Фінансові новини
- |
- 21.12.25
- |
- 18:11
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Росс: реальный протекционист - Китай, а не США
13:09 25.01.2018 |

Любая протекционистская повестка дня в США меркнет в сравнении с китайской, заявил министр торговли США Уилбур Росс на Всемирном экономическом форуме в Давосе.
"Китайцы довольно долгое время отлично проявляли себя в риторике о свободной торговле, но еще лучше им удается протекционистская политика, - цитирует Росса Bloomberg. - Каждый раз, когда США делают что-либо для решения проблемы, нас называют протекционистами".
"Мы хотели бы стать лидерами в обеспечении большей честности и справедливости мировой торговой системы для всех участников", - сказал он.
Министр торговли США попросил других участников форума, включая главу Всемирной торговой организации (ВТО) Роберто Азеведо, быстро назвать страну, которая проводит менее протекционистскую политику, чем США, но не получил ответа. Затем Росс сослался на исследование более чем 20 продуктов. Оно показало, что Китай установил более высокие тарифы по всем, кроме двух продуктов в списке, Европа - по всем, кроме четырех.
Президент США ранее решил ввести пошлины на импорт в страну солнечных панелей и стиральных машин. Росс заявил на форуме в Давосе, что в перспективе будут приняты новые меры.
Несмотря на это, Китай надеется на "урожайный год" для новых торговых сделок, заявило Министерство коммерции КНР.
Китай не хочет эскалации торговых трений с США и надеется преодолеть разногласия "конструктивным" путем, сказал официальный представитель Министерства коммерции КНР Гао Фэн на пресс-конференции в четверг.
"Китай всегда оставляет дверь для диалога и коммуникаций открытой", - отметил он.
Тем не менее, по его словам, Китай по-прежнему намерен принимать соответствующие меры для противодействия односторонним, протекционистским действиям, которые противоречат правилам ВТО.
В среду экономический советник председателя КНР Лю Хэ сообщил на ВЭФ, что в этом году страна проведет больше экономических реформ, чем ожидалось.
Американские чиновники противостоят глобальной элите со своей повесткой дня "Америка прежде всего" (America First).
"Торговые войны ведутся каждый день, - заявил Уилбур Росс в среду. - Таким образом, торговая война уже идет какое-то время, разница в том, что американские войска теперь занимают оборону".
Этот сигнал президент США Дональд Трамп, вероятно, подаст лично в пятницу, выступая на форуме в Давосе.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Акція проти договору ЄС-Меркосур у Брюсселі в четвер закінчилася сутичками з поліцією
Рада Європейського Союзу та перемовники від Європейського парламенту
досягли угоди щодо створення першого в історії блоку «списку безпечних
країн походження». Він покликаний прискорити процедуру надання притулку
та повернення додому тих, хто не потребує захисту.
Європейський Союз нагадав Україні про важливість подальшої боротьби з
корупцією на тлі надання позики в розмірі 90 млрд євро на 2026-2027
роки.
Новий інструмент залучення інвестицій в Україну почне повноцінно працювати на початку 2026 року
Сполучені Штати Америки виключили зі списку обмежень низку компаній, які
продавали Росії підсанкційне обладнання. Про це йдеться на сайті
Мінфіну США.
Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард в четвер
сказала, що "повністю впевнена" в тому, що лідери Європейського Союзу
домовляться про спосіб фінансової підтримки України.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.