Фінансові новини
- |
- 06.07.26
- |
- 03:55
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Доллар на межбанке дорожает из-за роста валютного аппетита
21:32 02.11.2017 |

После небольшого перерыва курс доллара снова пошел в рост. 2 ноября он прибавил 6 копеек, и закрепился к вечеру в рамках 26,93-26,95 грн./$, сообщил заместитель начальника казначейства VTB Bank Игорь Гах.
Произошло то, что финансисты предвкушали еще в понедельник - иностранцы вышли на межбанк скупать валюту под вывод дивидендов, происходящий в начале каждого месяца. И тут же доллара стало недоставать.
«Сегодняшние торги проходили активно, на фоне преимущественного превышения спроса на валюту над ее предложением», - подтвердил директор казначейства Банка Кредит Днепр Олег Куринной.
«Основным драйвером являются репатриация дивидендов», - дополнил его Игорь Гах.
Объем торгов подрос со вчерашних $285,40 млн. до $311,66 млн.
В такие дни экспортеры работают по классической спекулятивной схеме: в первую очередь, выбрасывают на рынок обязательные к продаже 50% выручки, а затем - вторую половину заработка. Ее продают лишь, если курс доллара начинает активно подниматься вверх. Потому и происходит валютное подорожание.
В теории валютные распродажи экспортеров может стимулировать нехватка гривни. Но в начале месяца с этим обычно нет проблем, поскольку не приходится совершать налоговые платежи и неделей ранее бизнес обычно получает выплаты Госказначейства по НДС. Это дополнительные 7-9 млрд. грн. Потому свободной гривни у него предостаточно, и можно не тратить валюту.
«Объем свободной ликвидности сегодня снизился на 2,1 млрд грн. и составил 77,3 млрд. грн., при этом остатки банков на корсчетах в НБУ уменьшились на 3,4 млрд грн. - до 40,3 млрд грн. А объем ликвидности, мобилизованной НБУ через депозитные сертификаты, поднялся на 1,3 млрд грн. - до 37 млрд грн.», - уточнил Куринной.
Потому рост курса доллара не удается остановить. И, кстати, он происходит не только на межбанке, но и в кассах.
«Котировки наличного рынка выросли симметрично межбанку и к середине дня составили 26,90-26,94 грн./$», - рассказал Куринной.
Завтра нерезиденты продолжат свои валютные закупки на межбанке, потому банкиры ждут дальнейшего подорожания доллара.
«Мы считаем, что рынок откроется в диапазоне 26,95-27,0 грн./$ и динамика будет иметь тенденцию к повышению курса доллара», - сказал нам Игорь Гах. Рядом находятся ожидания и других банкиров.
«3 ноября возможна попытка роста, но существенного прогресса не ожидаю. Рынок останется в диапазоне 26,90-27,0 грн./$», - заверил заместитель директора департамента казначейства и международного бизнеса Банка Пивденный Олег Ропяк.
А Олег Куринной ждет торгов в рамках 26,90-26,99 грн./$.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держбюджет України отримав майже 600 млн доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для фінансування соцвиплат.
У 30-й пакет військової допомоги від Данії увійдуть боєприпаси та інше озброєння. Також передбачені кошти на "данську модель", яка дозволяє закуповувати продукцію в українських підприємств.
Україна та Швеція у вівторок, 30 червня, уклали угоду про закупівлю 16 сучасних винищувачів Gripen E.
Вже найближчими днями Єврокомісія завершить оцінку контрактів, наданих
їй Україною, з тим, щоб здійснити виплату ще частини з 6 млрд євро
першого оборонного траншу з пакета фінансування на 90 млрд.
Польща не передаватиме Україні винищувачі МіГ-29, оскільки Київ відмовився ділитися технологіями виробництва безпілотників.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Індекс фінансового стресу, - індикатор, що відображає рівень
напруженості у фінансовому секторі, - сягнув довоєнного рівня,
повідомила на брифінгу в понеділок директорка Департаменту фінансової стабільності Національного банку України Первін Дадашова.
Єврокомісія, Міноборони України та уряди
Франції і Фінляндії уклали угоди, спрямовані на розширення промислових
спроможностей у сфері технологій подвійного призначення та оборонної
промисловості.
З ініціативи МЗС уряд розширив можливості для набуття українського
громадянства у спрощеному порядку та додав до переліку держав Республіку
Молдова.
На Конференції з відновлення України URC2026 у
Гданську підписані €160 угод на суму понад 10 мільярдів та нові
партнерства у сферах оборонної промисловості та енергетики.
Міністерство фінансів України і Світовий банк уклали угоду на 3,39
мільярда доларів, повідомляє прем'єр-міністерка Юлія Свириденко 25
червня.
Група Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на Конференції з питань
відновлення України (URC 2026) в Гданську (Польща) оголосила про новий
пакет підтримки України - понад EUR470 - млн для зміцнення інвестицій
приватного сектору та критичної інфраструктури, включаючи житло та
дороги
Європейська комісія планує зберегти вимоги щодо реформ у наступному періоді фінансування України.
Компанія
Ford повернула на роботу близько 350 досвідчених інженерів для
вирішення проблем з якістю автомобілів, які не вдалося усунути за
допомогою штучного інтелекту.
Поки більшість користувачів радіє стабільному гігабіту вдома,
китайські телекомунікаційні гіганти вирішили, що традиційне скло в
оптоволокні - це надто повільно та консервативно.
Програма ESU для Windows 10 була тихо продовжена ще на один рік і тепер
завершиться 12 жовтня 2027 року замість жовтня 2026-го. Microsoft
IBM оголосила
про значний прорив у галузі напівпровідників, анонсувавши першу у світі
технологію мікросхем із розміром менше 1 нанометра.
Поки світ спостерігає за гігантськими стрибками Starship, компанія
SpaceX тихо (якщо так можна сказати про гуркіт Falcon 9) розширює свій
вплив у сегментах, де гроші лежать ближче до Землі.
Нарешті це сталося: Steam Machine доступна для передзамовлення у підтримуваних регіонах, разом зі складною чергою. Очікується, що система бронювання діятиме протягом року.
Міжнародний логістичний гігант DHL заявив, що співпрацюватиме з
французькою компанією Vela, що експлуатує вантажні судна на вітровій
тязі.