Фінансові новини
- |
- 22.02.26
- |
- 02:27
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар сповільнив спад до євро і фунта, перейшов до зростання в парі з єною
15:47 31.07.2025 |

Курс долара США вдень у четвер сповільнив зниження до євро й фунта стерлінгів і перейшов до зростання в парі з єною, інвестори оцінюють підсумки засідань Федеральної резервної системи (ФРС) і Банку Японії.
Розрахований ICE індекс DXY, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), знижується на 0,05%, ширший WSJ Dollar Index - на 0,07%.
ФРС зберегла відсоткову ставку за федеральними кредитними коштами (federal funds rate) в діапазоні 4,25-4,5% річних, ідеться в повідомленні Федерального комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) за підсумками засідання, що завершилося в середу. Рішення збіглося з очікуваннями більшості аналітиків та економістів.
Два члени ради керівників ФРС - Крістофер Воллер і Мішель Боуман - проголосували проти рішення про збереження ставки на колишньому рівні. Вони воліли б знизити її на 25 базисних пунктів на цьому засіданні.
"Останні статдані дають змогу припустити, що зростання економічної активності в США сповільнилося в першому півріччі 2025 року", - ідеться в заяві FOMC, у якій також наголошується, що на статистиці позначаються різкі коливання показників зовнішньої торгівлі.
За словами голови Федрезерву Джерома Павелла, невизначеність щодо наслідків мінливої політики Білого дому зберігається. Оцінки потенційного рівня мит змінюються не надто сильно наразі, проте безліч невирішених питань залишається, заявив він під час пресконференції за підсумками засідання.
"Економічна ситуація в США потребує помірно обмежувальної грошово-кредитної політики наразі", - сказав глава американського центробанку, зазначивши, що основним показником, на який слід звертати увагу нині, є рівень безробіття.
Павелл заявив, що ФРС не ухвалює рішення завчасно і ґрунтується на оцінці статданих. До вересневого засідання Федрезерв має оцінити широке коло економічної статистики, додав він.
Регулятор не робить прогнозів щодо наступного засідання, наголосив голова ЦБ.
Євро за даними на 14:49 EET коштує $1,1445 порівняно з $1,1407 на закриття торгів у середу.
Фунт стерлінгів торгується на рівні $1,3233 порівняно з $1,3236 за підсумками минулої сесії.
Курс долара щодо єни становить 149,87 єни проти 149,51 єни наприкінці попередніх торгів. Під час сесії він вперше з 2 квітня перевищував позначку в 150 єн.
Банк Японії за підсумками засідання, що завершилося в четвер, зберіг ключову процентну ставку на рівні 0,5% річних. Рішення японського ЦБ було ухвалено одноголосно й збіглося з консенсус-прогнозом експертів, опитаних Trading Economics.
Ставка перебуває на максимальному рівні з жовтня 2008 року.
Регулятор у повідомленні за підсумками засідання заявив про деякі "позитивні зміни" в торговельній політиці, включно з двосторонньою угодою Японії зі США, укладеною раніше цього місяця.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 20 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується до євро, фунта стерлінгів і японської єни вранці в п'ятницю.
Ціни на нафту посилили зростання в четвер вдень, зберігаючи позитивну
динаміку після сильного зростання за підсумками попередніх торгів.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 19 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парі з японською єною, слабо змінюється до євро і фунта стерлінгів вранці в четвер.
Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний повідомив про
призначення Андрія Буквича директором департаменту міжнародного
співробітництва регулятора.
Єврокомісія 25 лютого представить проєкт Industrial Accelerator Act,
який визначить умови отримання субсидій на покупку електромобілів в ЄС.
Влада створює військового мобільного оператора - захищену мережу, яка забезпечить зв'язок на фронті навіть у разі вимкнення Starlink.
Європейський парламент відключив функції штучного інтелекту на робочих
пристроях посадовців через проблеми з кібербезпекою та захистом даних.
15 лютого 2026 року Nio виконала 146 649 операцій із заміни тягових
батарей за добу. Рекорд припав на початок пікового періоду поїздок під
час святкування Китайського Нового року.
Керівник підрозділу Microsoft AI Мустафа Сулейман заявив, що штучний
інтелект зможе замінити більшість офісної роботи за 12-18 місяців.
Дослідники з Шанхайського університету Цзяотун і університету Ціньхуа
представили повністю оптичний процесор LightGen, який призначений для
завдань генеративного ШІ.
Мобільний зв'язок п'ятого покоління у суботу, 14 лютого, з'явився у
Харкові. Про запуск тестової зони 5G у місті LIGA.net повідомили
оператори мобільного зв'язку Київстар, lifecell і Vodafone.