Фінансові новини
- |
- 12.01.26
- |
- 04:11
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Apple просит суд отклонить требование министерства юстиции США о введении против нее ряда санкций
11:04 05.08.2013 |
Американская технологическая корпорация Apple, которая в июле была признана виновной в сговоре с рядом крупнейших американских издательств с целью завышения цен на электронные книги, просит суд отклонить требование министерства юстиции США о введении против нее ряда санкций. Об этом говорится в ходатайстве, направленном "Эппл" в пятницу в федеральный суд Нью-Йорка.
Минюст, в частности, просил суд обязать Apple разорвать контракты с пятью издательствами, с которыми компания, по мнению властей, вступила в сговор. Кроме того, калифорнийской корпорации может быть запрещено в течение пяти лет заключать новые соглашения о продаже электронных книг с использованием своих устройств и сервисов.
Власти США предлагают также обязать Apple размещать в iOS-приложениях своих конкурентов на книжном рынке - таких, как Amazon и Barnes & Noble, - прямые ссылки на их электронные магазины. Это должно позволить пользователям легче сравнивать цены на электронные книги. Кроме того, минюст настаивает, чтобы Apple наняла независимого проверяющего, который бы контролировал антитрастовую политику компании на стадии выработки решений.
Apple, в свою очередь, назвала предложения минюста "драконовскими и карательными". "Они нанесут серьезный материальный ущерб американскому бизнесу и потребителям", - отмечается в ходатайстве компании. Apple просит суд полностью отвергнуть требования властей или назначить менее суровые санкции.
Против Apple был подан иск министерством юстиции США
Иск против Apple был подан министерством юстиции США в апреле прошлого года. По данным прокуратуры, в 2009 году компьютерный гигант убедил пять крупнейших издательств США - "Пенгуин паблишерс" /Penguin Publishers/, "Макмиллан" /MacMillan/, "Ашет бук груп" /Hachette Book Group/, "Харпер- Коллинс" /HarperCollins/ и "Саймон энд Шустер" /Simon & Schuster/ - в том, что именно он сможет обеспечить более высокие цены на рынке электронных книг и подорвать монополию компании "Амазон". К тому моменту крупнейший мировой онлайн-ритейлер контролировал 90 проц рынка, продавая новинки и бестселлеры для своего устройства "Киндл" /Kindle/ всего за 9,99 доллара. "Амазон" выкупал права у издательств сразу на несколько произведений и устанавливал на них собственные цены, которые зачастую были демпинговыми.
Издательствам категорически не нравилась ценовая политика "Амазон". Возможность повысить цены им предоставила Apple, готовившая в то время к выпуску на рынок планшетный компьютер "Айпэд" с функцией чтения электронных книг.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що президент Дональд Трамп
дав "зелене світло" двопартійному законопроєкту про санкції проти Росії.
Littop Enterprises, Bordo Management і Bridgemont Ventures програли арбітражну справу щодо Укрнафти
Канада прагне суттєво збільшити обсяг зброї та військового спорядження, що виготовляється разом із Україною.
Гарантії безпеки для України ґрунтуватимуться на трьох головних принципах, наголосила фон дер Ляєн.
Прем'єр Британії Кір Стармер, президент Франції Еммануель Макрон і
президент Володимир Зеленський підписали декларацію про наміри
розгортання військ в Україні у разі укладення мирної угоди.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
YouTube оновив інструменти розширеного пошуку. Тепер користувачі можуть
виключити Shorts, тобто відео тривалістю до трьох хвилин, із
результатів.
На виставці NRF 2026 компанія Microsoft представила нову функцію -
Copilot Checkout. Вона дозволяє користувачам оформлювати покупки без
переходу на сторонні сайти.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.
На CES 2026 компанія AMD анонсувала свій новий флагманський процесор Ryzen 7 9850X3D, який став найшвидшим у серії 9000X3D. Чип базується на архітектурі Zen 5 і оснащений технологією AMD 3D V-Cache другого покоління, що забезпечує виняткову ігрову продуктивність, особливо в порівнянні з конкурентами.
Попри намагання Павла Дурова дистанціюватися від Кремля, фінансова
звітність Telegram свідчить про глибоку залежність платформи від
російського капіталу
На CES 2026 NVIDIA представила нове покоління технології
масштабування DLSS 4.5. Оновлення представляє Dynamic Multi Frame
Generation, новий режим 6X Multi Frame Generation та модель другого
покоління для DLSS Super Resolution.
Продаж легкових машин у Великій Британії у 2025 році зріс за підсумками
третього року поспіль і вперше з доковідного 2019 року перевищив 2 млн
автомобілів.
NVIDIA представила Rubin — новий суперкомп’ютер для ШІ, який прискорює навчання та інференс моделей при нижчих витратах порівняно з попередніми системами
Компанія Qualcomm на виставці CES 2026 оголосила про випуск нового
процесора Snapdragon X2 Plus, який стане доступним у комп'ютерах нижчого
цінового сегмента порівняно з моделями серії X2 Elite.
Українські міста 2025 року отримали 107 тролейбусів, з них 75 нових, проти 34 тролейбусів (28 нових) у 2024 році