Фінансові новини
- |
- 25.01.26
- |
- 08:30
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Золото может подорожать в 2011г до $1600 за унцию - GFMS
09:54 17.01.2011 |
Цена золота в 2011 году может вырасти на 16% - до $1600 за тройскую унцию, на фоне роста спроса на драгоценный металл из-за низкого уровня базовых ставок, а также возможных проблем с долговыми обязательствами ряда государств, говорится в исследовании GFMS.
Согласно отчету компании, за первые шесть месяцев этого года инвестиции в золото, в том числе монеты и слитки, вырастут на 15% по сравнению с аналогичным периодом 2010 года.
"Мы ожидаем укрепления цены на золото позднее в этом году", - прогнозирует эксперт GFMS Нил Мидер. При этом он также не исключает коррекции стоимости золота в 2011 году, которая может опуститься до отметки $1300 за унцию.
По итогам прошлого года золото подорожало на 30%, достигнув на Нью-Йоркской площадке рекордных $1432,5 за унцию на фоне госзакупок этого драгметалла впервые с 1988 года, сообщило агентство Bloomberg. По данным GFMS, закупки золота РФ составили при этом 135 тонн. Спрос на ювелирную продукцию в прошлом году повысился на 16%, на слитки - более чем вдвое.
"Стабильные цены на рынке во многом зависят от инвестиций, - говорится в обзоре. - Инвесторы, а также ряд официальных институтов, будут опасаться роста нестабильности валют и связанных с этим рисков, вызванных либо инфляцией, либо обесцениванием валюты, либо просроченной задолженностью".
Инвесторы в США и Европе скупают золото для хеджирования рисков, связанных с падением курса валют на фоне сохранения Федеральной резервной системой США уровня базовой процентной ставки близким к нулевому, а также поддержки Европейским союзом и Международным валютным фондом Греции и Ирландии. В развивающихся странах, в том числе Китае и Индии, инвесторы делают ставки на золото из-за опасений ускорения инфляции.
Согласно предварительным данным GFMS, по итогам прошлого года мировой спрос на золото вырос на 0,5% - до 4,306 тыс. тонн. При этом спрос со стороны инвесторов упал на 15% - до 1,616 тыс. тонн золота, в основном, из-за сокращения интереса со стороны стран Запада.
На Индию в 2010 году пришлось 87% от мирового потребления ювелирных украшений, которое составило в этой стране 2,037 тыс. тонн.
При этом, по прогнозам GFMS, в первом полугодии 2011 года спрос на ювелирные изделия может сократиться на 7%, так как цена на золото выше отметки $1400 за унцию будет сдерживать спрос.
Одним из сдерживающих рост стоимости золота факторов GFMS называет ожидаемый рост добычи металла на 6% в январе-июне этого года. В прошлом году, согласно данным организации, его добыча выросла на 2,7% - до рекордных 2,652 тыс. тонн. При этом в Австралии добыча в 2010 году, по оценке GFMS, повысилась на 16%, в результате чего страна оставила позади ЮАР и США. Таким образом, Австралия, вышла на второе место, уступив лишь Китаю, крупнейшему мировому производителю золота.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на нафту, ймовірно, поступово знижуватимуться цього року, оскільки
хвиля зростання пропозиції сформує профіцит на ринку. Водночас
геополітичні ризики, пов'язані з Росією, Венесуелою та Іраном, і надалі
підживлюватимуть волатильність.
Європейські нафтопереробні заводи (НПЗ) змушені інвестувати у проєкти
енергетичного переходу, оскільки сучасні й технологічно складніші
конкуренти в Азії, на Близькому Сході та в Африці вже призвели до
закриття частини підприємств у Європі.
Сьогодні країну живлять пальним десятки маршрутів постачання - водним транспортом, залізницею, автоцистернами. Пункти переливу нафтопродуктів з європейської на українську колію розкидані вздовж всього кордону.
Останні дані показують слабкий попит на нафту в усіх економіках, і різке
відновлення видається малоймовірним, споживання в країнах, що
розвиваються, виявилося слабкішим за очікування.
Різке зростання котирувань на бензин у середині червня і призвело до
суттєво збільшення вартості цього автомобільного пального. Але був у
бензину фактор, який суттєво напружував ситуацію, - різке зростання
попиту на імпорт.
Попри закриття Суліни увечері 15 травня, ресурсу на півдні було більш
ніж достатньо, а на заході цього взагалі ніхто не відчув через активні
прокачування трубою й не менш активні подачі залізницею.
ОККО орендує мережу KLO з 57 АЗС. Сюжет із ОККО-KLO звісно претендує на
подію року, але насправді головна інтрига не тут. Хто стане новим
власником мережі Ігоря Коломойського - «Авіас», ANP тощо? Оце головне
питання.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.