Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Як зробити кваліфікований електронний підпис?

15:50 10.06.2024 |

Прес-релізи

В наш час електронні підписи стали невід'ємною частиною ділового та особистого життя. Вони забезпечують швидкий та безпечний обмін документами. Серед різних типів електронних підписів особливе місце займає кваліфікований електронний підпис, який має високий рівень безпеки та юридичної сили. Використання підпису дозволяє не тільки зберігати час і ресурси, але й підвищувати довіру до електронних документів.


Що таке кваліфікований електронний підпис

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) – це електронний підпис, який відповідає суворим вимогам безпеки і створюється з використанням кваліфікованих сертифікатів та засобів. Основні характеристики цього підпису включають криптографічний захист, який забезпечує автентичність, цілісність та невідмовність підписаних даних. КЕП відрізняється від звичайного та удосконаленого електронних підписів тим, що визнається юридично еквівалентним власноручному підпису, згідно з національними та міжнародними стандартами.

кеп для бізнесу


Переваги використання кваліфікованого електронного підпису

 1. Юридична сила і визнання: має таку ж юридичну силу, як і власноручний підпис, що дозволяє використовувати його для офіційних та правових документів.
 2. Підвищена безпека та захист даних: Використання криптографії забезпечує високий рівень захисту даних від підробок та несанкціонованого доступу.
 3. Зручність у використанні: КЕП дозволяє підписувати документи дистанційно, що значно спрощує процеси документообігу.
 4. Економія часу і ресурсів: Використання електронного підпису зменшує потребу у паперових документах та їх фізичному зберіганні.

Необхідні умови для отримання КЕП

Для отримання кваліфікованого електронного підпису необхідно підготувати відповідні документи та вибрати кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг в державному реєстрі https://czo.gov.ua/ca-registry. Важливо переконатися, що обраний КНЕДП відповідає всім вимогам безпеки та має необхідні акредитації. До документів, що можуть знадобитися, належать паспорт, ідентифікаційний код та інші ідентифікаційні дані.


Процес отримання е-підпису


Крок 1: Підготовка документів

Перший крок – підготувати всі необхідні документи. Зазвичай це паспорт, ідентифікаційний код та заповнена заява на отримання КЕП. Важливо також перевірити актуальність та коректність інформації у документах.


Крок 2: Подача заявки до КНЕДП

Наступний крок – вибір КНЕДП. Після цього необхідно подати документи та заявку на створення е-підпису. Це можна зробити особисто або, у деяких випадках, онлайн.


Крок 3: Ідентифікація особи

Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг проведе ідентифікацію особи заявника. Це може включати перевірку документів, особисту зустріч або дистанційну ідентифікацію через відеозв'язок.


Крок 4: Генерація ключів та отримання сертифіката

Після успішної ідентифікації генеруються приватний та публічний ключі. Приватний ключ зберігається в захищеному середовищі, а публічний ключ включається до сертифіката. Заявник отримує сертифікат КЕП, який необхідно перевірити на відповідність.


Крок 5: Встановлення програмного забезпечення для використання КЕП

Останній крок – встановлення спеціального програмного забезпечення, яке дозволяє використовувати КЕП. Це програмне забезпечення можна завантажити з сайту надавача електронних довірчих послуг . Після інсталяції та налаштування ви можете почати використовувати КЕП для підписання документів.


Використання кваліфікованого підпису

Для підписання документів за допомогою КЕП необхідно відкрити документ у відповідному програмному забезпеченні, вибрати опцію підписання та вказати підпис. КЕП широко використовується у бізнесі, державних послугах, медицині та освіті, що дозволяє швидко та безпечно обмінюватися важливими документами.

підписання електронних документів


Поради щодо безпеки при використанні

 • Захист приватного ключа: Зберігайте приватний ключ у надійному місці та не передавайте його третім особам.
 • Використання надійних паролів: Оберіть складний пароль для захисту доступу до КЕП.
 • Регулярне оновлення програмного забезпечення: Переконайтеся, що програмне забезпечення, яке ви використовуєте, регулярно оновлюється для захисту від нових загроз.
 • Остерігання фішингових атак: Будьте уважні до підозрілих електронних листів та посилань, які можуть містити шкідливі програми.

 • На завершення

  Отримання та використання кваліфікованого електронного підпису є важливим кроком до забезпечення безпеки та ефективності електронного документообігу. КЕП має численні переваги, включаючи юридичну силу, високу безпеку та зручність. Використовуючи КЕП, ви зможете швидко та надійно підписувати документи, зберігаючи при цьому час та ресурси.

  Список використаних джерел:

 • Статті про використання електронного підпису: https://uk.wikipedia.org/wiki/uk.wikipedia.org/wiki/Електронний_цифровий_підпис та https://depositsign.com/articles/shho-take-kep/
 • Закон України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2155-19
 •  

  ТЕГИ

  Курс НБУ на сьогодні
   
  за
  курс
  uah
  %
  USD
  1
  40,6485
   0,0005
  0,00
  EUR
  1
  43,5366
   0,0584
  0,13

  Курс обміну валют на сьогодні, 10:16
    куп. uah % прод. uah %
  USD 40,3891  0,04 0,09 41,0309  0,03 0,08
  EUR 43,4661  0,01 0,02 44,2917  0,00 0,00

  Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
    куп. uah % прод. uah %
  USD 40,5100  0,12 0,30 40,5250  0,15 0,36
  EUR -  - - -  - -

  ТОП-НОВИНИ

  ПІДПИСКА НА НОВИНИ

   

  Бізнес