Фінансові новини
- |
- 16.06.26
- |
- 08:18
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Уряд Чехії звинуватив Китай у кібератаці на МЗС
13:55 28.05.2025 |

Уряд Чехії заявив, що за кібератакою на МЗС країни, яка тривала з 2022 року, стоїть Китай.
Про це йдеться у заяві чеського уряду, опублікованій на сайті МЗС, передає "Європейська правда".
"За результатами національного процесу атрибуції уряд Чеської Республіки визначив Китайську Народну Республіку відповідальною за зловмисну кіберкампанію, спрямовану на одну з несекретних мереж Міністерства закордонних справ Чеської Республіки", - йдеться у заяві.
Зазначається, що зловмисна діяльність, яка тривала з 2022 року і вплинула на установу, визначену як об'єкт критичної інфраструктури Чехії, була здійснена суб'єктом кібершпигунства APT31, який публічно асоціюється з Міністерством державної безпеки Китаю.
Широке розслідування інциденту, яке дозволило з високим ступенем достовірності встановити відповідального суб'єкта, було проведено спільними зусиллями Служби інформації з питань безпеки, Військової розвідки, Міністерства закордонних справ та інформації, а також Національного агентства кібер- та інформаційної безпеки.
"Уряд Чеської Республіки рішуче засуджує цю зловмисну кіберкампанію, спрямовану проти її критичної інфраструктури. Така поведінка підриває довіру до Китайської Народної Республіки і суперечить її публічним деклараціям", - наголосили в уряді Чехії.
Там також заявили, що ця діяльність суперечить нормам відповідальної поведінки держав у кіберпросторі, схваленим усіма членами ООН.
"Ми закликаємо Китайську Народну Республіку дотримуватися цих норм і принципів, утримуватися від подібних атак і вжити всіх необхідних заходів для вирішення цієї ситуації", - йдеться у заяві.
ЄС і його держави-члени та члени НАТО висловлюють солідарність з Чехією у зв'язку з цією кібератакою, заявили в чеському уряді.
Впродовж 2024 року у Чехії зафіксували рекордну кількість кіберінцидентів, найпоширенішими з яких були DDoS-атаки, за більшістю з яких стоять російськомовні хакерські групи.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Міжнародний арбітраж, створений за Конвенцією ООН з морського права,
ухвалив рішення у справі України проти РФ, підтвердивши порушення Росією
норм міжнародного права в Чорному, Азовському морях і Керченській
протоці та відкинувши російські претензії на їхній статус.
Всі 27 країн-членів ЄС погодили відкриття першого кластера переговорів про вступ України та Молдови до блоку.
Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Міжнародний валютний фонд погодився виділити Україні черговий транш
кредиту, попри невиконання Києвом однієї з умов. Про це повідомило
агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Франція не скасовуватиме цифровий податок навіть попри погрози президента США Дональда Трампа обкласти митами французьке вино.
Рада Європейського Союзу ухвалила низку обмежувальних заходів для
протидії російській агресії проти України - про це пресслужба блоку повідомила 15 червня.
Єврокомісарка з питань розширення Європейського
Союзу Марта Кос заявила, що в липні можуть відкрити решту 5 кластерів
у межах переговорів про вступ України до блоку.
Навесні 2027 року Велика Британія заборонить такі
соцмережі, як Snapchat, TikTok, YouTube, Instagram, Facebook та X, для
дітей віком до 16 років, щоб «повернути їм дитинство».
Україна відтепер може активувати екстрену підтримку ЄС для реагування на
масштабні кіберінциденти після того, як Рада Європейського Союзу
схвалила її включення до Резерву кібербезпеки блоку.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Франція має скасувати 3%-ий
податок на продажі технологічних компаній, інакше зіткнеться зі 100%-ми
митами на імпорт вин і шампанського до США.
Платіжний гігант Mastercard оголосив
про запуск сервісу Agent Pay for Machines (AP4M), який дозволяє
ШІ-агентам та програмним системам самостійно здійснювати платежі через
глобальну мережу компанії.
McDonald's почала тестувати штучний інтелект для прийому замовлень на "МакДрайв". Як передає ABC News, у майбутньому компанія сподівається замінити звичний досвід замовлення у людини на нову технологію.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання
Американська Google, що входить до Alphabet Inc., замовила в Intel Corp.
виробництво понад 3 млн своїх тензорних процесорів (TPU) у 2028 році,
повідомляє The Information з посиланням на джерела.
Впродовж травня український автопарк поповнився 18 тис. вживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону.
Spotify розглядає нові напрямки для розвитку свого сервісу, який
планують перетворити на повноцінний музичний хаб для фанів. Серед
планів, як зазначає Bloomberg, "живі" відеотрансляції концертів і продаж
квитків.