Фінансові новини
- |
- 15.06.26
- |
- 21:06
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Украинские политологи предрекают новую "газовую войну" с Москвой
16:51 29.08.2011 |
Охлаждение в украинско-российских отношениях может затянуться до президентских выборов, а между Киевом и Москвой возможна очередная "газовая война", считают политические эксперты.
"Если ситуация балансирования между Западом и Востоком останется, нас не ожидают в отношениях с Россией быстрое и легкое решение "газового конфликта" и выхода из такого ступора в отношениях с Россией", - сказал директор Центра политических исследований "Пента" Владимир Фесенко на пресс-конференции в понедельник в Киеве.
Он считает, что период охлаждения отношений Киева с Москвой может затянуться до президентских выборов в России.
Кроме того, по его мнению, результаты судебного процесса над лидером партии "Батькивщина" Юлией Тимошенко может привести "к определенному охлаждению в отношениях с Западом".
По мнению эксперта, вероятным последствием суда над Ю.Тимошенко станет судьба соглашения Украина-ЕС об ассоциации. "Если реакция (со стороны ЕС - ИФ) будет очень острой, то руководство Европейского Союза может отказаться от завершения этого переговорного процесса в ближайшее время", - сказал В.Фесенко
При этом эксперт не исключил, что соглашение все-таки будет подписано, однако возникнут проблемы с его ратификацией в некоторых странах-членах ЕС.
В.Фесенко прогнозирует, что охлаждение отношений с Западом приведет к определенному повороту Украины в сторону России.
"Может вновь стать актуальной тема членства Украины в Таможенном союзе", - сказал он.
В свою очередь, директор Киевского центра политических исследований и конфликтологии Михаил Погребинский отметил, что на сегодня отношения Украины и России "находятся в тупике".
По его словам, от того, как Украина сможет договориться с Россией о сотрудничестве, будет зависеть и судьба соглашения с ЕС об ассоциации. "Тогда ничего не надо будет подписывать. Тогда Европа воспользуется каким-то поводом, чтобы не подписывать соглашение (об ассоциации - ИФ)", - считает политолог.
По мнению М.Погребинского, Украина должна сделать выбор в своей международной позиции, в том числе и для того, чтобы не оказаться "на пороге торговой войны" с Россией.
В то же время политолог подчеркнул, что подписание соглашения об ассоциации и зоне свободной торговли "больше нужно Европе, чем Украине", поэтому там будут искать все возможные поводы для подписания этого документа.
В свою очередь, директор социологической службы "Украинский барометр" Виктор Небоженко считает неизбежным "газовый конфликт" между Украиной и Россией. По мнению эксперта, к этому конфликту могут подключиться и такие игроки, как США и ЕС.
Статьи по теме:
12.08.2011 Янукович показал Медведеву, что "медовый месяц" окончен. РФ и Украина на грани новой "газовой войны"
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Всі 27 країн-членів ЄС погодили відкриття першого кластера переговорів про вступ України та Молдови до блоку.
Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Міжнародний валютний фонд погодився виділити Україні черговий транш
кредиту, попри невиконання Києвом однієї з умов. Про це повідомило
агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Середня зарплата піхотинця становитиме 300 тисяч гривень на місяць, максимальна - до 460 тисяч грн.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Вперше за тривалий час саме центристська сила перемогла та отримала шанс
сформувати уряд та повернути Нідерландам імідж стабільної та
проєвропейської демократії.
Уже два десятиліття Китай домінує на всіх етапах виробництва рідкісноземельних металів, які вже перетворилися на стратегічну сировину. Спроби Заходу зменшити залежність від поставок з КНР поки що безрезультатні.
Підтримка України та військове співробітництво з нею посідають одне з центральних місць у новій «дорожній карті» ЄС з оборони. Як Європа планує досягти повної обороноздатності за п'ять років?
На виборах до палати депутатів (нижньої палати парламенту) в Чехії
переміг рух ANO колишнього прем'єр-міністра країни, мільярдера і
євроскептика Андрія Бабіша, який негативно ставиться до підтримки
України.
Лише після двох невдалих спроб у суботу Санае Такаїчі нарешті досягла своєї давньої амбіції. 64-річного
політика обрали лідеркою правлячої Ліберально-демократичної партії
Японії (ЛДП). Тепер вона стане першою жінкою прем'єр-міністром країни.
Попри спільні інтереси, Китай, Росія і Північна Корея поки що далекі
від створення справжнього військового чи політичного союзу, який міг би
диктувати свою волю Євразії - найбагатшому і найнаселенішому регіону
світу, вважає Wall Street Journal.
Сьогодні країну живлять пальним десятки маршрутів постачання - водним транспортом, залізницею, автоцистернами. Пункти переливу нафтопродуктів з європейської на українську колію розкидані вздовж всього кордону.
Платіжний гігант Mastercard оголосив
про запуск сервісу Agent Pay for Machines (AP4M), який дозволяє
ШІ-агентам та програмним системам самостійно здійснювати платежі через
глобальну мережу компанії.
McDonald's почала тестувати штучний інтелект для прийому замовлень на "МакДрайв". Як передає ABC News, у майбутньому компанія сподівається замінити звичний досвід замовлення у людини на нову технологію.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання
Американська Google, що входить до Alphabet Inc., замовила в Intel Corp.
виробництво понад 3 млн своїх тензорних процесорів (TPU) у 2028 році,
повідомляє The Information з посиланням на джерела.
Впродовж травня український автопарк поповнився 18 тис. вживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону.
Spotify розглядає нові напрямки для розвитку свого сервісу, який
планують перетворити на повноцінний музичний хаб для фанів. Серед
планів, як зазначає Bloomberg, "живі" відеотрансляції концертів і продаж
квитків.