Фінансові новини
- |
- 06.02.26
- |
- 22:42
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Єврокомісар із внутрішнього ринку повідомив про інвестиції в 100 млрд євро у виробництво напівпровідників
13:12 10.08.2023 |

Член Єврокомісії (ЄК) із внутрішнього ринку ЄС Тьєррі Бретон оголосив, що Євросоюз планує інвестувати понад 100 млрд євро у власне виробництво напівпровідників, щоб забезпечити європейську автономію в галузі.
"Сьогодні понад 68 проєктів у 19 країнах (ЄС) нададуть нам змогу знову здобути нашу конкурентоспроможність, а також нашу стратегічну автономію", - заявив єврокомісар у четвер в ефірі каналу RTL.
"Тепер на європейській території запрограмовано понад 100 млрд євро інвестицій", - додав він.
Наприкінці липня Рада ЄС затвердила регламент, відомий як "закон про чипи" (Chips Act), спрямований на створення умов для розвитку європейської промислової бази в галузі напівпровідників, залучення інвестицій, сприяння дослідженням та інноваціям.
Передбачена новим регламентом програма була покликана залучити 43 млрд євро державних і приватних інвестицій (3,3 млрд євро з бюджету ЄС) для подвоєння частки Євросоюзу на світовому ринку напівпровідників з 10% до, як мінімум, 20% до 2030 року.
"Так, ми доб'ємося нашої мети, ми, можливо, навіть досягнемо її достроково", - запевнив Бретон, вказавши цього разу на цифру в 100 млрд євро.
Він пояснив, що йдеться про те, щоб "володіти на європейській території потужностями з виробництва мікропроцесорів, яких ми потребуємо". "У нас були такі потужності 30 років тому, їх поступово втратили, поступаючись Азії", - нагадав член ЄК.
"Ми змагаємося, змагаємося з Азією, зі Сполученими Штатами. Ми не можемо продовжувати жити з якоюсь наївністю, кажучи, що в підсумку виграє лише ринок. Ми також маємо сприяти цим дуже важким інвестиціям", - сказав єврокомісар.
Коментуючи цю заяву, телеканал BFMTV зазначає, що новий обсяг інвестицій оголошено за два дні після повідомлень про розміщення в Дрездені першого європейського заводу тайванського гіганта з виробництва електронних чипів TSMC.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Росія в обхід американських санкцій таємно відправила Ірану готівку на суму близько $2,5 млрд для підтримки режиму в Тегерані.
Норвегія підписала новий внесок у розмірі 86,4 млн євро до Фонду
підтримки енергетики України, довівши загальний обсяг своєї допомоги до
163,6 млн євро, повідомив перший віцепрем'єр-міністр - міністр
Варшава у контексті переговорів в Абу-Дабі не підтримає жодного рішення, що суперечитиме інтересам України.
Німецький антимонопольний регулятор ужив заходів проти Amazon через
незаконні цінові обмеження для продавців на платформі. Компанія
блокувала товари конкурентів, якщо їхня ціна перевищувала встановлений
поріг.
Канада переглядає рішення про купівлю винищувачів F-35 у Сполучених Штатів через загрозу торгової війни.
Польща готова передати Україні свої МіГ-29 в обмін на українські дрони.
Водночас, Варшава враховуватиме пріоритети України: для Києва зараз
важливішими є ракети до систем ППО.
Фінляндія надасть Україні 32-й пакет військової допомоги на суму близько 43 мільйони євро.
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.