Фінансові новини
- |
- 29.07.26
- |
- 13:17
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ІК Dragon Capital поліпшила прогноз курс на кінець 2023р. до 39 грн/$1 та інфляції до 12,5%

Позитивні тенденції на валютному ринку і сприятливе макроекономічне тло дали змогу інвесткомпанії Dragon Capital поліпшити прогноз курс гривні на кінець цього року до 39 грн/$1 з 43 грн/$1, а також допустити більш активне ослаблення валютних обмежень, особливо на торговельні операції, аж до повернення до обмеженої гнучкості обмінного курсу.
"Сприятливе макроекономічне тло і поліпшення ситуації на валютному ринку створюють можливості для повернення до обмеженої гнучкості обмінного курсу вже цьогоріч, незважаючи на те, що гаряча фаза війни, ймовірно, триватиме довше, ніж ми очікували раніше (третій квартал 2023 року)", - зазначено в повідомленні компанії в понеділок.
За її оновленим прогнозом, резерви НБУ на кінець 2023 року залишаться на рівні $37 млрд, оскільки збільшення обсягу продажу валюти Нацбанком унаслідок ослаблення валютних обмежень і підвищеного попиту на валюту в перші місяці переходу до гнучкішого курсу компенсуватимуть надходження міжнародної допомоги.
Водночас Dragon Capital зазначає, що в умовах усе ще вкрай нестабільного середовища та ризиків розбалансування девальваційних очікувань перехід до гнучкого курсу відбуватиметься дуже поступово і після виконання низки додаткових передумов, а також після розроблення Нацбанком стратегії валютної лібералізації та її узгодження з МВФ до кінця червня.
"З огляду на поліпшення прогнозу валютного курсу та стрімкіше, ніж очікувалося, сповільнення темпів споживчої інфляції останніми місяцями, ми також знизили наш прогноз інфляції на кінець 2023 року на 3,5 процентних пункти - до 12,5% рік до року (р/р). Ми очікуємо, що сприятлива динаміка інфляції надасть змогу НБУ знизити облікову ставку до 20% до кінця року", - зазначила також інвесткомпанія.
Dragon Capital додала, що зберегла прогноз зростання ВВП у 2023 році на рівні 3,0% р/р після його поліпшення з -0,5% у квітні.
"Ми оцінюємо, що темпи падіння ВВП у першому кварталі 2023 року скоротилися до "-" 13% р/р з "-" 31,4% у четвертому кварталі 2022 року, передусім завдяки низькій базі порівняння в березні минулого року, але також завдяки поступовому відновленню економічної активності від початку року на тлі відсутності дефіциту електроенергії, сприятливої зовнішньої кон'юнктури на ринках сталі та руди, поліпшення споживчих настроїв, а також інфляційних і курсових очікувань", - уточнено в релізі.
Компанія зазначила, що прогноз ґрунтується на припущенні, що дію зернової угоди, яка дозволяє експортувати агропродукцію Чорним морем, буде продовжено після 18-го липня, хоча відвантаження зерна відбуватиметься із затримками через перешкоди, які створює Росія.
Водночас Dragon Capital вказала, що потенційна зупинка зернового коридору вже не є критичним ризиком для валютного ринку та економіки України загалом: від початку дії зернової угоди в липні 2022 року українські експортери вивезли 43 млн тонн зерна, що дало змогу суттєво розвантажити елеватори після рекордного врожаю 2021 року.
"Очікуючи врожай зерна цьогоріч на рівні 55 млн тонн, ми оцінюємо середньомісячний експортний потенціал зерна близько 3,5 млн тонн порівняно з 4,4 млн тонн на місяць фактичного експорту з початку дії зернової угоди. При цьому пропускна спроможність альтернативних експортних шляхів значно розширилася - до 3,2 млн тонн зернових на місяць порівняно з 1-1,5 млн тонн у перші місяці війни", - пояснюється в релізі.
