Фінансові новини
- |
- 19.12.24
- |
- 13:55
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Як правильно застрахувати житло?
12:06 24.05.2019 |
Що саме необхідно знати про страхування житла в Україні, читайте у нашому матеріалі.
Від яких ризиків можна застрахувати майно?
Насправді, страхування житла коштує недешево. Однак, іноді краще купити страховий поліс, щоб потім мати можливість покрити непередбачені фінансові витрати у разі настання нещасного випадку. І, звичайно, чим більший пакет послуг страхування передбачається, тим більше коштуватиме страхування житла.
Зазвичай, стандартний пакет охоплює наступні види страхування:
● пожежа;
● удар блискавки;
● вибух побутового газу;
● пошкодження водою.
Залежно від географічного розташування будинку страхувальники також рекомендують внести в договір пункти про страхування від:
● землетрусів;
● стихійного лиха;
● зсувів.
Крім того, часто компанії пропонують уберегти себе від можливих фінансових витрат у разі падіння на будинок авіатехніки.
Іще одним важливим моментом, який завжди потрібно пам'ятати, є вторгнення до вашого житла сторонніх осіб, здійснення ними крадіжки чи пошкодження вашого майна. Такі випадки найчастіше трапляються у період тривалої відсутності господарів. Особливо актуальним це питання стає у період відпусток.
Страхувальники пропонують захистити як саму будівлю (стіни, дах, двері), так і те, що знаходиться всередині приміщення. Тут варто звернути увагу на проведення правильної оцінки усього майна. Найкраще запросити експерта з даного питання. Інакше ви ризикуєте отримати на руки договір з купою підводних каменів.
Як правильно укласти договір страхування житла?
Кожна компанія, як правило, має стандартні форми страхувальних договорів, в яких передбачені усі типові страхові випадки. Клієнт, у свою чергу, за бажанням, завжди може додати до переліку свої пункти.
Однак ідеальний договір страхування житла повинен включати список нерухомого й рухомого майна. Крім того, до переліку має входити вартість та фото кожної речі. До створення такого договору необхідно залучити фахівців. Адже тільки таким чином можна сподіватися, що у разі настання страхового випадку всі спірні моменти будуть швидко вирішені, а страхова компанія проведе виплату. Хоча такі договори заключаються в Україні досить рідко.
Радимо також до угоди включити пункт про страхування відповідальності перед третіми особами. Тоді, наприклад, у разі затоплення з вашої вини квартири знизу, страховик виплатить сусіду суму збитків. При цьому ваш особистий гаманець не постраждає.
В яких випадках власнику нерухомості можуть відмовити у виплаті?
Завжди варто пам'ятати, що в деяких випадках страхова компанія відмовить у виплаті страховки. Такий пункт завжди прописується в договорах. І перш ніж підписати документ, намагайтесь детально вивчити цей пункт. Найчастіше компанії не відшкодовують збитки власникам нерухомості у наступних випадках:
● форс-мажорні обставини: воєнні дії, страйки, озброєні конфлікти тощо;
● навмисні дії або злочин страхувальника з метою отримання страховки;
● періодичні стихійні лиха;
● використання будь-якої зброї;
● шкода житлу, яку заподіяли діти господарів.
Обов'язково вивчайте усі моменти, що прописані страхувальником у цій частині договору. Адже якщо документ не містить детального опису та оцінювання деяких цінних речей, або не містить пункт про інформаційні носії чи готівку, що зберігається у вас вдома, то ніхто вам збитки не відшкодовувати не буде. І взагалі, такі речі краще зберігати у банку. Тоді й відповідатиме за них банк.
Будьте обережні, бережіть себе і свій дім.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :