Фінансові новини
- |
- 30.06.26
- |
- 04:58
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ЕЦБ увеличил финансирование банков Греции до 80,7 млрд евро
11:22 03.06.2015 |
Европейский центральный банк (ЕЦБ) увеличил предельный объем финансирования греческих банков в рамках программы экстренного предоставления ликвидности (Emergency Liquidity Assistance, ELA) еще на 500 млн евро, сообщает MarketWatch со ссылкой на источник в официальных кругах Греции.
Совокупный объем финансирования ELA для Греции теперь составляет 80,7 млрд евро, сообщил источник.
По его словам, "у греческих банков по-прежнему есть неиспользованный буфер ликвидности объемом порядка 3 млрд евро".
Финансирование банков в рамках программы ELA, риски по которой несет правительство Греции, призвано восполнить потребности финкомпаний в денежных средствах на фоне оттока средств с депозитов в банках.
Греческие банки вынуждены привлекать средства в рамках ELA с февраля этого года, когда ЕЦБ прекратил принимать гособлигации Греции в качестве обеспечения по кредитам, выдаваемым банкам в обычном порядке.
По словам источника, ЕЦБ обсуждал предложение, в соответствии с которым бумаги, предоставляемые банками в качестве обеспечения при заимствовании у греческого ЦБ в рамках ELA, должны учитываться в этих сделках с более высоким дисконтом к рыночной цене, однако пока не одобрил его.
Греческие кредиторы в среду передадут правительству страны согласованный ими план реформ, который, в случае принятия его Афинами, может стать базой для принятия сторонами в ближайшие дни принципиального решения о выделении стране финансовой помощи.
Официальные лица рассчитывают, что на политическом уровне предложения кредиторов могут быть согласованы с Грецией до пятницы, когда Афины должны произвести платеж в 300 млн евро Международному валютному фонду, чтобы затем доработать само соглашение на техническом уровне до конца недели.
В среду премьер-министр Греции Алексис Ципрас проведет переговоры в Брюсселе.
Тем временем, эксперты говорят о растущей вероятности введения Грецией мер контроля за движением капитала.
"Если переговоры продолжат затягиваться, отток средств из банков ускорится, и ликвидность будет исчерпана, Греции придется ввести контроль за движением капитала и ужесточить изъятие средств, чтобы сохранить банки наплаву", - отмечается в обзоре UBS.
По мнению экспертов банка, вероятность введения Афинами мер контроля за движением капитала увеличилась до 40-50%.
Вероятность выхода Греции из состава еврозоны оценивается UBS примерно в 30%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Семеро з 11 членів Комітету з монетарної політики (КМП) Національного
банку України вважають, що за умови збереження контрольованих
інфляційних очікувань, жвавого попиту на гривневі активи та стійкої
ситуації на валютному ринку достатньо буде надалі утримувати облікову
ставку на незмінному рівні 15% річних, йдеться в опублікованих у
понеділок підсумках дискусії КМП щодо рівня облікової ставки 17 червня.
Індекс фінансового стресу, - індикатор, що відображає рівень
напруженості у фінансовому секторі, - сягнув довоєнного рівня,
повідомила на брифінгу в понеділок директорка Департаменту фінансової стабільності Національного банку України Первін Дадашова.
Єврокомісія, Міноборони України та уряди
Франції і Фінляндії уклали угоди, спрямовані на розширення промислових
спроможностей у сфері технологій подвійного призначення та оборонної
промисловості.
З ініціативи МЗС уряд розширив можливості для набуття українського
громадянства у спрощеному порядку та додав до переліку держав Республіку
Молдова.
На Конференції з відновлення України URC2026 у
Гданську підписані €160 угод на суму понад 10 мільярдів та нові
партнерства у сферах оборонної промисловості та енергетики.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Колишній прем'єр-міністр Великої
Британії Кір Стармер може продовжити політичну кар'єру на міжнародному
рівні. Він розглядає можливість посісти посаду генерального секретаря
НАТО.
Президент США Дональд Трамп заявив про плани розбудови існуючого
гольф-корту у Вашингтоні неподалік Білого дому для перетворення його на
"найкращий у світі".
Криптобіржа Binance планує пройти
реєстрацію у Франції, водночас клієнтам із ЄС компанія рекомендувала
вивести активи з платформи. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на свої джерела.
Українська TAF Industries та польський оборонний концерн PGZ підписали
меморандум про наміри щодо промислової співпраці у сфері безпілотників і
засобів протидії дронам.
Нарешті це сталося: Steam Machine доступна для передзамовлення у підтримуваних регіонах, разом зі складною чергою. Очікується, що система бронювання діятиме протягом року.
Міжнародний логістичний гігант DHL заявив, що співпрацюватиме з
французькою компанією Vela, що експлуатує вантажні судна на вітровій
тязі.
Sandisk презентувала нову лінійку SSD для PS5 за шаленими цінами.
Фахівці компанії Zimperium повідомили про виявлення небезпечного
Android‑трояна під назвою Rokarolla, який здатний викрадати облікові
дані та іншу конфіденційну інформацію з понад 200 додатків для
банківських операцій та криптовалют
На Unreal Fest NVIDIA оголосила
про випуск бета-версії ACE Game Agent SDK. Цей фреймворк призначений
для створення локальних ігрових персонажів зі штучним інтелектом. SDK
постачається разом із набором плагінів NVIDIA ACE для Unreal Engine 5.
Microsoft нарешті вирішила звернути увагу на одну з найбільш
дратівливих особливостей своєї операційної системи. Компанія випустила
попередню збірку Windows 11 Insider Preview Build 26300.8687 для
експериментального каналу, яка обіцяє покласти край нескінченним циклам
оновлень.
Google офіційно випустила Android 17 для смартфонів та планшетів Pixel після чотирьох бета-версій. Оновлення вже почало поширюватися на сумісні пристрої.