Фінансові новини
- |
- 16.11.24
- |
- 01:24
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Як чистити паперові гроші й не зіпсувати їх?
14:07 25.06.2021 |
Дослідження показали, що корона вірус може жити на металі, пластику, папері до 9 діб. Є й багато інших небезпечних мікроорганізмів, які постійно накопичуються на банкнотах. Однак для захисту від них зазвичай цілком достатньо просто мити руки та обробляти шкіру антисептиками. Більш поширеною проблемою є видимі забруднення купюр. Наприклад, якщо вони впали у кольорову рідину чи опинилися на вологій землі. Не поспішайте відправляти такі банкноти в пральну машину, інакше ризикуєте серйозно їх зіпсувати. Обміняти такі гроші на нові, можливо, й вдасться, але тоді курс долара Львів буде для вас дещо нижчим через необхідність сплати комісії. Є більш ефективні й водночас прості методи.
3 кроки до чистоти
Лише кілька дій перетворять брудні купюри на майже нові:
Якщо таким чином плями видалити не вдалося, можна спробувати протерти банкноти 70% етиловим спиртом чи дезінфікуючим засобом. Більшість купюр достатньо захищені, аби витримати нетривалий вплив спирту. Однак ми не гарантуємо цього щодо паперових грошей усіх країн. Можливі винятки.
Чого робити не варто?
Не потрібно кип’ятити банкноти, намагатися просушити їх у мікрохвильовій печі (через металеві елементи захисту). Також не використовуйте відбілювач або інші агресивні засоби. Краще спробуйте здати банкноти в обмінний пункт. Тоді курс злотого чи іншої валюти, хоч і буде дещо нижчий, зате дозволить вам зберегти основну частину коштів.
А наступного разу постарайтеся бути уважнішими до готівки. Хоча сучасні купюри є досить міцними, вони все ж потребують дбайливого поводження.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :