Фінансові новини
- |
- 21.07.26
- |
- 16:25
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Я не можу змінити напрям вітру, але я можу налаштувати вітрила, щоб завжди добиратися до місця призначення" Джиммі Дін |
Катастрофічна повінь у Лівії: понад 5 тисяч загиблих. Людей ховають у братських могилах
12:34 13.09.2023 |
Внаслідок руйнівної повені в Лівії, за попередніми підрахунками влади, могли загинути щонайменше 5000 людей.
"Кількість зниклих безвісти обчислюється тисячами, а кількість загиблих, як очікують, сягне 10 тисяч", - заявив міністр охорони здоров'я адміністрації, яка контролює схід Лівії, Осман Абдель Джаліль.
Причиною повені стали зливи, які приніс шторм "Даніель", - його вже назвали найсерйознішим стихійним лихом в історії Лівії. На північному сході потоки води зруйнували захисні споруди.
Основні жертви й руйнування припали на портове місто Дерна на сході країни - у ньому під натиском води прорвалися дві греблі.
У Дерні змили цілі квартали. На цвинтарі зібрали понад 700 неідентифікованих тіл, а місцева влада заявляє, що тисячі людей зникли безвісти.
"Ситуація у місті Дерна стає дедалі трагічнішою, остаточних даних про кількість жертв немає, - сказав Джаліль. - Багато районів поки що недоступні".
Багатьох людей змило у Середземне море. Вже кілька днів хвилі викидають їхні тіла на берег.
Загинули цілі сім'ї. Багатьох ховають у великих братських могилах.
Ситуація в Дерні катастрофічна. "Тіла лежать кругом - в морі, в долинах, під будинками, - сказав представник влади агентству Reuters. - Я не перебільшую, коли кажу, що 25% міста зникла".
"Остаточні втрати будуть дуже, дуже великими", - додав він.
Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця в Лівії назвала кількість загиблих величезною. Боротьба з повінню, за їхніми словами, "виходить за межі можливостей уряду, суспільства і народу", і для того, щоб впоратися з його наслідками, буде потрібна міжнародна допомога.
Фахівці й раніше попереджали, що греблю у Дерні може прорвати. Але коли це сталося, мешканців Дерни ніхто не повідомив.
На відео, поширеному в соцмережах, видно, як люди кричали й благали про допомогу, коли каламутна вода затопила їхні будинки. На іншому відео видно, як потоки змітають машини на вулицях, що перетворилися на річки.
Один мешканець Дерни, Хузайфа аль-Хасаді, розповів телеканалу "Аль-Хурра", що однією з обтяжливих обставин трагедії став рельєф місцевості: "Глибина деяких долин, в яких збирається вода, близько 400 метрів. Тому, коли гребля прорвалася, вода вирвалась як атомна бомба, і вісім мостів і житлових будинків повністю впали".
Окрім Дерни, також постраждали міста Бенгазі, Сус та Аль-Мадж на сході країни.
Під час рятувальних робіт зникли семеро військовослужбовців лівійської армії.
Влада на сході Лівії запровадила комендантську годину, а школи і магазини наказали закрити.
Лівія розділена між двома ворогуючими адміністраціями після повстання, в результаті якого в 2011 році повалили Муаммара Каддафі.
Обидва уряди не вкладали кошти в підтримку й ремонт інфраструктури, чим і можна пояснити катастрофічні наслідки повені.
Минулого тижня шторм "Даніель" вдарив по Греції, Туреччині та Болгарії, внаслідок чого загинуло понад десять людей.
Цього літа південна частина Європи пережила відразу кілька екстремальних погодних подій, у тому числі рекордну спеку та пожежі.
Без впливу людини події цього літа вважалися б надзвичайно рідкісними, вважають автори дослідження World Weather Attribution, серед яких - вчені з різних країн світу, які вивчають вплив зміни клімату у поширенні екстремальних погодних умов.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПРЕС-РЕЛІЗИ
У РУБРИЦІ
| В адміністрації США побоюються, що санкції проти інших країн послаблять позиції долара у світі – ЗМІ |


Україна найближчими днями отримає близько 690 млн доларів від Міжнародного валютного фонду.
Від закликів до партнерів "Закрийте небо над Україною!" до заяви
українського президента Володимира Зеленського: "Freyja - це спосіб
доповнити нашу оборону, створити надійний щит над усією Європою"
минуло чотири з половиною роки.
Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Ціна нафти Brent може піднятися вище $120 за барель до четвертого
кварталу поточного року, якщо проблеми з поставками через Ормузьку
протоку збережуться, прогнозують аналітики Goldman Sachs Group Inc.
Сполучені Штати вирішили запровадити імпортні мита в розмірі 50% практично на всі товари, що імпортуються з Канади.
У Греції винесуть на голосування парламенту запропоновані зміни до
законодавства щодо електросамокатів, які у тому числі передбачають
заборону керування ними до 17-річного віку.
Винятки передбачені лише в тому разі, якщо товар не може бути
повторно використаний з міркувань безпеки, якщо він пошкоджений або
забруднений, а також якщо він не підлягає переробці.
В адміністрації США побоюються, що в разі подальшого активного
застосування санкцій проти інших країн позиції долара у світі можуть
стати слабшими
Європейський Союз запровадив санкції проти однієї фізичної особи та
п'яти організацій у відповідь на масовані російські удари по Києву на
початку липня 2026 року.
Міністерство фінансів опублікувало видатки загального фонду держбюджету
за перше півріччя 2026 року - вони становили 2,23 трлн грн.
Європейський Союз (ЄС) запровадить вікові обмеження для неповнолітніх
користувачів соціальних мереж. Про це в понеділок, 13 липня, заявила
голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн
Флагман OPPO Find X10 Pro Max, котрий вийде восени, вперше в історії
смартфонів отримає три камери по 200 МП, повідомляє інсайдер Digital
Chat Station. Ще 50 МП приходиться на фронтальну камеру.
Глобальні реєстрації електромобілів і plug-in гібридів у червні зросли на 7% у річному вимірі - до 2 млн одиниць.
Угода про виробництво чипів між Apple та Intel могла бути підписана під
тиском, оскільки адміністрація Білого дому планувала запровадити
100-відсоткові мита на кремній, який використовується в iPhone та Mac.
Компанія Radia розширила команду інженерів, що працюють над своїм
вантажним літаком WindRunner, обравши аерокосмічні компанії Latecoere та
Stirling Dynamics для розробки двох найважливіших систем літака.
OpenAI офіційно представила ChatGPT Work - новий інструмент, який
об'єднує можливості чат-бота, агента для виконання завдань і
програмування в одному застосунку.
За підсумками першого півріччя український автопарк поповнився 111,5 тис. уживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону.