Фінансові новини
- |
- 12.03.26
- |
- 10:17
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Греческие избиратели неуверенно склоняются к "да" на референдуме - опрос
09:49 02.07.2015 |
У греческих избирателей нет единого мнения по вопросу об одобрении условий соглашения с кредиторами, лишь с минимальным перевесом греки склоняются к тому, чтобы сказать на предстоящем в воскресенье референдуме "да", сообщает агентство Bloomberg.
Согласно данным опроса службы GPO, 47% греков хотят проголосовать за принятие соглашения с кредиторами. Немногим меньше, 43% хотят сказать "нет", и именно к такому голосованию призывает избирателей правящая партия СИРИЗА.
Закрытие банковской системы осложнило работу греческого бизнеса, затруднило оплату счетов, люди сталкиваются с проблемами при получении наличности. У банкоматов стоят длинные очереди желающих снять разрешенные 60 евро в день. Все это повышает градус нервозности в греческом обществе.
Премьер Алексис Ципрас говорит, что "нет" на референдуме усилит переговорные позиции Греции. Европейские политики считают, что такой ответ поставит под вопрос о пребывании Греции в еврозоне.
Выступая по телевидению в среду, А.Ципрас назвал европейских лидеров представителями "экстремистских консервативных сил", которые вынудили Афины приостановить работу банков, "потому что правительство решило дать право людям сказать свое слово", и продолжают шантажировать Грецию.
При этом одновременно правительство Греции дает понять, что ищет компромисса с кредиторами.
Министры финансов стран зоны евро (Еврогруппа) со своей стороны официально приняли в среду решение не вести никаких переговоров с Грецией до итогов референдума. "В сложившейся политической ситуации мы не видим оснований для дальнейших переговоров. В ближайшие дни переговоров не будет, ни на уровне Еврогруппы, ни с властями и учреждениями Греции. Мы просто будем ждать исхода референдума в воскресенье, и примем его исход во внимание", - сказал глава Еврогруппы Йерун Дейсселблум.
В интервью Financial Times бельгийский министр Йохан ван Овертвельд охарактеризовал настроение участников встречи как "смесь раздражения и разочарования". По его словам, агрессивное выступление А.Ципраса только добавило негатива.
The Wall Street Journal пишет о растущем расколе в рядах правительства и правящей партии СИРИЗА.
Сторонники жесткой линии во главе с министром финансов Янисом Варуфакисом считают, что правительство должно продолжать прежнюю линию, и что в итоге Евросоюз вынужден будет пойти на уступки, не решившись рисковать устойчивостью еврозоны. Леваки из партийных рядов вообще считают, что лучше покинуть еврозону, чем уступать требованиям Германии и МВФ.
В то же время умеренные министры и советники озабочены непоследовательностью премьера и считают, что "нет" на референдуме, возможно, приведет к выходу страны из зоны евро, а "да" - может вынудить правительство уйти в отставку.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Велика Британія цього року позбавляє спадкових аристократів місць у Палаті лордів, завершивши понад 700-річну традицію.
Уряди Японії та Південної Кореї на тлі різкого скорочення постачань з
країн Перської затоки прийняли рішення розпочати вивільнення запасів
нафти зі своїх стратегічних резервів.
Адміністрація Трампа ініціювала
глобальне розслідування проти Китаю, ЄС та ще десятка країн, щоб в обхід
рішення Верховного суду відновити імпортні мита.
Європейська комісія закликала Сполучені Штати дотримуватися обмеження
цін на російську нафту, встановленого G7, та не знімати санкції.
Міністри фінансів держав G7 за підсумками онлайн-переговорів у понеділок
висловили готовність вжити різних заходів для стабілізації ситуації на
енергетичних ринках, включно з вивільненням нафти зі стратегічних
резервів.
Новий раунд переговорів у форматі Україна, США та росія відбудеться наступного тижня у Швейцарії або Туреччині.
Україна обов'язково отримає кредит від Європейського Союзу у 90 млрд євро, незважаючи на блокування Угорщини.
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.
Європейці разом з інженерами Airbus вирішили довести, що лазерна комунікація - це не лише про красиві рендери в презентаціях. Під час експерименту наземний термінал націлився на супутник Alphasat.
"Київстар" очікує, що кількість клієнтів технології Starlink Direct
to Cell в Україні більш ніж подвоїться вже до кінця 2026 року - 12 млн
проти нинішніх 5 млн.
Anthropic зробила перехід на свій чат-бот Claude ШІ ще простішим: він
тепер може поглинати ваші минулі розмови з іншими чат-ботами ШІ. Новий
інструмент імпорту пам'яті використовує зростаючу популярність Claude і
нещодавній бойкот ChatGPT.