Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Угода про надра із США: ЗМІ оприлюднили деталі двох таємних договорів

 

Окрім Міжурядової угоди про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду українська делегація підписала у Вашингтоні ще два документи, які досі не оприлюднили.

Рамкова Міжурядова угода максимально наближена до решти інвестиційних угод, укладених Україною, втім важливі деталі її реалізації містяться у двох інших документах, пише ZN.UA із посиланням на джерела.

За даними видання, загалом підписано пакет із трьох документів: рамкової Міжурядової угоди, Угоди про обмежене партнерство (визначає умови співпраці) та Статуту фонду, через який ця співпраця здійснюватиметься.

Офіційно сторони повідомили лише про підписання Міжурядової угоди, але умови співпраці міститься в Угоді про обмежене партнерство, якої не бачили навіть народні депутати. За останніми даними, урядовці погодилися переказати депутатам, що в ній, не показуючи документів.

За інформацією ZN.UА, Угода про обмежене партнерство визначає, що управлятиме спільним Україно-Американським фондом Рада з рівною кількістю представників України та США, а допомагатимуть їй чотири комітети.

Але у цих комітетах розподіл представників буде на користь США:

* Інвестиційний комітет, відповідає за інвестиційні рішення, - три менеджери від США, два менеджери від України;

* Адміністративний комітет, відповідає за управління й адміністрування, - три менеджери від США та два менеджери від України;

* Аудиторський комітет, відповідає за залучення сторонніх аудиторів, а також за наймання і нагляд за консультантом з оцінки внесків, - два менеджери від США та два менеджери від України;

* Комітет з пошуку проєктів, відповідає за виявлення інвестиційних можливостей, - три менеджери від України та два менеджери від США.

"Як бачимо, нам довірять тільки пошук проєктів, у решті питань ми в меншості й загалом не дуже потрібні", - вказує видання.

До того ж рішення щодо низки питань взагалі погоджуватимуть виключно менеджери США, це:

* інвестиційні рішення;
* строки та обсяги будь-яких розподілів активів;
* проведення аудиту Партнерства, його інвестицій і доходів;
* визначення оціночної вартості будь-якого військового внеску США;
* затвердження будь-яких рекомендацій Інвестиційному комітету;
* затвердження будь-яких рекомендацій Адміністративному комітету;
* затвердження будь-яких рекомендацій Аудиторському комітету.

Що відомо про внески України та США до спільного фонду

США не інвестуватимуть у Фонд нічого, у якості американського внеску врахують зброю, передану Україні. Своєю чергою Україна інвестуватиме 50% усіх орендних платежів, ліцензійних зборів і сум, що підлягають сплаті уряду за угодами про розподіл продукції, які стосуються ліцензій, виданих після набрання чинності документом, і так званих "сплячих ліцензій".

За оцінками Держгеонадр, загалом налічується близько 3000 "сплячих" спецдозволів, але довести, що вони не використовуються можна після десяти років відсутності робіт і лише через суд.

Також, відповідно до Угоди, до сплячих будуть прирівняні окремі діючі спецдозволи, зокрема ті, які за останні десять років мали менш як 1% видобутих балансових запасів, або ж ті, за якими понад п'ять років фіксуються порушення чи невиконання затвердженої робочої програми.
Куди інвестуватиме кошти спільний українсько-американський фонд

Зароблені Фондом кошти зможуть реінвестувати в інфраструктурні або видобувні проєкти, розподіляти між партнерами (але не раніше як через 10 років), витрачати на операційні видатки.

При цьому у випадку, якщо "український партнер" порушить умови, він може втратити свою частку у розподілі доходів, а також усі права голосу в Раді та відповідних комітетах Фонду.

Також умовою угоди передбачено, що американські інвестори першими отримуватимуть усю потенційно цікаву інформацію, і оцінюватимуть свій інтерес упродовж трьох місяців. Лише після цього ці проєкти можна буде запропонувати іншим інвесторам, але вони не зможуть отримати вигідніші фінансові умови упродовж шести місяців. Така ж умова діятиме при продажу продукції.

"Тож загалом співпраця виглядатиме так: американці дають зброю (якщо дають). Ми ж за потенційно недоотриману бюджетом ренту створюємо фонд і підбираємо їм інвестиційні проєкти. Вони у них заходять (чи не заходять), але по пів року і ніхто інший не заходить. Перші десять років усі зароблені кошти реінвестуються в Україні (і це будуть дуже малі суми, адже мова про нові або "сплячі" ліцензії, де не було ані розвідки, ані видобутку). Далі гроші діляться і виводяться Штатами з України без оподаткування. Не найгірші вимоги, які ми бачили. Але і не найкращі", - констатує видання.

За матеріалами: БізнесЦензор
 

ТЕГИ

Курс НБУ на завтра
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,5094
 0,0095
0,02
EUR
1
46,9949
 0,0668
0,14

Курс обміну валют на 23.05.25, 10:42
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,0955  0,01 0,03 41,6876  0,02 0,04
EUR 46,5776  0,02 0,05 47,3010  0,03 0,06

Міжбанківський ринок на 23.05.25, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,5000  0,02 0,05 41,5150  0,02 0,04
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес