Фінансові новини
- |
- 14.03.26
- |
- 05:23
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Євро готується до першого місячного падіння в цьому році, увага переключається на ФРС
08:30 30.07.2025 |

Євро стабілізувався в середу на рівні, близькому до найнижчого за місяць, зазнавши значних втрат цього тижня, оскільки інвестори підраховували вартість торговельної угоди між США та ЄС, а долар коливався напередодні засідання Федеральної резервної системи з питань монетарної політики.
Японська єна зміцнилася щодо долара після потужного землетрусу, що стався біля російського Далекосхідного півострова Камчатка і спричинив цунамі, що змусило оголосити попередження про евакуацію в цьому районі та на більшій частині східного узбережжя Японії.
Валютні ринки були в основному стабільними, оскільки інвестори не наважувалися робити ставки перед важливими економічними звітами та засіданнями центральних банків Канади, Японії та США.
Представники США і Китаю домовилися про продовження 90-денного митного перемир'я після двох днів конструктивних переговорів у Стокгольмі, як заявили обидві сторони.
Про жодні значні прориви не повідомлялося, а представники США заявили, що рішення про продовження перемир'я, яке закінчується 12 серпня, залишається за президентом Дональдом Трампом.
Переговори між Китаєм і США відбулися після того, як у неділю було оголошено про укладення рамкової угоди між США та ЄС. Ця угода викликала у Європи як полегшення, так і занепокоєння, оскільки вона була нерівномірною і схильною на користь США.
Інвестори пильно стежать за торговельними угодами, оскільки країни поспішають укласти угоди до 1 серпня, терміну, встановленого президентом США Дональдом Трампом.
«Ринки, здається, все частіше трактують торговельні угоди як символічні та тактичні, а не як структурне вирішення», - сказав Чару Чанана, головний інвестиційний стратег Saxo в Сінгапурі.
«Оскільки умови часто є нечіткими, а механізми їх виконання слабкими, інвестори присвоюють цим переговорам нижчий ринковий бета-коефіцієнт, якщо вони не підкріплені конкретними деталями».
Євро подорожчав на 0,19% до 1,1566 долара після падіння протягом перших двох днів тижня і досягнення місячного мінімуму в 1,15185 долара у вівторок. З початку року євро подорожчав на 11,7%, але зараз він на шляху до першого місячного падіння в цьому році.
Цього року єдина валюта виграла від втрати доларом своєї привабливості через непередбачувану торговельну політику Трампа, що спонукало інвесторів шукати альтернативи.
Курс фунта стерлінгів становив 1,3358 долара, а австралійський долар востаннє купувався за 0,6517 долара. Курс офшорного юаня майже не змінився і становив 7,178 за долар США.
В результаті індекс долара, який вимірює курс американської валюти щодо шести інших, становив 98,815, коливаючись поблизу місячного максимуму. Індекс має зафіксувати перший місяць зростання в цьому році.
Увага інвесторів тепер переключиться на засідання центральних банків, і, як очікується, ФРС у середу залишить ставки без змін, тому коментарі голови Джерома Пауелла будуть мати вирішальне значення для оцінки курсу політики.
Засідання відбувається на тлі постійних вимог Трампа про зниження ставок, які збігаються з безжальною кампанією нападок на Пауелла з боку президента та урядовців.
Існують припущення, що губернатор Крістофер Уоллер і заступник голови з нагляду Мішель Боуман можуть висловити незгоду, якщо ФРС у середу вп'яте з грудня залишить облікову ставку без змін. Обидва вони, як і Пауелл, були призначені Трампом.
«Хоча незгода не є рідкістю, незгода на засіданні цього тижня може привернути більше уваги, оскільки Трамп чітко дав зрозуміти, що, на його думку, FOMC повинен знизити процентні ставки», - сказала Крістіна Кліфтон, старший економіст Commonwealth Bank of Australia (OTC:CMWAY) в Сіднеї.
«Незгода на цьому засіданні може бути розцінена як політична і підірвати довіру до незалежності FOMC».
Очікується, що Банк Японії також збереже свою позицію, і в центрі уваги будуть коментарі губернатора Казуо Уеда, оскільки інвестори сподіваються, що нещодавня торговельна угода між Японією та США відкриє шлях для центрального банку до чергового підвищення процентних ставок цього року.
Єна зміцнилася на 0,3% до 147,94 за долар і останній раз була на рівні 148,06 після новин про землетрус і цунамі в Тихому океані, коли інвестори були в стані готовності до будь-яких пошкоджень ключової інфраструктури в Японії.
Крістофер Вонг, валютний стратег OCBC, сказав, що зміцнення єни було реакцією на заголовки, пов'язані із землетрусом, і, ймовірно, посилилося через низьку ліквідність ринку.
«Кошмар землетрусу в Тохоку 2011 року не зникає», - сказав він, маючи на увазі руйнівний землетрус і цунамі, що вразили Японію в березні 2011 року.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Долар США почав активно зростати у парах з євро та фунтом стерлінгів у п'ятницю вдень, залишаючись стабільним у парі з єною.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 березня 2026 року.
Динаміка обмінного курсу гривні щодо долару та євро з початку березня
відображає вплив ринкових чинників, повідомили у пресслужбі
Національного банку України
Долар США слабо зміцнюється до євро і фунта стерлінгів на торгах у п'ятницю, стабільний у парі з єною.
Національний банк України (НБУ) 12 березня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,1156 грн/$1, за день він послабився майже
на 20 коп. та другий день поспіль оновив історичний мінімум.
Ціни на золото слабо зростають у четвер. Підтримку дорогоцінному металу
надає попит на захисні активи через конфлікт на Близькому Сході, а
негативним фактором виступає зміцнення долара.
Національний банк України з понеділка, 9 березня, після затримання
інкасаторських автомобілів Ощадбанку в Угорщині почав проводити операції
з обміну безготівкової валюти на готівкову для підтримки ліквідності
банків. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.