Фінансові новини
- |
- 16.11.24
- |
- 07:19
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Сільське господарство — четверта революція
17:13 20.05.2021 |
Цифрове сільське господарство 4.0 передбачає використання безпілотних повітряних суден та IT-платформи. Щоби розібратися чому 4.0, розглянемо докладніше історію розвитку галузі.
Уже сьогодні новітні технології сільському господарству надають системи точного землеробства Trimble. Але з чого все починалось? «Сільське господарство 1.0» — ручна праця і традиційні методи обробки землі та вирощування тварин. Воно досі збереглося в невеликих господарствах, далеких від сучасних технологій.
Процес індустріалізації створив «сільське господарство 2.0» — інтенсивну механізацію й заміну ручної праці на машини. Тенденції до підвищення потужностей і продуктивності сприяли активній роботі щодо створення модифікованих високоврожайних сільськогосподарських культур, застосування нових технік у перероблюванні сировини, стимулювання врожайності через використання штучних добрив, гербіцидів і пестицидів.
Коли нові технології стали проникати у всі сфери, настав час «сільського господарства 3.0». Ми зараз знаходимося на цьому етапі. Уже мало кого можна здивувати системами автоматичного поливу й регулювання мікроклімату в теплицях чи автоматичними доїльними апаратами. Чіпи на тваринах використовують для відстеження їхнього стану та місцеперебування. Датчики на сільгосптехніці дають змогу вести дистанційний контроль і управління процесами посівних робіт, внесення добрив і збору врожаю. Однак весь цей інструментарій оптимізує лише поодинокі завдання.
«Сільське господарство 4.0» — наступний етап розвитку
«Сільське господарство 4.0» — наступний етап розвитку, коли нові технології дають змогу не тільки оптимізувати діяльність унаслідок автоматизації певних процедур, але і впровадити такий спосіб господарювання, у якому людина буде виконувати роль виключно координатора і спостерігача.
Це буде сільське господарство, де як і раніше використовується ґрунт і умови, але виробничі процеси будуть підключені до платформи, що дає змогу збирати, систематизувати та обмінюватися інформацією в онлайн-режимі, коригувати роботи на виробничих ділянках залежно від отриманої інформації.
Ми вже живемо у світі, де програми можуть самі обирати алгоритм дій. Цифрова економіка стає реальним способом модернізації сільськогосподарської діяльності. Розвиток Інтернету, поява сучасних агрегаторів та IT-платформ із базами даних планування, фінансового обліку та стану справ створюють недоступні раніше можливості для виявлення закономірностей, прогнозування та стратегічного управління.
Зазначені вище тенденції припускають перегляд ролі аграрного бізнесу в глобальній економіці. «Сільське господарство 4.0» може створити умови для того, щоби вижити в новій реальності.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :