Фінансові новини
- |
- 02.02.26
- |
- 03:44
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Курс долара США слабко змінюється до євро і фунта, знижується проти єни
15:41 31.03.2025 |

Долар США слабо змінюється в парах з євро і фунтом стерлінгів, але дешевшає проти японської єни.
Розрахований ICE індекс DXY, що показує динаміку долара відносно шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає 0,04%, тоді як ширший WSJ Dollar Index додає 0,01%.
На американську валюту тиснуть побоювання щодо економічних наслідків введення нових імпортних мит Вашингтоном. Учасники ринків дедалі більше турбуються, що основні торговельні партнери США можуть запровадити заходи у відповідь. Крім того, їх хвилює перспектива прискорення інфляції та уповільнення економічного зростання.
Американський Goldman Sachs Group підвищив оцінку ймовірності рецесії в економіці США в найближчі дванадцять місяців до близько 35% з 20%, пояснивши це, зокрема, різким погіршенням рівня споживчої та ділової довіри і заявами Білого дому, що "вказують на підвищення готовності терпіти економічну слабкість у найближчій перспективі в прагненні проводити свою політику".
Крім того, Goldman підвищив прогноз базової інфляції в США на кінець 2025 року до 3,5% і знизив прогноз зростання ВВП цього року до 1%. Через очікуване уповільнення економіки він також підвищив прогноз безробіття в Штатах на кінець року до 4,5%.
Банк тепер очікує трьох знижень відсоткової ставки Федеральною резервною системою (ФРС) цього року (у липні, вересні та листопаді) і жодного наступного.
У п'ятницю інвестори очікують звіту з американського ринку праці, який може вплинути на їхні очікування щодо процентних ставок ФРС.
У вівторок будуть опубліковані аналогічні звіти для Японії та єврозони.
Того ж дня Євростат представить попередні дані про динаміку споживчих цін у валютному блоці в березні. Аналітики в середньому очікують уповільнення інфляції в єврозоні до 2,2% з лютневих 2,3%.
Євро за даними на 14:52 к. ч. торгується на рівні $1,0823, зі зниженням на 0,05% від рівня закриття торгів у п'ятницю.
Європейський центральний банк не може послаблювати зусилля в боротьбі проти інфляції на тлі торговельної політики адміністрації США, що породжує невизначеність, заявила президент ЄЦБ Крістін Лагард. "Ми вже майже перебуваємо там, де маємо бути, але ми маємо там і залишатися, тому я кажу, що боротьба має бути постійною", - зазначила вона в інтерв'ю France Inter Radio в понеділок.
"Ми всі абсолютно рішуче налаштовані на те, щоб досягти мети - інфляції на рівні 2%"", - сказала Лагард, відзначивши різницю в уподобаннях щодо темпів руху до цільового рівня. Глава ЄЦБ вважає за краще почекати і подивитися, які перешкоди виникнуть на шляху.
"Давайте не будемо передбачати події, намагатися прогнозувати, що відбуватиметься наступного тижня, через місяць, - сказала Лагард. - Давайте зафіксуємо всі дані і проведемо серйозний аналіз перспектив цінової стабільності, яка залишається для нас головним орієнтиром".
Курс фунта підвищився на 0,1%, до $1,2954.
Проти японської валюти долар подешевшав на 0,32%, до 149,36 єни. Підтримку єні надають "яструбині сигнали" Банку Японії. Протокол останнього засідання показав, що керівництво регулятора готове продовжувати підвищення ставок у разі реалізації його економічних та інфляційних прогнозів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення знизити
облікову ставку з 15,5% до 15% річних, враховуючи стійке зниження
інфляційного тиску та послаблення ризиків, пов'язаних із зовнішнім
фінансуванням.
Національний банк України погіршив свій прогноз щодо інфляції у 2026 році через обстріли енергетики.
Відповідне рішення за підписом голови ДРС Олексія Кучера оприлюднено на офіційному сайті служби.
Під час зустрічі в ОАЕ 1 лютого представники України і Росії проведуть двосторонні перемовини, заявив Марко Рубіо. За його словами, "присутність США можлива", але це будуть не Стівен Віткофф і не Джаред Кушнер.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
Взимку звички змінюються разом із погодою, і це добре помітно по тому, що з'являється на кухні частіше, ніж зазвичай.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Перші заявки від бізнесу на страхування майна від воєнних ризиків уже надійшли, уряд працює на вдосконаленням програми.
Долар США зміцнюється до євро, фунта стерлінгів і японської єни.
Ціни на золото впали найсильніше з жовтня, втративши попередні прибутки, які підняли метал вище $5 500 за унцію.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 30 січня 2026 року.
Курс долара США підвищується в парах з євро, фунтом стерлінгів і японською єною вранці в п'ятницю.
Національний банк України збільшив оцінку міжнародних резервів на кінець
2026 року до $65 млрд з $52,2 млрд, на 2027 рік - до $72,9 млрд з $59,2
млрд.
Фінансовий директор OpenAI Сара Фрайар повідомила, що річний дохід
компанії у 2025 році перевищив $20 млрд. Про це вона написала в
корпоративному блозі, зазначивши, що ще у 2024 році цей показник
становив близько $6 млрд.
Українці придбали майже 29 300 легкових автомобілів з Китаю у 2025 році.
Про це повідомляє Укравтопром. Китайські машини зайняли 29,5% ринку
нових легковиків, причому абсолютна більшість (91%) - це електромобілі.
Соціальна мережа Threads від Meta обігнала X за кількістю щоденних
активних користувачів на смартфонах. Водночас платформа Ілона Маска,
раніше відома як Twitter, залишається лідером у вебі, повідомляє
TechCrunch посилаючись на звіт Similarweb.
ASUS уперше офіційно прокоментувала свою відмову від випуску нових
смартфонів. Хоча повідомлення про таке рішення з'явилися ще на початку
2026 року, компанія підтвердила й пояснила його лише зараз, передає
Android Authority.
Перше оновлення безпеки для Windows 11 у 2026 році виявилося проблемним.
Після релізу патча від 13 січня частина користувачів зіткнулася з
помилками, через які комп'ютери не могли коректно вимикатися або
переходити в режим сну.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу