Фінансові новини
- |
- 07.02.26
- |
- 02:36
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Протестувальники у Венеції змусили мільярдера Безоса змінити місце весілля
12:29 25.06.2025 |

Протестувальники у Венеції оголосили про "величезну перемогу" після того, як американський мільярдер Джефф Безос та гості його весілля були змушені "втекти" з центру міста і перенести головне святкування в інше місце.
Про це йдуться у публікації BBC, повідомляє "Європейська правда".
Місце проведення триденного свята з нагоди весілля одного з найбагатших людей світу та телеведучої Лорен Санчес офіційно не повідомлялося. Але розкішні урочистості мали завершитися в суботу в розкішній будівлі Scuola Grande della Misericordia.
Місцевий представник влади Венеції підтвердив BBC, що гості зберуться в Арсеналі, далі від центру міста.
Весілля розпочнеться наприкінці цього тижня, і на ньому будуть присутні багато зірок, серед яких, за чутками, Кім Кардашян, Мік Джаггер і Леонардо ДіКапріо, а також кілька членів родини Трампа.
Очікується, що приватні літаки заблокують аеропорт Венеції, а приватні яхти заповнять гавань. П'ять готелів заброньовано повністю, а також є повідомлення про найм колишніх морських піхотинців США для забезпечення безпеки.
Ця мегаподія викликала протести з боку різних груп - від місцевих жителів, які борються з надмірним туризмом у Венеції, до активістів, які виступають проти зміни клімату, та тих, хто виступає проти підтримки Безосом Трампа.
Активісти тріумфують, навіть попри те, що міська влада називає їхні протести "смішними". "Ми дуже пишаємося цим! Ми ніхто, у нас немає грошей, нічого!" - сказав BBC Томмазо Каччарі з групи, яка називає себе "No Space for Bezos" (Немає місця для Безоса).
"Ми просто громадяни, які почали організовуватися, і нам вдалося вигнати з міста одного з найвпливовіших людей у світі", - додав він.
Окрім плакатів "No Space for Bezos", які останніми днями розклеїли по всьому місту, на мостах над каналами вивісили протестні банери.
У понеділок активісти групи, яка називає себе "Everyone Hates Elon" ("Всі ненавидять Ілона"), розгорнули на площі Сан-Марко гігантське зображення Безоса, протестуючи проти супербагатіїв під гаслом: "Якщо ти можеш орендувати Венецію для свого весілля, то можеш платити більше податків".
"Наш протест не стосується самого весілля, а того, що воно символізує", - сказала BBC активістка Greenpeace Сімона Аббате, яка була присутня на місці події.
"Це не просто святкування одруження двох людей, це демонстрація способу життя, який є просто неприйнятним. Найбагатші живуть у надлишку, а інші терплять наслідки кліматичної кризи, яку вони не створювали", - додала вона.
Активісти зазнали жорсткої критики з боку міської влади, яка стверджує, що такі гості є важливим джерелом доходу.
Нагадаємо, торік у Венеції набули чинності нові правила, що забороняють використання гучномовців та обмежують розмір туристичних груп до 25 осіб.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Росія в обхід американських санкцій таємно відправила Ірану готівку на суму близько $2,5 млрд для підтримки режиму в Тегерані.
Норвегія підписала новий внесок у розмірі 86,4 млн євро до Фонду
підтримки енергетики України, довівши загальний обсяг своєї допомоги до
163,6 млн євро, повідомив перший віцепрем'єр-міністр - міністр
Варшава у контексті переговорів в Абу-Дабі не підтримає жодного рішення, що суперечитиме інтересам України.
Німецький антимонопольний регулятор ужив заходів проти Amazon через
незаконні цінові обмеження для продавців на платформі. Компанія
блокувала товари конкурентів, якщо їхня ціна перевищувала встановлений
поріг.
Канада переглядає рішення про купівлю винищувачів F-35 у Сполучених Штатів через загрозу торгової війни.
Польща готова передати Україні свої МіГ-29 в обмін на українські дрони.
Водночас, Варшава враховуватиме пріоритети України: для Києва зараз
важливішими є ракети до систем ППО.
Фінляндія надасть Україні 32-й пакет військової допомоги на суму близько 43 мільйони євро.
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.