Фінансові новини
- |
- 25.12.24
- |
- 22:31
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Єдиний російський держбанк із філією у Китаї підвищив комісію за перекази у 35 разів
10:03 29.08.2024 |
Російський банк ВТБ - єдиний із державних банків у Росії, який має повноцінну філію у Китаї, - різко підвищив комісії за операціями у юанях.
Філія "ВТБ Шанхай" через менеджерів попередила корпоративних клієнтів про те, що вартість юаневих переказів зросте як для вихідних, так і для вхідних операцій, пише російська газета "Вєдомості" із посиланням на джерела, близькі до сектора міжнародних розрахунків.
Найбільше - у 30-35 разів - зросте комісія за перекази до шанхайської філії ВТБ з інших банків: зараз вона становить 0,17-0,2% суми, а з 1 вересня збільшиться до 6%.
Для власних клієнтів, які переказують гроші між російським та китайським підрозділом ВТБ, банк підвищить комісію на чверть - з 2,5% до 3%. Підвищену комісію встановлено за терміновість операцій. За те, щоб платіж дійшов швидше за 10 днів, доведеться заплатити 4% від суми, а якщо потрібно переказати кошти у термін до 5 днів - 5%.
Комісії у "ВТБ Шанхай", який став головним банком для розрахунків з Китаєм після масового блокування платежів банками з КНР, зростають через складнощі з доступом до юанів, каже один із співрозмовників видання. Він пояснює, що вартість залучення китайської валюти різко зросла, через санкції компаніям дістати її стає проблематично, а курс юаня у Росії вже на 10% відрізняється від світових котирувань.
Справа в тому, що китайські банки, які переказували юані з Росії до Китаю, після внесення "ВТБ Шанхай" до санкційного списку відмовилися від співпраці з ним, розповідали джерела The Moscow Times.
Як повідомлялося, США запровадили санкції проти шанхайської "дочки" російського ВТБ у червні, разом із з обмеженнями щодо "Московської біржі", через які в Росії зупинилася біржова торгівля доларом та євро. У підсумку переказ коштів за маршрутом ВТБ - "ВТБ Шанхай" - китайський постачальник практично зупинилося, говорили джерела The Moscow Times.
У результаті банку фактично довелося працювати "на зустрічних потоках": він міг переказувати кінцевим одержувачам у Китаї лише ті юані, що надходили на рахунки клієнтів від платежів за російський експорт.
Незважаючи на це, черга на відкриття рахунку у "ВТБ Шанхай" розтягнулася на 3-4 місяці, каже співрозмовник газети "Вєдомості".
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :