Фінансові новини
- |
- 09.01.25
- |
- 22:55
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Верховна Рада ухвалила закон про регулювання підприємницької діяльності, який скасовує Господарський кодекс
Верховна Рада в четвер 248 голосами ухвалила закон №6013 "Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об'єднань у перехідний період", що передбачає скасування Господарського кодексу й трансформацію комунальних підприємств, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".
"Цей закон - революційне рішення, яке забезпечить прозорість при управлінні державною та комунальною власністю, а також приводить українське корпоративне законодавство до принципів ОЕСР та європейських практик", - прокоментував рішення заступник голови Комітету з економічного розвитку Олексій Мовчан у фейсбуці.
"Парламент підтримав скасування Господарського кодексу, усунувши багаторічне дублювання регулювання цивільних відносин і забезпечивши правову визначеність", - зі свого боку написав голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Як зазначив під час обговорення народний депутат Олександр Мережко, закон дає змогу позбутися таких рудиментів "совєтчини" у праві, як оперативне управління та господарське відання. Це дуже важливо навіть з погляду того, щоб інвестори ішли на український ринок.
У пояснювальній записці до документа зазначено, що скасування Господарського кодексу та внесення змін до Цивільного кодексу щодо такої організаційно-правової форми, як "об'єднання юридичних осіб", підвищить інвестиційну привабливість країни, впровадить ефективні механізми контролю за використанням об'єктів державної та комунальної власності.
Пропонується також доповнити Цивільний кодекс статтями, що направлені на поліпшення корпоративного управління, зокрема такими, що містять визначення корпоративних прав, які встановлюють момент їх виникнення, а також такими, що дають змогу запроваджувати обмеження певним особам щодо володіння корпоративними правами або їх реалізації.
Крім того, законопроєкт виключає із Цивільного кодексу таких юросіб публічного права, як держпідприємства, комунальні підприємства та спільні комунальні підприємства, але додає положення щодо особливостей передачі юрособі в управління майна її засновником.
Закон містить перехідний семирічний період для поступового припинення "підприємств" та їх перетворення у господарські товариства з дотриманням принципу співмірного та передбачуваного втручання у права засновників таких юросіб без покладання на них надмірного тягаря з виконання положень закону.
Водночас після голосування депутати фракції "Європейська солідарність" заявили про підготовку блокувальної постанови. Як стверджує співголова фракції Ірина Геращенко, ухвалений закон містить численні корупційні ризики, зокрема щодо передачі державного та комунального майна, завдає удару по стабільності громад.
Проти законопроєкту, який було ухвалено в першому читанні ще в січні 2023 року, також виступила Всеукраїнська асоціація громад та Асоціація міст України (АМУ).
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :