Фінансові новини
- |
- 14.11.24
- |
- 13:15
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Кредити: За та Проти
16:20 28.03.2023 |
Затримують заробітну плату, а оренду за квартиру потрібно платити вже сьогодні? Не вистачає коштів для купівлі автомобіля, житла чи речей? В цих та інших випадках допомагають кредити — грошові позики з наступним їх поверненням у визначену дату зі сплатою відсотків. Кредити, як і будь-який інший фінансовий продукт, мають свої переваги та недоліки. Розглянемо всі «за» та «проти» позик.
Переваги кредитів
Швидке отримання коштів. Трапляється, що можливості чекати зарплатні чи виплати немає, а гроші потрібні вже тут і зараз. Деякі види кредитів (онлайн-позики) дозволять отримати кошти вже за 10 – 30 хвилин, а процес оформлення займає лічені хвилини.
Інколи невисокі відсотки. Так, кредити асоціюються у більшості з захмарними відсотками, однак таке присутнє не всюди: наприклад, в Ukrsibbank ukrsibbank.com/.../credits/ ставка за кредитами становить від 0,0001%. Ставка буде найнижчою з можливих за умови своєчасного погашення заборгованості. Якщо ж заборгованість буде простроченою, можуть застосовуватись штрафи та пені.
Швидкість та простота оформлення. Як правило, для отримання невеликих позик (до 200 – 300 тисяч гривень) знадобиться лише паспорт і код. Заставу, поручителів та додаткові документи можуть запросити лише в окремих випадках.
Багатоцільове використання. Оформити кредит можна як для окремої цілі (купівля авто, нерухомості, товарів, рефінансування боргу тощо), так і без зазначення мети отримання позики. Найкращий варіант в останньому випадку — кредит готівкою.
Фінансова вигода. Звучить дивно, але це так: наприклад, власники бізнесу нерідко користуються кредитами, адже їм вигідніше взяти кошти в борг, ніж знімати власні з брокерських та інших рахунків, поки ці накопичення «працюють» та примножуються. Інший приклад — купівля нерухомості під низький відсоток, адже за 20 років (термін кредиту) вартість об'єкта зросте в кілька разів, а тому кредит в такому випадку є вигідним.
Недоліки кредитування
Ризик «боргової ями». Не маючи постійного доходу, трапляються випадки, коли настає час сплати кредиту, а коштів на це немає. Дзвінки від установи, колектори, арешт майна та суд — те, чим може закінчитись історія з кредитом, якщо клієнт не є фінансово грамотним або в разі форс-мажору.
Висока вартість кредиту. Так, особливо високі відсотки (аж до 25.000% річних) чекають тих, хто не вносить щомісячний платіж та не сплачує штрафи вчасно. Нерідкі випадки обману й з боку кредитора, коли обумовлений відсоток був один, а на папері дрібним шрифтом був вказаний інший, вищий.
Обмежені суми. Без застави, позичальників та страхування отримати вдасться лише до 200 – 300 тисяч гривень. Максимум на ринку — 10 – 20 млн гривень тільки на купівлю нерухомості, але й отримати такий кредит значно важче.
Попри це, кредити були та залишаються корисним інструментом, й головне — знати, як ними користуватись, та грамотно розпоряджатись власними фінансами.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :