Фінансові новини
- |
- 06.02.26
- |
- 07:24
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ізраїль запевняє, що не припинить наступ на ХАМАС
22:28 25.03.2024 |

Ізраїль не припинить війну проти терористичної організації ХАМАС, допоки її бойовики не звільнять заручників. Як передає агенція AFP у понеділок, 25 березня, про це заявив міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант після ухвалення резолюції Ради Безпеки Організаціїї Об'єднаних Націй (ООН) щодо припинення вогню у Секторі Гази.
"Ми не маємо морального права зупиняти війну, поки в Газі все ще є заручники. Відсутність вирішальної перемоги в Газі може наблизити нас до війни на півночі", - сказав Галант у Вашингтоні перед зустріччю з радником з національної безпеки США Джейком Салліваном і держсекретарем Ентоні Блінкеним, цитує Reuters.
В той же час генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав виконати резолюцію Радбезу. "Ця резолюція має бути реалізована. Невдача була б непробачною", - написав він у соцмережі X.
Реакція на резолюцію представника Палестини та ХАМАСу
Постійний спостерігач Палестини при ООН Ріяд Мансур заявив, що схвалення резолюції Радбезу ООН має стати "поворотним моментом" у припиненні війни в Газі, передає AFP. "Це має бути поворотний момент. Це має означати кінець цього нападу, звірств проти нашого народу", - зазначив він.
Як передає Reuters, представники ХАМАСу теж привітали резолюцію Ради Безпеки ООН, а також заявили про готовність до негайного обміну полоненими з Ізраїлем.
У ЄС привітали резолюцію Радбезу
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) привітала резолюцію Ради Безпеки ООН. "Реалізація цієї резолюції життєво важлива для захисту всіх цивільних осіб", - написала вона в соцмережі X.
Президент Європейської ради Шарль Мішель у соцмережі X закликав "терміново" почати дотримуватися перемир'я в Газі та звільнити всіх заручників ХАМАСу. За його словами, гуманітарній допомозі також має бути дозволено надходити до Гази.
Білий дім розчарований позицією Ізраїля
Білий дім тим часом висловив розчарування тим, що прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху скасував запланований візит високопоставленої ізраїльської делегації до Вашингтона після того, як США утрималися від голосування за резолюцію Радбезу ООН, передає Reuters.
"Це розчаровує. Ми дуже розчаровані тим, що вони не приїдуть до Вашингтона, щоб дати нам можливість провести з ними повну розмову про життєздатні альтернативи їхньому перебуванню в Рафасі. Нічого не змінилося в нашій точці зору, що великий наземний наступ на Рафах був би серйозною помилкою", - зазначив координатор зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки США Джон Кірбі.
За словами Кірбі, чиновники США все одно зустрінуться для окремих переговорів з міністром оборони Ізраїлю Йоавом Галантом, який зараз перебуває у Вашингтоні.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Постійний представник США при НАТО Метью Вітакер заявив, що Штати
надаватимуть Україні наступальну зброю, поки не буде досягнуто миру.
Велика Британія представила рамкову програму для прискорення розробки
передових ядерних реакторів, які дозволять країні стати лідером у
технології атомної енергетики.
Уряди України та Японії планують укласти угоду про трансфер оборонного
обладнання та технологій, що спростить можливість спільного виробництва
захисного озброєння.
Депутати Європейського парламенту у комітеті з питань міжнародної
торгівлі не змогли досягти спільної позиції щодо торговельної угоди між
ЄС і США.
За час широкомасштабного вторгнення Японія надала Україні понад 15 млрд
доларів підтримки у різних сферах. Цього року очікується допомога на
суму 6 млрд доларів.
Нафтогазові доходи федерального бюджету Росії в січні цього року
впали на 50,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року,
опинившись на мінімумі з липня 2020 року.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.
Ринкова капіталізація Microsoft різко скоротилася на рекордні $360 млрд
після публікації фінансового звіту, який показав значні витрати на
будівництво дата-центрів.