Фінансові новини
- |
- 21.11.24
- |
- 14:40
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
| |
"Гроші не можуть купити кохання, але значно поліпшать твої позиції під час переговорів" Джильберт Честертон |
Нюанси переведення житлового приміщення у нежитлове
14:45 08.10.2024 |
Відповідно до Цивільного кодексу України кожен громадянин може розпоряджатися своїм нерухомим майном на власний розсуд у межах закону. Але для того, щоб використовувати житло для комерційної чи іншої діяльності, його потрібно перевести до нежитлового фонду. При цьому слід враховувати й певні обмеження, адже не кожне приміщення можна перевести у нежитлове.
Вимоги щодо переведення до нежитлового фонду
Законодавством встановлено умови, за яких можлива зміна цільового призначення з житлового в нежитловий:
Варто зауважити, що в нежитловому приміщенні в будинках житлового фонду заборонено розміщувати об’єкт промислового характеру, похоронне бюро, пункт прийому вторинної сировини, громадську вбиральню та займатися діяльністю, пов’язану з вибухонебезпечними та легкозаймистими речовинами, перевищенням допустимого рівня шуму, випромінювання чи вібрації.
Процедура зміни цільового призначення об’єкта нерухомості
Встановлений порядок переведення житлового приміщення в нежитлове передбачає звернення до органів місцевого самоврядування з відповідною заявою, додавши до неї:
- технічний висновок експерта про можливість переведення нерухомості до нежитлового фонду;
- завірену копію документа про право власності на приміщення;
- копії паспорта та коду платника податків;
- копію техпаспорта на об’єкт нерухомості;
- довідку про те, що в даному об’єкті нерухомості ніхто не прописаний.
Якщо нерухоме майно перебуває у власності кількох осіб, переведення до нежитлового фонду можливе лише за їх письмової згоди. За наявності співвласників до пакету документів додаються завірені копії їх правовстановлюючих документів, а також паспортів та ідентифікаційних кодів. Додатково може знадобитися дозвіл від органів опіки й піклування, якщо серед власників нерухомості є неповнолітні чи недієздатні особи. Також законом не передбачено отримання письмового дозволу від сусідів суміжних квартир житлового будинку, але це варто зробити, щоб у майбутньому уникнути судових позовів. Попередньо слід ознайомитися з вимогами статуту балансоутримувача багатоквартирного будинку.
Зміна функціонального призначення нерухомості часто потребує проведення реконструкції. Для узаконення таких робіт також потрібно буде оформити дозвіл від ДІАМ на підставі розробленого проєкту реконструкції, оформити новий технічний паспорт на нерухомість, ввести її в експлуатацію та оформити право власності на вже нежитловий і оновлений об’єкт нерухомості.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :