Фінансові новини
- |
- 05.04.26
- |
- 19:46
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Китай объявил о реформах по стимулированию роста ВВП
09:27 06.03.2013 |
Китай намерен сделать потребителей главной движущей силой роста экономики, который в этом году составит 7,5%. Об этом заявил премьер-министр Госсовета КНР Вэнь Цзябао на открывшейся во вторник ежегодной сессии Всекитайского собрания народных представителей. Для Вэнь Цзябао это выступление стало прощальным - по итогам сессии он уйдет в отставку. Его место, как ожидается, займет нынешний вице-премьер Ли Кэцян, которому и придется проводить заявленные реформы.
Вэнь Цзябао, доклад которого о проделанной работе правительства традиционно открыл ежегодную сессию парламента, призвал к более сбалансированному развитию страны. Он отметил, что с 2007 года ВВП Китая практически удвоился, с 4,3 тлрн до 8,3 трлн долл., доходы горожан ежегодно росли на 8,8%, сельских жителей - на 9,9%, а зарубежные инвестиции Китая увеличились втрое, с 24,8 млрд до 77,2 млрд долл. По словам премьера, Пекин намерен сохранить рост ВВП на уровне 7,5%, но «сделать это будет непросто».
Традиционно Китай представляет заниженную оценку динамики экономики, однако в прошлом году разрыв между целевым показателем и реальным был минимальным. «Пекин оставил оценку на том же уровне, что и в прошлом году. То есть он сигнализировал, что ухудшения не будет. Однако и радикальных мер по стимулированию роста в таком случае ждать не приходится», - сказал РБК daily аналитик Capital Economics Марк Уильямс. «Потенциал роста для Китая в этом году составляет порядка 8%, но в следующие пять-десять лет он будет ниже 7%, - цитирует The Financial Times экономиста JP Morgan Чжу Хайбинь.
Чтобы гарантировать рост, Пекин намерен нарастить расходы, увеличив дефицит бюджета с 1,5 до 2% ВВП в этом году. «2% являются безопасным и низким уровнем согласно международным стандартам», - сказал премьер. «Правительство понимает, что модель инвестирования, когда более половины дохода уходило на новые строительные проекты, начинает себя исчерпывать. Основным приоритетом становится увеличение среднего дохода домохозяйств за счет создания рабочих мест в секторе услуг и финансов, а также наращивания субсидирования», - пояснил г-н Уильямс.
Переход от роста, зависящего от экспорта и инвестиций, к росту, ориентированному на потребителей, был приоритетом политики большую часть десятилетнего срока Вэнь Цзяюао на посту премьера. Однако для этого требуется значительно улучшить материальное благополучие китайцев (средний годовой доход городского населения составляет 4 тыс. долл., а жителей сельских районов - 1,3 тыс. долл.). Пекин поднимет пенсии, увеличит субсидии на приобретение жилья, а также на здравоохранение. Кроме того, власти хотят предоставить больше прав трудовым мигрантам, которым платят меньше, чем горожанам. Вэнь Цзябао не уточнил, как именно и когда будут проведены реформы. Эксперты полагают, что детали будут оглашены уже на октябрьском съезде Компартии.
Вместе с экономическими реформами власти Китая делают ставку и на усиление обороноспособности. В отличие от многих стран мира, которые из-за кризиса сокращают военные бюджеты, КНР намерена увеличить его на 10,7%, до 115 млрд долл. При этом расходы на внутреннюю безопасность третий год подряд превысят военные расходы (траты на обеспечение работы служб безопасности и правопорядка вырастут на 8,7%, до 123 млрд долл.).
Юлия Калачихина
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Кабінет Міністрів запускає нову програму - "Точка опори", яка
дозволить роботодавцям зберегти робочі місця у період простою після
обстрілів.
Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок для колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.
Три структурні маяки, які Україна мала виконати до кінця березня 2026
року у рамках програми розширеного фінансування (EFF) Міжнародного
валютного фонду (МВФ) залишились не виконаними, свідчать дані на сайті
консорціуму RRR4U.
Президент України Володимир Зеленський та виконувач обов'язків
прем'єр-міністра Болгарії Андрей Гюров у понеділок, 30 березня,
підписали у Києві двосторонню безпекову угоду строком на десять років.
Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
У Франції на заводі Alstom у місті Бельфор стартувало виробництво
електровозів для України за контрактом 2025 року вартістю 473 млн євро.
Аерокосмічна компанія Ілона Маска SpaceX націлена на отримання оцінки
вище $2 трлн під час IPO, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням
на джерела.
Країни Перської затоки розглядають можливість будівництва нафтопроводу в
обхід Ормузької протоки, повідомила газета Financial Times з посиланням
на посадовців та представників галузі.
Перший заступник керівника Офісу президента України Сергій Кислиця
зустрівся у Києві з генеральним директором з політичних питань
Міністерства закордонних справ Нідерландів Марcелем де Вінком та
обговорив з ним, зокрема, реалізацію спільних проєктів з виробництва
сучасного українського озброєння та шляхи підвищення безпеки повітряного
простору України та Європи.
Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель
заявила, що Мінські угоди 2015 року були укладені тоді, коли диктатор
РФ Володимир Путін міг вільно захопити Україну. Водночас ці
домовленості, за її словами, дозволили Києву "підготуватися" до
повномасштабної війни.
Міністр Британії з питань зв'язків з ЄС Нік Томас-Саймондс переконаний,
що Лондон та Брюссель погодять угоду щодо "перезавантаження" у ключових
частинах економіки до початку літа.
У списку вимог Ірану для припинення
війни з'явився пункт, якого раніше не було. Тегеран хоче визнання свого
суверенітету над Ормузькою протокою.
Британці вирішили, що покладатися лише на супутники у 2026 році - це
якось несерйозно, особливо коли мова йде про залізницю. Поки ми звикаємо
до того, що GPS може «глючити» через РЕБ або просто зникати в тунелях, у
Сполученому Королівстві вивели на колії перший у світі прототип
квантової навігаційної системи.
Wccftech повідомляє про відчутне зниження ціни DDR5 на Amazon, Newegg та в інших ритейлерів США.
Функція Quick Share в One UI 9 отримає підтримку бездротового обміну
файлами через NFC. Для цього користувачам буде достатньо розмістити два
смартфони один біля одного, передає Android Authority.
Європейський парламент більшістю голосів підтримав пропозиції до закону
про штучний інтелект, які, серед іншого, передбачають заборону додатків,
що генерують фейкові оголені зображення реальних людей.
Google запустив функцію Search Live у 200 країнах, з Україною включно:
вона дозволяє вести інтерактивні діалоги з Пошуком у режимі ШІ, з
використанням камери та голосу.
Поки власники сучасних смартфонів з острахом дивляться на прогноз
погоди, де обіцяють бодай -10°C, китайські вчені вирішили зайти з
козирів.
Google оголосила
про масштабне оновлення для Google TV, яке інтегрує три нові можливості
на базі Gemini. Мета нововведень - перетворити телевізор на активного
помічника, який забезпечує не лише розваги, а й інформативний контент.