Фінансові новини
- |
- 21.01.25
- |
- 12:39
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Чи варта ціна сонячної панелі вашого спокою: огляд реальних прикладів з життя
12:36 05.12.2024 |
В загальному розумінні досвід використання сонячних панелей в Україні ще перебуває на початковому, ознайомчому рівні. Більшість не наважуються на придбання через вартість.
Так, ціна сонячних панелей від «Правильного Електроживлення» доволі значна. Але все одно все більше в Україні робиться вибір на користь таких варіантів енергозабезпечення. Проаналізуємо досвід цих споживачів та на підставі результатів зробимо висновок: чи виправдали себе сонячні панелі.
Переваги сонячних панелей в умовах відключень світла
В Україні й до війни популярність на сонячні батареї та панелі була доволі висока, а коли почалися «відключення», вкладення це ще більше довело свою ефективність.
В умовах відключень, а після включення ще й непередбачуваних показників напруги використання панелей активно зростає.
Тобто, річ вже не лише в екологічних перевагах, а більше в можливості забезпечити стабільну альтернативну енергію собі чи своєму бізнесу, зменшити цифри в отримуваних рахунках за цю послугу.
Щоб чітко зрозуміти переваги такого джерела енергії, розглянемо кілька прикладів.
Чи варто встановлювати сонячні панелі (зелені тарифи та програми підтримки)
Активно в країні підтримується сонячна енергетика. Державою передбачені так звані «зелені» тарифи, які передбачають отримання компенсації за вироблену надлишкову ел/енергію. Сенс у тому, що система, залежно від умов, може забезпечувати власнику більше «запасів», аніж це потрібно. В такому випадку можна «транспортувати» ці надлишки тим, кому вони не завадять. За певну компенсацію, звісно.
Якщо раніше окупність такого вкладення складала 10-12 років, то зараз за цими тарифами все відбувається більш пришвидшено.
Коли рішення щодо такого вкладення приймається стосовно підприємства чи комерційного об'єкта, радимо не лише вигоду економічного плану розрахувати, а й про імідж не забути. Звісно, в очах партнерів «екологічна відповідальність» та рух в напрямку «сучасного розвитку» дуже покращує загальне сприйняття компанії.
Приклади, як сонячні панелі допомогли зекономити на електроенергії
Багатьом вже бізнесам в Україні допомогли зекономити на ел/енергії такі панелі. Вони й незалежність від постачальників забезпечили, й загалом витрати на цю послугу суттєво зменшили.
Щоб інформація ця була не «на словах», наведемо кілька конкретних прикладів.
Почнемо з аграріїв. В с/г активно почали встановлювати панелі на фермах з метою покрити витрати на ел/енергію. Такий підхід особливо допомагає при сезонних потребах (освітлення складів, обігрів теплиць, зрошення тощо).
Фермери півдня обрали собі такий варіант вкладення, встановили панелі з метою забезпечити енергією системі насосів та зрошення. В результаті суттєво зменшилася залежність загалом від мережі, а ціна енергії зараз для них виходить на +50% вигідніше витрат на це в попередні роки. Якщо ж рахувати із сучасними «ставками», то вийдуть всі +90% економії.
Розташована на заході нашої країни фабрика з виготовлення меблів на цеху встановила панелі на 100 кВт потужністю. Наразі це дозволяє забезпечити 30% загальних потреб в ел/енергії, суттєво знижує витрати, збільшує конкурентоспроможність.
Фірма за виробництва матеріалів для будівництва встановила собі електростанцію на 250кВт та обрали додатково дбж з зовнішнім акумулятором від «Правильного Електроживлення». Вкладення суттєво вменшило витрати, покривши більшість потреб при денному світлі. За рік власники зекономили понад 100 000 грн по рахунках за звичайне ел/енергію. Загальна дохідність стала набагато краще.
На сході власники мережі супермаркетів зробили такий вибір і встановили панелі на даху кількох магазинів. В результаті, завдяки панелям на 150кВт потужністю вийшло забезпечити понад 20% від споживання кожного маркету. Економія перевищила 500 000 грн. І це без врахування зменшення викидів СО2 до атмосфери.
Недоліки сонячних панелей з досвіду використання
Сонячна енергетика дуже вигідна. Але буде чесно зупинитися й на кількох недоліках. Основне, з досвіду, у вартості. Інвестиція дуже суттєва. Коли йдеться про бізнес, суми вкладень можуть дорівнювати десятки тисяч в доларах. Багато хто хотів би миттєву окупність, але чекати її можна лише за 5,6,7 та трохи більше років.
Генерують панелі енергію лише за умови достатнього світла. Взимку, в дощові періоди ефективність дуже зменшується. Не завжди, навіть за умови стабільної роботи батареї, вдається відмовитися від традиційної енергії, тож доводиться комбінувати використовувані джерела.
А ще слід визнати бюрократичні складнощі. Може бути затягнуте розглядання проектів, може не надаватися дозвіл. Але все це можна подолати, розуміючи, яким буде результат.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :