Фінансові новини
- |
- 22.12.25
- |
- 06:42
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Революційна платформа від Volkswagen розкрита: електрика та ДВЗ
17:27 09.06.2025 |

Німецький бренд Volkswagen розробляє нову платформу для електромобілів, але її можна використовувати й для моделей із ДВЗ.
Минуло трохи більше чотирьох років з того часу, як Volkswagen анонсував SSP, свою всеохоплюючу архітектуру електромобілів. Спочатку очікувалося, що платформа Scalable Systems Platform буде готова вже зараз, але її розробку було відкладено до кінця цього десятиліття. Численні повідомлення німецьких ЗМІ пояснювали невдачу, яку створив програмний підрозділ Групи VW - Cariad. Однак, автомобільний конгломерат тепер готовий обговорювати SSP, і навіть з'явились перші зображення.
Хоча SSP - це в першу чергу електрична платформа, вона також підтримуватиме двигуни внутрішнього згоряння. VW Group планує представити подовжувачі запасу ходу, де двигуни внутрішнього згоряння функціонуватимуть виключно як генератори для заряджання акумулятора. Як і BMW i3, роторний MX-30 Mazda та майбутній Ramcharger, ці двигуни не матимуть механічного зв'язку з колесами. Технологія e-Power від Nissan працює за аналогічним принципом: бензиновий двигун живить акумулятор, а не трансмісію.

Volkswagen вже висловлював свою зацікавленість у подовжувачах запасу ходу. Його новостворений бренд Scout випустить пікап і позашляховик, оснащені генераторами внутрішнього згоряння з атмосферним двигуном. У Китаї нещодавно представлений концепт ID. Era є анонсом трирядного позашляховика, розробленого спільно з SAIC, який також оснащений бензиновим генератором.
SSP - це важлива ініціатива для VW. Вона слугуватиме основою для моделей усіх її брендів і зрештою замінить усі існуючі електричні платформи. Тизерне зображення показує п'ять різних стилів кузова, від міського хетчбека до великого позашляховика.

Видання Automotive News повідомило, що загалом буде вісім модифікацій, які охоплять кожен сегмент ринку. Очікується, що електромобілі наступного покоління на базі SSP почнуть випускатися у 2026 році, ймовірно, дебютуючи в Китаї, перш ніж з'явитися в Європі через рік.
Хоча ця технологія може й не з'явитись в Європі, адже генеральний директор VW Томас Шефер вважає, що плагін-гібриди є більш життєздатним варіантом. Він сказав Autocar, що розширювачі запасу ходу є дорогими в розробці, тоді як сучасні плагін-гібриди вже пропонують пристойний запас ходу на електротязі та швидку зарядку. За словами Шефера, пропонування обох рішень було б економічно недоцільним.

Однією з найважливіших моделей, що використовуватиме платформу SSP, буде Golf дев'ятого покоління, виключно електричний. Його випуск запланований на кінець десятиліття, і він протягом кількох років співіснуватиме з Mk8 з двигуном внутрішнього згоряння. VW може залишити поточний Golf у продажу до середини 2030-х років. Електричний Golf виготовлятиметься у Вольфсбурзі, тоді як виробництво моделі з двигуном внутрішнього згоряння переміститься на завод у Пуеблі в Мексиці у 2027 році.
Після остаточного визначення ключових специфікацій SSP генеральний директор VW Group Олівер Блум заявив: «Ми прагнемо бути світовим технологічним лідером для автомобільної промисловості. SSP відіграватиме в цьому вирішальну роль. Ми досягли важливої віхи в розробці нашої електричної майбутньої платформи. Тепер ми на повній швидкості рухаємося до її впровадження».
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Google розширила можливості Gemini, додавши функцію перевірки відео на
використання генеративного ШІ, але це працює лише для контенту,
обробленого власними інструментами компанії.
У звіті за квартал компанія зафіксувала рекордний дохід у розмірі $13,64
млрд, що значно більше за $8,71 млрд у той самий період минулого року.
Зростання пояснюється активними закупівлями пам'яті для дата-центрів з
боку OpenAI, Meta, Microsoft та Google.
Компанія Google анонсувала
нову модель Gemini 3 Flash, яка орієнтована на високу швидкість роботи,
ефективність і низьку вартість без втрати якості штучного інтелекту.
Як уточнив Комаров, з прифронтових регіонів на південному сході та сході
отримано та відправлено більше 100 тис. повідомлень з підключенням до
D2С, а загалом за цей час користувачам вдалося надіслати та отримати
понад 540 тис. SMS за підключення до сигналу "Kyivstar | SpaceX".
Повна заборона продажу автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння в ЄС відкладається
Mercedes зробить сучасні фари ремонтопридатними в рамках ініціативи
Tomorrow XX, спрямованої на розвиток циркулярної економіки. Якщо зараз
лінзи, накладки, рамки, корпуси та електроніка мають клейові з'єднання,
то в майбутньому їх замінять різьбовими.
Китайський гігант Xiaomi почав піднімати ціну на свою продукцію і перш за все підвищення торкнеться планшетів.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.