Фінансові новини
- |
- 16.04.26
- |
- 01:41
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
FT: Мерц намагався владнати суперечку Макрона з Мелоні через Україну
09:37 19.05.2025 |

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц спробував владнати гостру дипломатичну суперечку між Римом і Парижем через те, що італійську прем'єрку Джорджу Мелоні не долучили до групи європейських лідерів, які координують дії з Білим домом щодо України.
Про це йдеться у публікації Financial Times, повідомляє "Європейська правда".
Напруженість виникла минулої п'ятниці, коли президент Франції Емманюель Макрон звинуватив Мелоні в поширенні "неправдивої інформації" про те, що її не включили до зустрічі групи європейських лідерів з президентом України Володимиром Зеленським, яка телефонувала очільнику Білого дому Дональду Трампу.
16 травня Мелоні перебувала в Албанії, де проходив саміт Європейської політичної спільноти, однак не приєдналася до Макрона, Мерца, очільника британського уряду Кіра Стармера та польського прем'єра Дональда Туска, які зібрались на закриту зустріч, щоб обговорити результати мирних переговорів між Росією та Україною, що відбулися того дня в Стамбулі.
Європейські лідери, які потім ініціювали дзвінок Трампу, пізніше опублікували заяву, в якій засудили вимоги господаря Кремля Владіміра Путіна як "неприйнятні".
Мелоні заявила італійським журналістам, що її не включили до групи через відмову надіслати війська до України.
Однак Макрон заявив, що питання про розгортання військ не обговорювалося ні в Тирані, ні в Києві, куди він їздив разом зі Стармером, Мерцем і Туском, але без італійської прем'єрки.
Мерц зустрівся з Мелоні напередодні недільної інавгураційної меси Папи Лева XIV і спробував заспокоїти напруженість, заявивши, що Італія "повинна відігравати роль" у всіх європейських мирних ініціативах в Україні.
"Ми не можемо дозволити собі розколу", - сказав він, додавши, що в ЄС немає членів "першого чи другого ешелону" і що всі країни прагнуть "якнайшвидше закінчити цю війну".
Відсутність Мелоні в європейській четвірці, яка порушувала питання України перед Трампом, і відкритий осуд з боку Макрона викликали бурхливу реакцію в Італії, де критики звинуватили її в тому, що вона усунула свою країну від ухвалення важливих рішень.
Її звинувачують у брехні про справжні причини її відсутності, а деякі з її союзників припускають, що вона дозволила особистій антипатії до Макрона затьмарити свій розсуд.
Взаємна неприязнь французького та італійського лідерів неодноразово спалахувала з моменту приходу Мелоні до влади наприкінці 2022 року, зокрема коли Макрон вирішив не запрошувати її на приватну вечерю із Зеленським на початку 2023 року.
Окрім давньої ворожнечі з Макроном, Мелоні мала напружені стосунки з попередником Мерца, Олафом Шольцом, який разом із партнерами по коаліції із партії "Зелені" публічно критикував її міграційну політику.
Однак Мерц намагався продемонструвати теплі стосунки з Мелоні, називаючи її "Джорджею" і використовуючи неформальну форму звернення "ти".
"Разом ми хочемо сильної, безпечної та конкурентоспроможної Європи. Тому я дуже вдячний, Джорджа, що нам вдалося налагодити тісний контакт між собою вже в перші дні", - казав він.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Велика Британія надасть Україні новий пакет оборонної допомоги, який
передбачає щонайменше 120 тисяч дронів цього року, заявив британський
уряд 15 квітня.
Під час українсько-німецьких урядових консультацій 14 квітня в Берліні
німецька компанія Quantum Systems оголосила про створення двох
додаткових спільних підприємств у рамках ініціативи «Будуй з Україною».
Україна та Німеччина підписали три угоди в оборонній сфері на чотири
мільярди євро. Вони спрямовані на посилення ППО, розвиток далекобійних
спроможностей та спільне виробництво дронів.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Ран Стере заявив,
що перші з шести винищувачів F-16, які його країна обіцяла Києву,
незабаром будуть готові до експлуатації.
Кабмін призначив Ореста Мандзія головою Державної митної служби. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Нафтопровід "Дружба" буде відремонтований до кінця квітня. Про це глава держави повідомив під час спільного з канцлером ФРН Фрідріхом Мерцом спілкування з журналістами у Берлін
Світовий попит на нафту у 2026 році може знизитися вперше з часів
пандемії 2020 року через різке подорожчання енергоносіїв на тлі
конфлікту на Близькому Сході. Про це повідомило Міжнародне енергетичне
агентство (МЕА) у щомісячному звіті.
За результатами конкурсів, проведених у 2025 році, Європейський Союз
виділить 1,07 млрд євро на реалізацію 57 нових проєктів у рамках
Європейського оборонного фонду, в яких будуть брати участь і українські
компанії.
Брюссель тисне на США, Японію та Британію, щоб ті вже цього тижня прискорили виплати 45 мільярдів євро кредиту Україні
Голова Європейського центрального банку Крістін Лагард заявила, що
економічна ситуація в єврозоні стала гіршою, ніж очікувалося за базовим
сценарієм.
Україна та Німеччина підписали угоду про обмін оборонними даними. Це перший подібний для України меморандум, повідомив міністр оборони України Михайло Федоров.
Криптоіндустрія прискорює розробку рішень для протидії потенційним
атакам квантових комп'ютерів.
Експорт електромобілів та гібридних авто з Китаю в березні цього року
зріс більш ніж удвічі, до рекордного рівня, оскільки глобальний
енергетичний шок, спричинений війною в Ірані, відновив інтерес до
електрокарів.
Amazon оголосила про плани запустити власний супутниковий
інтернет-сервіс Leo у середині 2026 року. Про це повідомив генеральний
директор компанії Енді Джессі у щорічному листі до акціонерів, пише
Engadget.
Схоже, епоха, коли мобільні процесори скромно тулилися в тіні
настільних рішень, остаточно добігає кінця. MediaTek, яка останні кілька
років активно витісняє конкурентів з преміального сегмента, готує
справжнього монстра - Dimensity 9600 Pro.
Компанія Google
оновила підходи до безпеки в чат-боті Gemini, зокрема у взаємодії з
користувачами, які можуть переживати психічну кризу.
Google почала розгортати оновлення для Chrome з підтримкою вертикальних вкладок і покращеним режимом читання.
Обсяг вітчизняного ІТ-ринку оцінюється у 7,85 млрд дол. США; торік галузь сплатила 50,5 млрд грн податків.