Фінансові новини
- |
- 28.12.25
- |
- 19:25
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Audi, Porsche, Volkswagen та інші виробники відкладають плани щодо повного переходу на електромобілі
11:45 05.08.2024 |

Автовиробники поступово відступають від своїх амбітних планів щодо повної електрифікації своїх лінійок авто. Дедалі більше компаній визнають, що автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння залишаться на ринку довше, ніж очікувалося.
Причиною цього є низка факторів: недостатня розвиненість інфраструктури зарядки, висока вартість електромобілів, недостатній попит на них серед споживачів та економічні труднощі. Крім того, деякі автовиробники вважають, що електромобілі ніколи не зможуть повністю замінити автомобілі з ДВЗ.
Audi
Audi стала черговою компанією, що змушена коригувати свої раніше проголошені плани. У 2021 році бренд пообіцяв повністю перейти на електромобілі до 2033 року, але зараз вона розглядає можливість збереження автомобілів з ДВС у своїй лінійці на довший період. Розмовляючи з журналістами Top Gear, генеральний директор Audi Гернот Дьолнер підкреслив, що німецький бренд повинен залишатися «гнучким».
Він зробив цю заяву в контексті потенційного рішення Європейського Союзу відкласти свою мету щодо заборони продажів нових автомобілів, які виробляють шкідливі викиди, до 2035 року. Водночас керівник Audi каже, що електромобілі - це єдиний шлях у довгостроковій перспективі, який дозволить боротися зі шкідливими викидами.
Тим часом Audi посилює свою увагу до гібридних транспортних засобів. Усі майбутні автомобілі з ДВЗ включатимуть опцію PHEV. Дьолнер визнав, що ці частково електрифіковані силові агрегати залишаться в лінійці довше, ніж планувалося, оскільки перехід на чисті електромобілі відбувається не так швидко, як передбачалося спочатку.
VW Group
Audi стала останньою в чималому переліку автовиробників, змушених змінювати плани стосовно повної відмови від авто з ДВС. Porsche, яка також входить до VW Group, зробила подібну заяву кілька днів тому. Компанія визнала, що перехід на електромобілі займає більше часу, ніж прогнозувалося. Хоча вона й надалі дотримується своєї мети, щоб до кінця десятиліття на електромобілі припадало понад 80% продажів, але тепер визнає, що це залежатиме від попиту клієнтів.
Bentley (ще один учасник VW Group) планувала відмовитися від бензинових автомобілів до 2030 року. Тепер нова ціль - зробити це до 2033 року. До того ж випуск першої електричної моделі бренду, запланований на 2025 рік, тепер переноситься на рік пізніше через проблеми з платформою та ПЗ.
Сама Volkswagen не виключає, що залишатиме у своїй лінійці Golf нинішнього покоління з ДВС, поки ЄС не заборонить продаж нових автомобілів зі шкідливими викидами. Це станеться через 10 років, за умови, що законодавство залишиться незмінним до 2035 року. Golf 9-го покоління буде працювати лише на електриці, коли він надійде в продаж ближче до кінця цього десятиліття. Він співіснуватиме з бензиновим варіантом 8-го покоління протягом багатьох років.
Інші автовиробники
У конкурентів ситуація не краща. Минулого тижня Volvo також натякнула, що ДВЗ можуть залишитися в лінійці автомобілів у наступному десятилітті. Хоча у 2021 році компанія оголосила про намір повністю перейти на електричний транспорт до 2030 року. Тепер бренд буде більше уваги приділяти гібридам.
Mercedes спочатку мав на меті, щоб до 2025 року гібриди та електромобілі складали 50% річних продажів. Однак з урахуванням ринкової ситуації ціль скоригована, й компанія відмовилася свого плану продавати лише електромобілі після 2030 року. Також Mercedes продовжить випускати авто з ДВС «аж до 2030-х років». Раніше компанія прогнозувала, що до 2030 року вона стане повністю електричною, «якщо дозволять ринкові умови».
Ford раніше планувала продавати лише електричні легкові автомобілі з 2030 року. Але нещодавно головний операційний директор електричного підрозділу Model E Blue Oval Марін Гджая визнав, що «це було занадто амбітно». І тепер компанія не відмовиться від ДВС після завершення цього десятиліття.
Toyota, найбільший у світі виробник автомобілів, взагалі не вірить у повний перехід на електромобілі. Кілька місяців тому голова Акіо Тойода заявив, що частка ринку електромобілів ніколи не перевищить 30%. Він вважає, що «двигуни обов'язково залишаться», тому наразі в розробці перебуває нове сімейство ДВЗ. Toyota нещодавно об'єдналася з Mazda та Subaru, щоб висловити свою довгострокову прихильність до технологій ДВЗ з акцентом на гібриди та паливо з нейтральним викидом вуглецю.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Президент України Володимир Зеленський зазначає, що у визначений момент
після підписання мирної угоди або в процесі її реалізації Верховна Рада
буде спроможна проголосувати дату проведення президентських виборів в
країні.
Референдум щодо повної угоди, яка закріпить закінчення війни, може бути
проведений в Україні, але для його проведення необхідно мінімум 60 днів і
повне припинення вогню на цей термін, повідомив президент України
Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський представив версію рамкового документа на
20 пунктів між США, Європою, Україною та росією щодо завершення
російсько-української війни.
Діалог щодо підпункту мирного плану, згідно якого США мали отримувати
компенсації за надані Україні гарантії безпеки, продовжується, повідомив
президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Як повідомляють у пресрелізі Coforge, ця угода, як очікують, принесе
компанії виручку приблизно в $2 млрд за фінансовий рік, що завершиться в
березні 2027 року.
Компанія Google найближчим часом дозволить користувачам змінювати адресу електронної пошти Gmail.
Експеримент провели за участі 16 людей в автомобільному симуляторі з
12-дюймовим центральним дисплеєм. Учасники одночасно керували
автомобілем, взаємодіяли з екраном і виконували завдання, що імітує
типове когнітивне навантаження в реальному трафіку.
Національне управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA) розпочало
розслідування після скарги власника Tesla Model 3, який не зміг
скористатися аварійним механічним розблокуванням дверей після аварії.
BYD ще ближче підійшла до того, щоб заряджання електромобіля за
швидкістю не відрізнялося від заправки бензинового авто. Нове відео
демонструє, як її електрокар за п'ять хвилин отримує близько 400 км
запасу ходу.
NVIDIA підписала ліцензійну угоду зі стартапом Groq, який займається
розробкою чипів зі штучним інтелектом, отримавши право інтегрувати
технології Groq у свої майбутні продукти
Адміністрація американського президента Дональда Трампа у вівторок, 23
грудня, заявила, що з червня 2027 року введе мита на імпорт китайських
напівпровідників.
У Південні Кореї затримали 10 колишніх співробітників Samsung, яких
підозрюють у витоку 10-нанометрової DRAM-технології до ChangXin Memory
Technologies (CXMT). Керівники та дослідники нібито злили
DRAM-технології китайській CXMT, що призвело до збитків на трильйони
вон.
Експерти з цифрової безпеки назвали браузери, які мають найгірший рівень
конфіденційності. Google Chrome майже дістався "п'єдесталу".
Michelin представить на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2026
в Лас-Вегасі нову лінійку «розумних» шин, здатних в режимі реального
часу відстежувати власний знос і стан.
За даними корейських медіа, ці чипи пройшли кваліфікаційні випробування
NVIDIA та отримали найвищі оцінки серед усіх виробників у ключових
параметрах.
Jaguar завершив виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього
згоряння, зібравши останній кросовер F-Pace на заводі в Соліхаллі у
Великій Британії.
Бізнес дещо поліпшив оцінку судової системи України у 2025 році.
Загальний показник судового індексу зріс до 2,75 бала (проти 2,60 бала
торік) за п'ятибальною шкалою. Це найвищий показник за 12 років.
Журналіст-розслідувач New York Times Джон Каррейру, відомий викриттям
шахрайства компанії Theranos, подав позов проти кількох великих
технологічних компаній, які працюють у сфері ШІ. Про це пише Reuters.