Фінансові новини
- |
- 09.07.26
- |
- 14:51
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ізраїль оголосив про призов десятків тисяч резервістів
09:39 05.05.2025 |

Ізраїльські військові оголосили про початок призову десятків тисяч резервістів для «посилення та розширення» операцій у Секторі Гази проти угруповання «Хамас», визнаного терористичним у США та ЄС.
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що «посилює тиск» із метою повернення заручників, які утримуються в Секторі Гази, та розгрому бойовиків. Військові зазначили, що армія, згідно з планом, діятиме у нових районах для того, щоб знищити всю інфраструктуру «Хамасу» як на поверхні, так і під землею.
У неділю, 4 травня, очікувалося засідання кабінету міністрів Ізраїлю для того, щоб схвалити розширення військової присутності в Газі.
На переговорах за участю міжнародних посередників сторонам не вдається досягти нової угоди про припинення вогню і повернення 59 ізраїльських заручників, які залишаються в руках радикальних ісламістів після нападу «Хамасу» на південь Ізраїлю в жовтні 2023 року.
Жодного ізраїльського заручника не було звільнено відтоді, як Ізраїль 18 березня відновив бойові дії після провалу двомісячного перемир'я. З того часу під контроль Ізраїлю перейшли великі ділянки території Сектору Гази, які знову залишили сотні тисяч жителів.
Гуманітарні організації, які повідомили про брак продовольства, води та ліків, назвали дії Ізраїлю «політикою голоду», яка може бути прирівняна до воєнного злочину. Ізраїль звинувачення відкинув, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Єменське проіранське угруповання хуситів, яке вимагає припинення операції ЦАХАЛ у Секторі Гази, 4 травня пригрозило Ізраїлю «повітряною блокадою» за допомогою повторних атак на ізраїльські аеропорти. Раніше того дня випущена хуситами ракета вразила головний аеропорт Ізраїлю Бен-Гуріон. Вона впала вранці у неділю неподалік основного терміналу. Легких поранень зазнали шестеро людей. Ізраїльський прем'єр Беньямін Нетаньягу заявив пізніше, що Ізраїль у відповідь завдасть по хуситах нових ударів.
Проіранське угруповання «Ансар Алла» (хусити), яке контролює значну частину Ємену і має арсенал балістичних ракет, раніше вже неодноразово запускало ракети по території Ізраїлю після початку ізраїльської операції в Газі восени 2023 року. Ці ракети переважно збиваються системою ППО. Хусити також обстрілюють судна в Аравійській затоці та Червоному морі, якщо вважають, що вони пов'язані з Ізраїлем або його союзниками. Ізраїль завдавав ударів по цілях хуситів у Ємені, ударів завдавали також Сполучені Штати.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Європейський парламент висловив занепокоєння повільними темпами
реалізації 10-пунктного плану пріоритетних реформ, відомого як "план
Качка-Кос", та закликав Україну якнайшвидше перейти від обговорень до
практичних результатів.
Під час пресконференції американський президент натякнув, що Штати нададуть Україні ліцензію на виробництво ракет Patriot.
Європарламент схвалив комплексний документ щодо прогресу України на
шляху до ЄС - у якому, поруч з іншим, підтримав пункт від польських
євродепутатів з критикою президента України за найменування підрозділу
на честь героїв УПА.
Лідери НАТО заявили про подальшу підтримку України в розміні 140 млрд
євро у 2026-2027 роках та констатували, що Україна сприяє
трансатлантичній безпеці.
Канада анонсувала виділення пакета військової допомоги Україні на суму 900 мільйонів доларів. До нього входять засоби ППО.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Президент Польщі Кароль Навроцький повідомив, що розмовляв з
українським колегою Володимиром Зеленським під час вечері лідерів
напередодні саміту НАТО.
Народний банк Китаю у червні продовжив нарощувати золоті резерви,
незважаючи на суттєве зниження світових цін на дорогоцінний метал.
НАТО модернізує свою місію з патрулювання повітряного простору Литви,
Латвії та Естонії, перетворивши її на місію протиповітряної оборони.
Відтепер пілотам винищувачів Альянсу дозволять збивати повітряні цілі,
які залітають на територію країн.
Президент США Дональд Трамп заявив про посилення проблем у відносинах США з Іспанією.
Поки світові автовиробники обережно дискутують про темпи переходу на
електротягу, китайська корпорація BYD продовжує агресивну експансію
інфраструктури
Вища судова інстанція Європейського Союзу - Європейський суд
справедливості (ECJ) - ухвалила остаточне рішення у справі проти
компанії Google та її материнського холдингу Alphabet.
За словами CEO Microsoft Commercial
Business Джадсона Олтгоффа, компанії вже концентруються не на тестуванні
ШІ, а на отриманні вимірюваної віддачі від інвестицій.
За шість місяців 2026 року в Україні продали
близько 33 тис. нових легкових автомобілів, що на 0,5% більше, ніж за
аналогічний період минулого року.
OpenAI веде попередні переговори про передачу уряду США 5% акцій
компанії. За задумом генерального директора Сема Альтмана, аналогічну
частку державі могли б передати й інші провідні американські розробники
штучного інтелекту, повідомляє Financial Times із посиланням на джерела.
Компанія Microsoft оголосила про
прискорення ініціативи Quantum Safe Program (QSP) та заявила про намір
перевести свої продукти й сервіси на постквантову криптографію (PQC) до
2029 року.
Samsung Foundry відновила розробку 1,4-нм технологічного процесу після
паузи, однак масове виробництво таких чипів тепер заплановане лише на
2029 рік.