Фінансові новини
- |
- 24.11.24
- |
- 05:16
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Катаракта: вирок чи тимчасова проблема?
10:01 22.08.2024 |
Діагноз «катаракта» у більшості людей викликає відчай, адже означає поступову втрату зору, яку вкрай важко загальмувати. Проте сучасні медичні технології дозволяють впоратися з цим захворюванням. Наприклад, записатися на обстеження та лікування катаракти можна на сайті всеукраїнської мережі офтальмологічних центрів «Новий Зір» за посиланням https://novyizir.ua/posluhy/likuvannya-katarakty/.
Що таке катаракта?
Катаракта — це помутніння кришталика ока, який є важливою природною лінзою зорового апарата. Захворювання схильне прогресувати з часом. На першій стадії людина відчуває невеликі зміни гостроти зору, тому якість життя майже не страждає.
На другому етапі порушення візуального сприйняття вже суттєві, тому з цього періоду рекомендується проведення операції з видалення каламутного кришталика. У ході лікування його заміняють на спеціальну штучну лінзу (ІОЛ). Часто виправити ситуацію вдається і на останніх стадіях, проте заміна лінзи, коли зір у пацієнта вже повністю відсутній, на жаль, не дає гарантій його відновлення.
Причини виникнення катаракти
Точні причини розвитку катаракти невідомі. Проте встановлено, що захворювання частіше виникає в людей, які мають генетичну схильність, діабет, часто й довго знаходяться під сонцем без захисту для очей, палять. Також негативно впливають травми зорових органів, тривалий прийом глюкокортикоїдів, наявність глаукоми.
Основні симптоми катаракти
Конкретний набір і ступінь прояву симптомів катаракти залежить від індивідуальних особливостей, а також стадії захворювання. Якщо процес руйнації білків кришталика тільки почався, людина зазвичай не звертає на це уваги — лікар виявляє проблему на плановому огляді. Розглянемо симптоми, які з’являються на наступних стадіях захворювання:
Важливим нюансом є те, що катаракта не піддається консервативному лікуванню (прийом препаратів), повернути чіткість зору можна лише шляхом операції.
Види катаракти
Існує декілька типів цього захворювання. Вони розвиваються з різних причин, у різному віці, але однаково потребують хірургічного лікування:
- Вроджена форма. Катаракта присутня у дитини від народження. Лікування допускається проводити вже у віці 4–6 тижнів.
- Набута форма. Катаракта виникає внаслідок попередніх травм, інфекцій очного яблука. Лікування можна провести при погіршенні симптомів і після консультації з лікарем.
- Вікова форма. Така катаракта розвивається у віці 40–80 років залежно від загального стану здоров’я. Хірургічне лікування актуальне для людей з другою й третьою стадією хвороби.
Захворювання прогресує достатньо довго — протягом 4–25 років. Однак на четвертій («перезрілій») стадії руйнується не тільки кришталик, а й інші структури ока, які практично неможливо відновити. Саме тому важливо проходити профілактичні огляди та звертатися до офтальмолога одразу при виникненні будь-яких симптомів порушення зору.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :