Фінансові новини
- |
- 11.02.26
- |
- 02:46
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Трамп звинуватив Ірландію у крадіжці фармацевтичної промисловості
23:10 12.03.2025 |

Президент США Дональд Трамп звинуватив Ірландію в крадіжці фармацевтичної промисловості та податків, які вона мала сплачувати у Сполучені Штати. Про це пише The Guardian.
"Ірландці розумні, так, розумні люди. І ви взяли наші фармацевтичні компанії та інші компанії. ... належне оподаткування, і вони зробили це дуже, дуже вигідно для компаній", - сказав Трамп на зустрічі з прем'єр-міністром Ірландії Міхалом Мартіном в Овальному кабінеті 12 березня.
"І на цьому прекрасному острові з населенням 5 мільйонів людей зосереджена вся фармацевтична промисловість США", - додав Трамп.
Він заявив, що "збирається повернути" законне "багатство" країни.
"Коли фармацевтична компанія почала заходити в Ірландію, я сказав би, що це нормально. [...] Але якщо ви хочете щось продати в США, я збираюся запровадити для вас мито у 200%, щоб ви ніколи не змогли продати нічого в Сполучених Штатах", - заявив він.
Позитивне сальдо торгівлі Ірландії зі США значною мірою зумовлене фармацевтичними компаніями, включно з Pfizer, Boston Scientific та Lilly, всі виробничі потужності яких розташовані в Ірландії.
Американські фармацевтичні компанії, які виробляють упаковані ліки в Ірландії та продають їх назад у США, сплачують податки з прибутку в Ірландії, а не в США, що викликало гнів Трампа та його міністра торгівлі Говарда Лютника.
Ірландія продає у США товарів на суму близько 72 млрд євро на рік.
Міхал Мартін спробував спростувати заяви Трампа, пояснивши, що близько 700 ірландських компаній, які базуються в США, створюють "тисячі робочих місць" для американців. Прем'єр додав, що ірландські Ryanair та Aercap, найбільша у світі компанія з лізингу літаків, є найбільшими покупцями літаків Boeing.
"Це маловідомий факт. Він не відбивається в іншій статистиці", - сказав Мартін.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Мобільний оператор lifecell виступив проти об'єднання вежових компаній
Київстару та Vodafone. У заяві компанії сказано, що, на її думку, це
призведе до монополізації ринку.
Україна відкриває експорт дронів, повідомив президент Володимир
Зеленський під час спілкування з викладачами та студентами Київського
авіаційного інституту.
Мінфін України та Світовий банк підписали угоду про надання
грантового фінансування від Японії та Канади на загальну суму у майже
691 млн доларів США.
Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
Теплогенератори, теплові пушки, газові обігрівачі та дизельний обігрівач можуть мати однакові характеристики в каталозі, але в реальних умовах працювати зовсім по-різному.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Позиції Греції та Мальти стали головними перешкодами для пропозиції
Європейського Союзу замінити обмеження цін на російську нафту забороною
на послуги, необхідні для транспортування цієї сировини.
Міністерство оборони Німеччини планує у
прискореному порядку закупити тисячі дронів-камікадзе виробництва двох
німецьких компаній для потреб Бундесверу на загальну суму близько 536
млн євро.
У Євросоюзі обговорюють безпрецедентний план, згідно з яким Україні можуть надати часткове членство в блоці вже наступного року.
Сполучені Штати передадуть керівництво двома основними командними
пунктами НАТО - в Неаполі (Італія) та Норфолку (штат Вірджинія) -
європейським офіцерам.
Доповідь 2026 року - одна з найпесимістичніших за
останні роки. Якщо попередні покоління союзників США могли покладатися
не тільки на "американську силу", а й на загальне розуміння принципів
світового ладу, то сьогодні це "здається набагато менш" надійним, пише
Ішинґер у вступному слові.
В ЄС опрацьовують варіанти того, як включити гарантії членства в Євросоюзі в можливу угоду щодо досягнення миру в Україні
Міністерка Збройних сил Франції заявила про підготовку до передання Україні літаків Mirage 2000.
Акції технологічних та софтверних компаній обвалилися на тлі побоювань,
що розвиток штучного інтелекту (ШІ) витіснить бізнес-моделі традиційних
розробників програмного забезпечення (ПЗ).
Українська defense tech компанія Swarmer подала заявку на первинне розміщення акцій (ІРО) на американській біржі Nasdaq.
Автомобіль перебуває в активному використанні вже 18 місяців без
тривалих простоїв. За цей час власник проїжджав у середньому майже 500
км щодня, що робить цей випадок особливо показовим з точки зору зносу.
Аналітики найближчим часом прогнозують суттєве подорожчання оперативної пам'яті та твердотільних накопичувачів, пише NotebookCheck
Згідно з документом, SpaceX та xAI спільно створять у космосі
потужний обчислювальний центр, величезні потреби в енергії якого будуть
компенсуватися за рахунок енергії Сонця
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.