Як повідомлялося, Нацбанк закріпив офіційний курс гривні на рівні 36,57 грн/$1 з кінця липня минулого року. Міжнародні резерви України у квітні зросли на $4,07 млрд - до $35,94 млрд, а за підсумками травня завдяки зовнішній підтримці очікується їх збільшення до $37 млрд. Інфляція за підсумками квітня знизилася до 17,9%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У ніч на 29 липня Сенат США ухвалив
ключове рішення, яке необхідне для ухвалення "пекельних санкцій" проти
Росії, які просував покійний сенатор Ліндсі Грем.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах
енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), на засіданні у вівторок
ухвалила рішення підвищити з 1 серпня тарифи Укренерго на передання
електроенергії для бізнесу.
Ухвалення законопроєкту - частина податкових зобов'язань, які
взяла на себе Україна в межах програми з МВФ. Крім цього, оподаткування
доходів з цифрових платформ - один з необхідних кроків на шляху до
євроінтеграції.
Україна отримає від Великої Британії технологію радіоелектронної
боротьби для блокування виявлення українських дронів.
Захід суден до українських морських портів станом на 22 липня тимчасово
призупинився через безпекову ситуацію, однак уряд працює над заходами
для забезпечення стабільності експорту.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Курс долара США знижується до основних світових валют у середу вранці;
трейдери очікують результатів липневого засідання Федеральної резервної
системи (ФРС).
Згідно з інформацією Мінфіну на його сайті, ставка відсікання облігацій
із погашенням через 21 місяць склала 15,53%, середньозважена - 15,46%,
тоді як тиждень тому вони дорівнювали відповідно 15,55% та 15,51%
річних.
Станом на 1 липня 2026 року загальний обсяг депозитів фізичних осіб у
банках України перевищив 1,75 трлн грн, що стало рекордним показником.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 28 липня 2026 року.
Курс долара США практично не змінюється у парах з євро, фунтом
стерлінгів та єною вранці у вівторок в очікуванні підсумків липневих
засідань Федеральної резервної системи (ФРС), Банку Англії та Банку
Японії.
Національна
комісія з цінних паперів та фондового ринку створила департамент
віртуальних активів і збирається взяти на себе функції основного
регулятора крипторинку після ухвалення закону про віртуальні активи.
До державної програми "Національний кешбек" долучилися ще два банки -
Alliance Bank та "Кредобанк", - і таким чином у програмі вже беруть
участь 22 фінустанови.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман заявив, що розвиток сфери
штучного інтелекту вже досяг етапу, який донедавна існував лише на
сторінках наукової фантастики.
Провідні технологічні компанії, серед яких NVIDIA, Microsoft, Palantir
та Meta Platforms, звернулися до американських політиків із закликом
підтримати розвиток відкритих моделей штучного інтелекту, позиціонуючи
такий підхід як ключовий фактор для збереження технологічного лідерства
США.
Угруповання розробляють насамперед для потреб уряду та Збройних Сил України, а в перспективі - і для надання доступу країнам-союзницям.
Сінгапурська компанія Poolin, яка свого часу була найбільшим
біткоїн-майнінговим пулом у світі, разом із дочірніми структурами
Lonestar Dream Inc та Lonestar Taproot LLC подала заяву про банкрутство
за процедурою Chapter 11 до Суду США у справах про банкрутство округу
Нью-Джерсі.
Поки світ обережно спостерігає за прогресом великих державних
проєктів, приватний сектор у Техасі вирішив, що вистачить чекати милості
від природи чи бюджетних комітетів.
Європейська комісія прийняла
рішення у двох розслідуваннях щодо Google та виписала компанії два
штрафи - один, на €460 мільйонів, за надавання переваги власному
пошуковому сервісу над конкурентами та другий, на €430 мільйонів, за
обмеження можливості Android-розробників перенаправляти користувачів на
альтернативні способи оплати.
Федеральний суддя постановив, що місто Нью-Йорк не може забороняти
компаніям Uber Technologies та Lyft деактивувати водіїв у своїх додатках
без попереднього повідомлення, визнавши цей новий закон
неконституційним.