "безвихідній медичній ситуації", покінчити з життям.
Нагадаємо, Іспанія легалізувала евтаназію у березні 2021 року, ставши четвертою країною ЄС, яка це зробила.
У серпні цього року в Іспанії вперше дозволили евтаназію для в'язня.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Українська сторона отримала нову пускову установку IRIS-T, повідомив у неділю, 31 травня, президент Володимир Зеленський.
Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила новий проєкт SPIRIT
для України з загальним обсягом $880 млн, з яких $860 млн становитиме
позика самого банку, а решту $20 млн - гранти від Великої Британії та
Німеччини через цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови й
реформування України
Україна отримає транш у розмірі майже 2,8 млрд євро після того, як Рада
Євросоюзу ухвалила рішення про сьоме виділення коштів у рамках Механізму
підтримки ЄС Ukraine Facility.
Перша партія шведських винищувачів JAS 39 Gripen для України надійде
разом із далекобійними ракетами класу "повітря-повітря" Meteor.
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Швеції розповів про новий пакет допомоги Україні, який виділила ця країна.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США оголосило про найбільшу у своїй історії конфіскацію криптовалюти.
Компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, розширює сферу своєї
діяльності, отримавши новий великий контракт у сфері оборони, передає
Engadget.
Міністр оборони США Піт Гегсет заявив,
що США хочуть, щоб Україна могла захищатися від російської агресії
і знайдуть спосіб допомогти їй у цьому.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив,
що американська влада конфіскувала іранські криптоактиви на суму
близько $1 млрд.
Уряд Швеції ухвалив рішення надати Світовому банку другу гарантію, що
дозволить виділити Україні кредит у розмірі приблизно 2,5 млрд шведських
крон (236 млн євро).
Президент Румунії Нікушор Дан після засідання Ради національної безпеки
оголосив про рішення закрити генконсульство РФ у Констанці і вислати
консула, передає Digi24.
Китай обмежив закордонні поїздки для провідних спеціалістів зі штучного
інтелекту у приватних компаніях і нині для виїзду вони мають отримати
відповідний дозвіл від влади
Мільярдер та інвестор Марк К'юбан заявив, що продав більшу частину
своїх біткоїнів. За його словами, він розчарувався у здатності
криптовалюти виступати захисним активом під час геополітичних потрясінь і
послаблення долара.
У Китаї почали масово навчати гуманоїдних роботів для роботи на
фабриках, у магазинах та у сфері послуг.
IBM та Міністерство торгівлі США оголосили про запуск першої в країні спеціалізованої квантової фабрики з виробництва чипів.
Популярний мобільний відеоредактор CapCut, який за час існування
завантажили понад 1,2 млрд разів, оголосив про партнерство з Google. У
рамках співпраці можливості редактора інтегрують безпосередньо в чат-бот
Gemini.
Автомобільний концерн Stellantis, створений в результаті злиття Fiat
Chrysler і PSA Group, у четвер, 21 березня, представив п'ятирічний
стратегічний план FaSTLAne 2030 вартістю 60 млрд євро.
За 2025-2026 рік кількість ІТ-ФОПів знизилася на 21%, і це найбільше зниження з 2016 року.