Фінансові новини
- |
- 26.01.26
- |
- 22:01
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ставки на танкеры в мае продолжили апрельское снижение и почти достигли дна 2010 г.
14:28 07.06.2011 |
Спотовые ставки на морскую транспортировку нефти, показавшие рост в начале 2011 года и рухнувшие в апреле после сокращения спекуляций на спотовом рынке из-за событий в Северной Африке и на Ближнем Востоке, продолжили снижение.
Согласно данным морского брокера Platou, среднее значение ставок на фрахт супертанкеров в мае достигло отметки в $12,5 тыс. в сутки, что в 2,5 раза меньше, чем в марте этого года, когда наблюдался рост, и близко к самому минимальному значению за период кризиса с 2008 года - $6 тыс. в 2010 году. После постепенного восстановления ставок в начале этого года майский показатель самый низкий.
Ставки для танкеров-суэцмаксов в мае упали до $17,8 тыс. с апрельских $18,9 тыс. Это значение почти вдвое меньше стоимости фрахта в мае 2010 года.
Ситуация с тайм-чартерными ставками не лучше - новые сделки на годовую аренду VLCC заключаются по $27 тыс. в сутки (в 2010 г. - $37 тыс.), суэцмаксов - $21 тыс. (против $26 тыс. в мае прошлого года).
На рынке сохраняется избыток тоннажа, констатируют эксперты.
Иная картина на рынке перевозок нефтепродуктов и сжиженного природного газа (СПГ). Но если спотовые ставки на продуктовозы растут более-менее ровно (до $17 тыс. в мае за LR2, что чуть больше значения за май 2010 года и на 13% выше апрельского значения), то на рынке СПГ ажиотаж. Ставки на газовозы-СПГ не снижаются с зимы - стоимость доходит до $80 тыс. Platou отмечает, что рынок транспортировки СПГ сезонный - зимой ставки обычно выше, чем летом. Но в этом году стоимость транспортировки достигла максимальных значений.
Эксперты уверены в большом потенциале роста перевозок СПГ. "Спрос на них огромный. В 2008 году Катар экспортировал 2,5 млн метрических тонн газа в месяц, в 2010 году - 5 млн тонн, причем к концу года может увеличить поставки до 6,5 млн мтонн", - пишут брокеры.
Ранее в начале июня ОАО "Совкомфлот" и "дочка" ОАО "Газпром" (РТС: GAZP) договорились о заказе двух газовозов-СПГ с поставкой в 2013-2014 гг. для нужд "Газпром Глобал СПГ". Компания намерена увеличить торговлю СПГ на мировом рынке до 10 млн тонн в год к 2015 году. Не исключено, что она объявит тендер на фрахт еще как минимум двух газовозов.
"Совкомфлот", в свою очередь, увеличивают флот продуктовозов и портфель долгосрочных контрактов. На конец года запланировано IPO 25% акций компании (пароходство в списке приватизации на 2011-2013 гг.), однако, еще не принято принципиальное решение на его проведение.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський заявив, що двосторонній документ про гарантії безпеки від США готовий на 100 відсотків. Про це він повідомив у неділю, 25 січня, під час у Вільнюсі з президентами Литви та Польщі.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на нафту, ймовірно, поступово знижуватимуться цього року, оскільки
хвиля зростання пропозиції сформує профіцит на ринку. Водночас
геополітичні ризики, пов'язані з Росією, Венесуелою та Іраном, і надалі
підживлюватимуть волатильність.
Європейські нафтопереробні заводи (НПЗ) змушені інвестувати у проєкти
енергетичного переходу, оскільки сучасні й технологічно складніші
конкуренти в Азії, на Близькому Сході та в Африці вже призвели до
закриття частини підприємств у Європі.
Сьогодні країну живлять пальним десятки маршрутів постачання - водним транспортом, залізницею, автоцистернами. Пункти переливу нафтопродуктів з європейської на українську колію розкидані вздовж всього кордону.
Останні дані показують слабкий попит на нафту в усіх економіках, і різке
відновлення видається малоймовірним, споживання в країнах, що
розвиваються, виявилося слабкішим за очікування.
Різке зростання котирувань на бензин у середині червня і призвело до
суттєво збільшення вартості цього автомобільного пального. Але був у
бензину фактор, який суттєво напружував ситуацію, - різке зростання
попиту на імпорт.
Попри закриття Суліни увечері 15 травня, ресурсу на півдні було більш
ніж достатньо, а на заході цього взагалі ніхто не відчув через активні
прокачування трубою й не менш активні подачі залізницею.
ОККО орендує мережу KLO з 57 АЗС. Сюжет із ОККО-KLO звісно претендує на
подію року, але насправді головна інтрига не тут. Хто стане новим
власником мережі Ігоря Коломойського - «Авіас», ANP тощо? Оце головне
питання.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.