Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Долар чи Євро? В чому краще тримати заощадження


Яку валюту купувати, долар чи євро? Зберігай гроші з розумом

Найпопулярнішими валютами, в яких українці звикли тримати свої заощадження, є долар та євро. Причини очевидні, оскільки вони найбільш стабільні та мають попит у світі. Проте що краще купувати долар чи євро? Яка з цих валют більш вигідна та має кращі перспективи у майбутньому? Спробуємо розібратися з поставленими питаннями у цій статті, а почнемо з огляду переваг та недоліків обох інвестиційних інструментів.


Переваги та недоліки долара. Коливання курсу з 2022 року

Долар є національною валютою США, країни, що має найбільшу та найстабільнішу економіку у світі, яка його й підтримує. Це резервна валюта, що користується високою довірою інвесторів по всьому світу. Коли на всій планеті панує економічна нестабільність, саме долар вважається «безпечною гаванню», що здатна захистити від усіх негараздів заощадження. Ще одним не менш вагомим плюсом цієї валюти є її ліквідність. Долар ви легко обміняєте на національну валюту у будь-якій країні, ним також можливо розрахуватися за будь-які товари та послуги.

До недоліків долара, як валюти для накопичення заощаджень, можна зарахувати його залежність від економічної політики та в цілому політики США. Також його можуть знецінити глобальні економічні кризи. Щодо ситуації з доларом в Україні, то на жаль наші банки пропонують досить низькі процентні відсотки за депозитами у цій валюті. Проте низький відсоток та захист від інфляції все ж значно краще, ніж втрата заощаджень.

Щоб швидше зрозуміти, в чому зберігати гроші, та оцінити привабливість інвестицій в американську валюту, розглянемо, як її курс змінювався в Україні від початку повномасштабного вторгнення. Ось середній курс за цей період:

  • початок повномасштабного вторгнення – 29,25 грн. за у.о.;
  • липень 2022 – 36,57 грн./у.о.;
  • жовтень 2022 – 36,62 грн./у.о.;
  • січень 2023 – 40,55 грн./у.о.;
  • серпень 2023 – 38,55 грн./у.о.;
  • січень 2024 – 39,24 грн./у.о.;
  • липень 2024 – 41,83 грн./у.о.
  • В листопаді курс долара дещо знизився в очікуванні виборів Президента США, проте загальну тенденцію зростання він збереже і надалі. А це значить, що для жителів країн з економікою, що розвивається, питання «в чому краще зберігати гроші?» не стоїть. Для них найкращою валютою для накопичення капіталу є звісно ж долар.


    Переваги та недоліки євро. Коливання курсу з 2022 року

    Євро – це єдина валюта для сукупності сильних європейських економік. Саме вони надають цій валюті стійкості. На курс євро, як і на курс будь-якої іншої валюти, може вплинути рівень інфляції в ЄС та процентні ставки. А от політичні рішення в окремій країні на цю валюту впливають меншою мірою, ніж на долар, оскільки її курс залежить від ситуації не в одній державі, а в цілому регіоні.

    Інвестувати заощадження в євро вигідно тим, хто має бізнес-інтереси в Європі чи часто подорожує країнами ЄС. В цій валюті зручно вести торгівлю, сплачувати за товари та послуги, отримані в Європі. Недоліком євро є те, що валюта не настільки поширена у світі та на її курс сильно впливають економічні зміни та політичні рішення ЄС. Не зважаючи на ці недоліки, курс євро також стабільно зростає від початку повномасштабного вторгнення. Якщо в січні 2022 за 1 євро в середньому в обміннику потрібно було заплатити 31,03 грн., то в липні того ж року за євро просили вже 37 грн. На початку 2023 року його ціна сягнула 42,85 грн. за євро, а в січні 2024 – 43,10 грн.


    Думки експертів стосовно валюти для заощаджень

    Відомий український економіст Данило Монін твердить, якщо ви роздумуєтеся над тим долар чи євро, що купувати, то маєте віддати перевагу саме американській валюті. За його прогнозами Федеральна резервна система США буде цього річ знижувати облікову ставку лише раз, в той час як Європейський центральний банк робитиме це двічі. З огляду на це євро проти до долара буде слабшати. Якщо ж мислити стратегічно, то й економіка США має кращий вигляд в порівнянні з європейською.

    Такої ж думки дотримується й ексчлен Ради НБУ Віталій Шапран. Він вважає, що євро й надалі буде популярним інвестиційним інструментом в нашому регіоні через близькість до країн ЄС. Проте обираючи долар чи євро, він радить все ж віддати перевагу американській валюті, оскільки у світі вона найрозповсюдженіша, і її популярність триватиме ще дуже довго.


    Валюти, які також варті уваги. Коли і де краще обмінювати гроші

    Хоч долар і євро є безумовними фаворитами на думку експертів, не варто нехтувати можливістю диференціювати свій портфель заощаджень. Якщо у вас є така можливість, зберігайте свій капітал і в інших досить стабільних валютах, а саме:

  • британський фунт;
  • канадський долар;
  • швейцарський франк.
  • Якщо ви вже визначилися, що краще долар чи євро саме для вас, то можете сміливо переводити свої заощадження в іноземну валюту. Придбати її можна в банках чи в надійних обмінниках. Зараз на жаль не всі банки можуть надати бажану для клієнта валюту в достатній кількості, до того ж в банках можуть вимагати документи, що підтверджують походження заощаджень.

    Набагато простіше та швидше здійснити обмін в обмінних пунктах X-Change. Менеджери обмінника порадять де зберігати гроші, проконсультують, як правильно зберігати долари чи євро та дадуть вичерпні відповіді на усі запитання стосовно валютно-обмінних операцій. Якщо ж ви попередньо замовите валюту, то можете бути впевнені, що необхідна сума точно чекатиме на вас в касі.

     

    ТЕГИ

    Курс НБУ на сьогодні
     
    за
    курс
    uah
    %
    USD
    1
    42,1551
     0,0294
    0,07
    EUR
    1
    43,4998
     0,1314
    0,30

    Курс обміну валют на сьогодні, 10:27
      куп. uah % прод. uah %
    USD 41,9904  0,07 0,16 42,6662  0,03 0,06
    EUR 43,5269  0,26 0,61 44,3777  0,29 0,65

    Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
      куп. uah % прод. uah %
    USD 42,1800  0,02 0,05 42,2000  0,02 0,05
    EUR -  - - -  - -

    ТОП-НОВИНИ

    ПІДПИСКА НА НОВИНИ

     

    Бізнес