Фінансові новини
- |
- 13.01.25
- |
- 04:56
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Оціночний підхід до укладення зовнішньоекономічних контрактів
12:22 22.03.2018 |
Поширення і поглиблення євроінтеграційних процесів в сучасному українському суспільстві не можуть бути оцінені однозначно.
До позитивних ефектів глобалізації можна віднести:
Негативні ефекти глобалізації:
Однак, незважаючи на ряд негативних моментів - рух у бік інтеграції в світову економіку - є неодмінною умовою зростання і розвитку економіки національної.
Підвищення потенціалу вітчизняної економіки дозволяє поширювати взаємодію українських компаній з зарубіжними партнерами і активізувати зовнішньоекономічну діяльність. Також, реальні і потенційні учасники світового обміну товарами і послугами забезпечують імідж країни і її місце в міжнародному розподілі праці.
Достатньою велика кількість клієнтів Юридичної фірми "ПАТРІОТ" усвідомлюють необхідність роботи з іноземними партнерами, адже підготовчий період експортної діяльності компанії відіграє вагоме значення для її ефективності, особливе місце в якому займає процес проведення переговорів з іноземними контрагентами і укладення ЗЕД-контрактів. Зверніть увагу на наш розділ: "
Аналіз зовнішнього ринку і законодавчих тенденцій, підкріплений оцінкою стану компанії-клієнта, його цілей і завдань, служить початковою базою для обліку сильних і слабких характеристик компанії при розробці стратегії її поведінки на зовнішньому ринку.
Фахівці нашої компанії мають широкий досвід по розробці, узгодженню, укладенню "робочих" зовнішньоекономічних контрактів.
Під час підготовки до укладення ЗЕД-контрактів необхідно ретельно вивчити особливості законодавчого, валютного, податкового регулювання господарських операцій, властивих країні партнера.
Необхідно враховувати:
- надійність бізнес-партнера (його ділова репутація, судова "історія", наявність ліцензій. сертифікатів і т.д.);
- ризики, які пов'язані з умовами поставки товару (базис поставки, транспортні витрати, супровід вантажу, оплата доставки, самовивіз, митне оформлення);
- ціна (валютне забезпечення) контракту;
- порядок оплати товару (доцільність певної відсоткової складової передоплати);
- забезпечення контракту (забезпечення виконання контрагентом договірних зобов'язань);
- порядком вступу в силу контракту і припинення його дії;
- форс-мажорними обставинами;
- питання права, яке підлягає застосуванню;
- порядок вирішення спорів (суд, який буде розглядати спір, в разі неможливості його врегулювання шляхом переговорів).
У нинішній міжнародній практиці при укладенні ЗЕД-контрактів поширене використання термінів поставки продукції Інкотермс - 2010 що дозволяє значно спростити процедуру укладання контрактів. Оскільки Інкотермс відображає тільки загальноприйняту і найбільш широко застосовчу комерційну практику, сторони на свій розсуд можуть відійти від неї або ввести свої уточнення в будь-які положення контракту.
Але використання даних термінів надає підприємствам-суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності переваги, пов'язані з прискоренням підготовчого процесу та запобіганням господарських спорів щодо виконання договірних зобов'язань сторонами.
Пам'ятаємо!
На кожному етапі реалізації процедури підготовки та укладення ЗЕД-контрактів підприємствам необхідно отримувати якісну інформацію, достовірність якої значною мірою зумовлено її джерелами. Про ділову репутацію, місце підприємства-контрагента на ринку, оборотах, активах і інших характеристиках можна дізнатися і на сайті компанії-контрагента в Інтернеті. Однак, трапляється так, що підприємство, користуючись правами адміністратора на своєму власному сайті - навмисно публікує недостовірну інформацію про свою діяльність. Тому, проводячи первинний збір інформації про контрагента не можна обмежуватися одними джерелами інформації. Необхідно проводити всебічне вивчення компанії, з якою планується співпраця, використовуючи відкриті реєстри, бази даних державних органів, відомості місцевих фахівців з юридичного Due Diligence, документи фінансової звітності, що дозволить визначити ефективність діяльності підприємства, його фінансове становище, стабільність, платоспроможність.
Корисні посилання:
Підводячи підсумок, можна сказати, що укладання зовнішньоекономічних контрактів - досить серйозний і відповідальний процес, який вимагає системного аналізу та обліку безлічі змінних факторів, а також всебічного вивчення контрагента.
Фахівці нашої компанії допоможуть Вам укласти «робочий» ЗЕД-контракт з нерезидентом, який буде відображати Ваші інтереси в угоді і дозволить уникнути, але в будь-якому випадку, звести до мінімуму спірні моменти, одночасно, захищаючи Ваші фінансові ресурси.
Автор статті: старший юрист
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :