Фінансові новини
- |
- 29.03.26
- |
- 20:25
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Про посилення мобілізації та воєнну деокупацію Криму: головні заяви Зеленського
20:05 23.08.2023 |

Мобілізація в Україні, можливо, посилиться, але лише після того, як упорядкують роботу військкоматів. Щодо звільнення Криму воєнним шляхом, то поки рано говорити про це публічно.
РБК-Україна наводить головні заяви Володимира Зеленського на сьогоднішній прес-конференції.
Про майбутнє Криму
Україна підпише меморандум із провідними компаніями, які готові після деокупації зайти та розвивати Крим.
"Для нас дуже важлива інтеграція півострова в Україну. Вони жили 9,5 років без України, це складне завдання, але Україна прийде, прийде економіка, і Крим буде частиною України по факту. Ми наближаємося до повноправного членства в Європейському союзі, і Крим у ЄС у складі України - це зовсім інша історія", - зазначив Зеленський.
За його словами, важливо інтегрувати Крим без безпекових загроз у майбутньому. Щоб півострів працював постійно, а не лише у туристичний сезон.
Про кримськотатарський народ
"Майбутнє кримськотатарського народу в Україні, це наші громадяни, вони є корінним народом України... Вільні люди, обов'язково повернуться полонені. Я не впевнений, що сьогодні можу обіцяти більше за це. Головне - повернення Криму додому, все інше - потім", - наголосив президент.
Про підтримку США
Українська сторона перебуває у постійному контакті із США, а темами переговорів є формула миру, постачання зброї, посилення української протиповітряної оборони.
"Щодо деяких небезпечних голосів у США, у Конгресі, я впевнений, буде непросто. Я радий, що у нас двопартійна підтримка та потужна підтримка американського суспільства та Білого дому", - зазначив Зеленський.
Він додав, що вибори в США вплинуть на підтримку, але в Україні робитимуть все, щоб вона не ослабла. А також розраховує, що більшість голосів у Республіканській партії буде за Україну.
Про дальнобійні ракети від США
"Ми працюємо над цим... лобіюємо через різні двері. І ми точно отримаємо результат. Так само, як ми отримали серйозні ракети. Зараз, коли ми їх використовуємо, це не секрет. Було непросто... як і з Ріші (прем'єром Британії, - ред.) я домовлявся з Еммануелем Макроном (президентом Франції, - ред.) про SCALP. Вони працюють, військові дуже задоволені, майже 100% попадання по ворогу", - заявив Зеленський.
Щодо іншої далекобійної зброї, результат буде, як і з винищувачами.
Про наступ на південь та дефіцит техніки
Українські військові на півдні часто змушені просуватися пішки через дефіцит західної бронетехніки.
"Не хочеться ризикувати як людьми, так і технікою, але це вибір командирів на місцях. Насамперед люди, а потім уже техніка. Мої сигнали всі знають, я постійно їжджу на фронт", - сказав Зеленський.
На його думку, українці забули про те, що воюють проти "другої армії світу", і розслабилися у думках про те, що нібито вже перемогли. Важливою перемогою було те, що Росії не вдалося знищити українську державу. Але остаточна перемога буде після повернення всіх людей та окупованих територій.
Про поступки заради членства в НАТО
"Міняти НАТО на наші землі - це нечесна розмова, нечесний діалог і штучна провокація... На цьому все", - прокоментував він заяви про нібито можливі поступки Росії.
Нещодавно керівник апарату генсека НАТО Стіан Енссен необережно припустив, що одним із рішень для членства в Альянсі може стати відмова від частини територій. Його слова піддалися різкій критиці.
Про те, чому не перекидають ЗСУ зі сходу на південь
Він також відреагував на публікації про те, що Україні нібито слід зосередити сили на південному наступі.
"У нас є схід. Хтось розуміє, скільки там окупантів? Приблизно 200 тисяч. Пропозиція така, давайте візьмемо звідти сили і кудись їх перекинемо, куди треба. Думаю, так, після цього буде наступне - пару днів Слов'янськ, Краматорськ, далі вони підуть на Павлоград, Дніпро і відріжуть береги. Я вважаю, що така надія у них є. Харків. Ми не віддамо ні Харків, ні Донбас, ні Павлоград, ні Дніпро", - запевнив Зеленський.
Про винищувачі F-16 та Gripen
Із партнерами домовленості наступні. Українська технічна група 5 тижнів знайомитиметься з Gripen у Швеції, а далі якщо це підходитиме і уряд Швеції буде готовий обговорювати, то сторони домовляться про тренувальну місію.
"Скажу відверто, командувача Повітряних сил разом із фахівцями було відправлено з України до Швеції. Ми просто публічно не говорили, технічні перевірки почалися, командувач вже повернувся. Якщо буде консенсус після цього, ми почнемо говорити про Gripen", - наголосив президент.
Щодо F-16, то він стане головним літаком майбутнього флоту України. Є чіткі домовленості із Данією, яка на різних етапах поставить 19 винищувачів.
Крім того, українська сторона розраховує на 42 літаки армії Нідерландів. З них на 18 проходитиме навчання, їх отримають після того, як воно завершиться. Інші надійдуть відразу, як тільки будуть готові інші пілоти.
Зеленський уточнив, що спочатку були сподівання хоча б на 12 одиниць F-16.
Про воєнну деокупацію Криму
Оновлена стратегія деокупації півострова складатиметься з питань економіки, екології, сфери безпеки, демілітаризації тощо.
"Але розраховувати на те, що Крим буде повністю без... Я чув, що хтось каже, що це буде просто туристичний оазис, це неправда. Ніхто не дозволить мати можливість окупувати Крим, тому, якщо коротко, флот буде... Я не впевнений, що ми сьогодні маємо право говорити про воєнну деокупацію Криму публічно", - відреагував він на недавні слова секретаря РНБО Олексія Данілова.
Він також додав, що доручив дипломатам підготувати союз країн Чорноморського узбережжя, щоб був спільний захист від агресії Росії. Причому він може поширитись на безпеку Азовського та Балтійського морів.
Про посилення мобілізації
Президенту поставили питання, чи служитимуть усі українці. Зокрема, про це говорив заступник голови парламентського комітету з нацбезпеки Єгор Чернєв. А напередодні міністр оборони Олексій Резніков заявив, що ТЦК матимуть доступ до всіх цифрових реєстрів.
"Скажу відверто, військові звернулися до мене, щоб дати можливість мобілізувати більше. Поки що більше нічого не можу сказати. Мені здається, у цьому питанні важливо розуміти, хто це робить і як. І тому питання військкоматів, ВЛК, треба прискорити процеси, навести лад, а вже потім вести розмови про те, як і ким збільшувати (мобілізацію, - ред.)", - сказав Зеленський.
Про відповідальність Путіна
"Це наша проблема і наше завдання - об'єднати світ навколо наших проблем. Не скаржитися на партнерів, а самим максимально працювати... Я не Гаазький трибунал, мені важко сказати, за що Путін відповість. Наше завдання, щоб він і всі люди, які забрали наші території та життя наших людей... Потрібно говорити про те, що всі ці люди - вбивці, терористи та ті, хто віддавали ці накази - мають відповісти", - зазначив президент.
Про те, чи буде третій "воєнний" День Незалежності
Зеленського запитали, чи зможе Україна витримати третій рік повномасштабної війни з Росією.
"У нас немає шансів, щоб не продовжувати відстоювати свою державу, щоб не деокупувати нашу територію... Я дуже хотів би, щоб ми втрачали менше людей, але ми розуміємо, з ким маємо справу. У нас немає іншого виходу, ми боремося за своє, а у нас його небагато - одна країна. Тому я не можу сказати, чи буде третій День Незалежності під час війни", - додав він.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Українські виробники підписали документи про співпрацю з іспанськими
виробництвами щодо співпраці в ракетній галузі й у галузі
протиповітряної оборони.
ЄС передав Україні проєкти переговорних позицій за трьома кластерами у
рамках механізму технічного просування України у перемовинах про вступ
до ЄС - фронтлоудингу.
Міжнародний валютний фонд висловив занепокоєння щодо здатності України й
надалі отримувати фінансування в межах пакета на 8,1 млрд доларів,
оскільки депутати затягують із ухваленням заходів, необхідних для
розблокування цих коштів.
На єдиному порталі державних послуг «Дія»
з'явився бета-тест, у якому люди можуть написати заяву до міжнародного
Реєстру збитків. Він стосується випадків втрати роботи через війну.
Ударний FPV-дрон F10 виробництва компанії
F-Drones став другим українським фіналістом першого етапу програми
американського Пентагону Drone Dominance
Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Китайські дослідники, схоже, знайшли спосіб обійти одну з найдорожчих
перешкод на шляху до квантового майбутнього. Йдеться про критичну
залежність від гелію-3 - надзвичайно рідкісного ізотопу, ціна якого
змушує фінансових директорів технологічних компаній нервово здригатися.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.
Влада Китаю
почала субсидувати тисячі «одноосібних компаній» (One-Person Companies,
OPC), які спеціалізуються на технологіях штучного інтелекту.
Австралійські дослідники з організації наукових та промислових
досліджень (CSIRO) створили першу у світі експериментальну робочу
квантову батарею.