Фінансові новини
- |
- 11.07.26
- |
- 22:01
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Правительство Аргентины намерено провести очередную реструктуризацию госдолга
08:32 21.08.2014 |

Аргентина предложит держателям гособлигаций страны обменять их на новые, регулируемые нормами национального права, и получать выплаты по бондам не через американский Bank of New York Mellon (BNY), как ранее, а через государственный Banco Nacion Trust. Это позволит стране избежать очередной невыплаты по действующим обязательствам, после того как в конце июля уже был задержан платеж в размере $539 млн по облигациям со сроком погашения в 2033 году (эти средства были заморожены на счетах BNY по решению американского суда). Обмен будет носить добровольный характер, заявила накануне президент страны Кристина Киршнер.
Разработать новый план выплат по облигациям правительство вынудило июльское решение Федерального суда Нью-Йорка, который подтвердил свое прежнее решение о необходимости "немедленной и полной уплаты" Аргентиной долга перед держателями облигаций, выпущенных до дефолта 2001 года. Напомним, истцами в деле выступили фонды NML Capital и Aurelius Capital Management, отказавшиеся от участия в реструктуризации долга в 2001 и 2010 годах. До дефолта 2001 года долг Аргентины превышал $130 млрд. Резко снизить объем долгового бремени позволили списание около 70% стоимости и продление срока облигаций. Однако не все держатели бумаг согласились на обмен (в последнем раунде участвовали около 92% инвесторов). По оставшимся 8% "проблемного" долга фонды теперь требуют выплат в объеме $1,33 млрд (всего в обороте находятся облигации на $30 млрд, госдолг страны составляет 45% ВВП).
В Аргентине проигнорировали решение суда, Кристина Киршнер вновь пообещала, что не допустит "втягивания страны в долговую яму", отметив, что хедж-фонды получат выплаты "на общих условиях" (иначе остальные инвесторы могли бы требовать упущенную выгоду - примерно $120 млрд). Эксперты, однако, предупреждают, что перевод бумаг под национальное законодательство грозит новыми рисками для инвесторов, что ограничит их интерес к реструктуризации. Так, в Credit Suisse ожидают, что новые бумаги не войдут в биржевые индексы бондов развивающихся стран, более того, из-за решения суда не смогут участвовать в обмене и американские инвесторы. Кайл Дэвис, партнер Goltsblat BLP, отмечает, что мера, скорее, вынужденная, однако правительству придется повышать ставки по госбондам, чтобы убедить большинство инвесторов участвовать в реструктуризации долга.
Между тем рейтинговые агентства уже считают Аргентину некредитоспособной. Так, Standard & Poor`s 31 июля (когда истек срок выплаты по облигациям) снизил рейтинг страны до SD (выборочный дефолт). В агентстве отмечают, что до урегулирования конфликта сторон и возобновления выплат кредиторам страна не может рассчитывать на повышение рейтинга. В Moody`s, где пока ограничились лишь негативным прогнозом по кредитной оценке (Caa2), отмечают, что задержка выплат повышает давление на международные резервы страны (составляют $29 млрд) и курс национальной валюты песо, обесценение которого уже сказалось на росте инфляции до 30% годовых. Потери инвесторов могут составить около 20% от стоимости бумаг, полагают в агентстве.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Віцепремʼєр-міністр України з питань євроінтеграції Тарас Качка заявив,
що постійні представники держав-членів при ЄС схвалили відкриття шостого
кластера переговорів про вступ України до ЄС під назвою "Зовнішні
відносини".
Національний банк України (НБУ) з 4 вересня 2026 року введе в готівковий
обіг нову банкноту номіналом 2000 гривень, оголосив голова НБУ Андрій
Пишний під час пресбрифінгу в Києві в п'ятницю.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовив
п'ятому президенту, лідеру партії "Європейська солідарність" Петру
Порошенку у скасуванні рішення щодо запровадження санкцій проти нього.
Польща співпрацюватиме з Україною у сфері виробництва та сервісного обслуговування ракет PAC-3 до систем Patriot.
Європейський парламент висловив занепокоєння повільними темпами
реалізації 10-пунктного плану пріоритетних реформ, відомого як "план
Качка-Кос", та закликав Україну якнайшвидше перейти від обговорень до
практичних результатів.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Енді Бернем, якого почали називати майбутнім прем’єр-міністром Великої
Британії після того, як Кір Стармер подав у відставку, пообіцяв зберегти
підтримку України.
Євросоюз збирається укласти угоду, що дозволить оборонним компаніям Британії продавати Україні зброю за кошти Ukraine Support Loan
Німецькі компанії DEUTZ і ARX Robotics запускають в Ульмі промислове
серійне виробництво безпілотних наземних систем Gereon, перші з яких
планують поставити Україні вже наприкінці літа.
Президент Польщі Кароль Навроцький повідомив, що розмовляв з
українським колегою Володимиром Зеленським під час вечері лідерів
напередодні саміту НАТО.
Народний банк Китаю у червні продовжив нарощувати золоті резерви,
незважаючи на суттєве зниження світових цін на дорогоцінний метал.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.
Поки світові автовиробники обережно дискутують про темпи переходу на
електротягу, китайська корпорація BYD продовжує агресивну експансію
інфраструктури
Вища судова інстанція Європейського Союзу - Європейський суд
справедливості (ECJ) - ухвалила остаточне рішення у справі проти
компанії Google та її материнського холдингу Alphabet.
За словами CEO Microsoft Commercial
Business Джадсона Олтгоффа, компанії вже концентруються не на тестуванні
ШІ, а на отриманні вимірюваної віддачі від інвестицій.
За шість місяців 2026 року в Україні продали
близько 33 тис. нових легкових автомобілів, що на 0,5% більше, ніж за
аналогічний період минулого року.
OpenAI веде попередні переговори про передачу уряду США 5% акцій
компанії. За задумом генерального директора Сема Альтмана, аналогічну
частку державі могли б передати й інші провідні американські розробники
штучного інтелекту, повідомляє Financial Times із посиланням на джерела.
Компанія Microsoft оголосила про
прискорення ініціативи Quantum Safe Program (QSP) та заявила про намір
перевести свої продукти й сервіси на постквантову криптографію (PQC) до
2029 року.