Фінансові новини
- |
- 17.11.24
- |
- 05:24
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Запобігання відчуженню заставної нерухомості банком: практичний досвід адвоката Д.Л. Касьяненка
17:18 29.10.2020 |
Часто при оформленні банківської позики заставою виступає нерухомість. При невиконанні боржником своїх зобов’язань фінансова установа може провести процедуру відчуження майна та оформити житло у свою власність. Однак для клієнтів банків є й гарна новина – цю процедуру цілком можливо відмінити в судовому порядку, таким чином залишивши нерухомість у своїй власності. Про це, як саме проходять подібні судові розгляди, розповідає адвокат Д.Л. Касьяненко. Отримати більше корисної інформації, а також скористатися допомогою професійного юриста для захисту своїх прав у суді, ви можете тут – https://www.kasyanenko.com.ua/.
Суперечливість судової практики
Хоча досить часто суд стає не на бік боржника, вмілий адвокат по кредитах цілком може добитися рішення на його користь. Банки у більшості випадків воліють перереєстровувати право власності в досудовому порядку, керуючись відповідним пунктом в іпотечному договорі. При цьому процедура витримується далеко не завжди. Фінансові установи та реєстратори припускаються помилок, і це можна використати в суді.
Наприклад, якщо банк не довів, що боржник свідомо та планомірно ухилявся від виконання своїх зобов’язань, перереєстрація майна може бути визнана недійсною. Це дозволяє зберегти квартиру та домовитися з фінансовою установою в досудовому порядку. Для цього потрібно підтвердити, що боржник не отримував вчасно повідомлення-вимогу про порушення умов договору.
Також банк повинен надати повну інформацію стосовно законності відчуження майна, і навіть невеликі помилки в процедурі є підставою для оскарження.
Не варто забувати й про діючий зараз мораторій на відчуження майна, що виступає заставою по кредитах в іноземній валюті.
Додаткові дії щодо захисту нерухомості
Юрист по кредитах Д.Л. Касьяненко також підкреслює важливість додаткових заходів щодо збереження житла боржником. Банк може вжити різні напівзаконні дії для переоформлення права власності на нерухомість, навіть якщо суд виніс рішення не на його користь. Тому дуже важливо додатково подати заяву про забезпечення позову, обґрунтувавши небезпеку невиконання позовних вимог. Але наявність ризиків повинна бути підтверджена максимальною кількістю доказів.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :