Фінансові новини
- |
- 05.08.26
- |
- 02:01
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Італія інвестуватиме у відновлення та розвиток українського агросектору
09:59 20.03.2025 |

Італія готова інвестувати у відновлення та розвиток українського агросектору, зокрема в межах нового проєкту Pro.UKR.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.
Зазначається, що посол Італії в Україні Карл Формоза та представник Італійського агентства розвитку співпраці (AICS) за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства і Міжнародного центру передових середземноморських агрономічних досліджень (CIHEAM) підписали проєктний документ «Програма підтримки відновлення економічного потенціалу агропродовольчої галузі України».
Проект реалізовуватиметься в Одеській області. Зокрема, Березівський, Роздільнянський та Одеський райони. Підтримка торкнеться 16 200 (приблизно 48 тис. осіб) малих та середніх фермерських господарств. Проектом передбачається також надання підтримки розвитку систем зрошення в Одеській області.
"Італійська сторона підтвердила свою готовність інвестувати у відновлення та розвиток українського агросектору. Зокрема, в рамках нового проєкту Pro.UKR, який реалізується за підтримки AICS та CIHEAM, буде спрямовано понад 11 млн євро на розвиток іригаційної інфраструктури, підтримку кооперативів, забезпечення малих фермерів технікою та інтеграцію українського агробізнесу в європейський ринок", - підкреслив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
Він зазначив, що в Італії виробляється багато готової продукції - сік, паста, вино, солодощі. Україна наразі в основному експортує зерно та кукурудзу. При цьому вартість експорту однієї тонни італійської агропродукції складає 2670 доларів, а української лише 315 доларів. За минулий рік Україна експортувала сільгосппродукції на 24 млрд доларів, а Італія - на 70 млрд. Тому для України дуже важливо розвивати агропереробку.
Італійське агентство з питань співробітництва у сфері розвитку (AICS) розпочало свою діяльність у 2016 році з метою зближення Італії з її основними європейськими та світовими партнерами у сфері розвитку. Серед напрямів діяльності AICS: сприяння створенню стійких, стабільних і якісних систем виробництва продуктів харчування, поліпшення харчування і доходів дрібних фермерів, зокрема, шляхом підтримки доступу жінок і молоді до сільського господарства.
Міжнародний центр передових середземноморських агрономічних досліджень (CIHEAM) - це міжурядова організація, до складу якої входять 13 держав-членів (Албанія, Алжир, Єгипет, Франція, Греція, Італія, Ліван, Мальта, Марокко, Португалія, Іспанія, Туніс, Туреччина та Франція). Організація має 4 інститути в Барі (Італія), Ханья (Греція), Монпельє (Франція) та Сарагосі (Іспанія). Основними напрямами діяльності CIHEAM є сільське господарство, продовольство та розвиток сільських територій.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| До ₴460 тис. щомісяця: уряд унормував додаткові виплати для бійців НГУ, Нацполіції та прикордонників |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський призначив Pустема Умєрова головою Служби зовнішньої розвідки України.
Посол України у Британії, генерал Валерій Залужний не вважає
перспективним рух України до членства в НАТО, визначений в Конституції
України.
За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Міністр внутрішніх справ України Іван Вигівський підписав накази про затвердження порядків виплат додаткових винагород
Президент США Дональд Трамп висловив сумнів щодо
того, чи США нададуть Україні ліцензію на виробництво
ракет-перехоплювачів до систем Patriot, хоча раніше підтверджував, що це
зроблять.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в другому кварталі
2026 року збільшився на 0,6% порівняно з другим кварталом 2025 року
після зниження на 0,6% у першому кварталі, повідомила Державна служба
статистики у вівторок.
4 серпня ціни на нафту вкотре
підскочили, оскільки можливість дипломатичного врегулювання війни між
США та Іраном досі під питанням.
Кабінет міністрів запровадив перший екстрений пакет підтримки аграріїв у
зв'язку з російськими атаками в Чорному морі, зокрема знизив мінімальні
експортні ціни.
Пенсійний фонд України у липні спрямував на пенсійні, соціальні виплати, а також субсидії 90,2 млрд грн.
В Україні на тлі стрімкого зростання цін на пальне активізувалося
виробництво фальсифікованого бензину. Про це у своїй авторській колонці
«Як криза і чиновники реанімували бодягу» пише директор Консалтингової
групи «А-95» Сергій Куюн.
Державна податкова служба України та Державна прикордонна служба
автоматизували обмін інформацією, забезпечивши взаємний електронний
доступ до своїх інформаційних систем.
У липні 2026 року до спеціального фонду Державного бюджету України надійшло 17,9 млрд грн військового збору.
Google почав
розгортати нову ШІ-функцію в Google Docs, яка дозволить Gemini
створювати візуальні матеріали на основі тексту просто в документі.
У першому півріччі 2026 року Державна служба спеціального зв'язку та
захисту інформації України внесла до переліку авторизованих 485
інформаційних систем.
Європейські футбольні федерації розглядають можливість застосування
крайнього заходу - бойкоту майбутніх чемпіонатів світу. Причиною стали
плани президента FIFA Джанні Інфантіно залучити приватних інвесторів до
комерційної діяльності організації, повідомляє Sky News.
Наразі цю модель ШІ деактивували, зашифрували та обмежили доступ до неї навіть для дослідників.
Під нові обмеження можуть потрапити не лише гуманоїдні роботи, а й
роботи-пилососи вагою понад 2 кг. Власники вже придбаних пристроїв
зможуть користуватися ними й надалі.
Як повідомляє The Information, китайська держкомпанія з Шанхаю почала
масове виробництво установок DUV-літографії з імерсійним випроміненням.
Ринкова вартість Apple Inc. під час торгів у вівторок вперше перевищила позначку в $5 трлн доларів.