Фінансові новини
- |
- 16.03.26
- |
- 02:26
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Мінфін та НБУ провели перший аукціон з обміну ОВДП на платформі Bloomberg

Міністерство фінансів України спільно з Національним банком 19 лютого 2025 року успішно реалізували перший аукціон з обміну державних облігацій (switch-аукціон) із використанням нової функції платформи Bloomberg.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство фінансів України.
«Після кількох місяців підготовки за підтримки Bloomberg ми раді оголосити про початок проведення switch-аукціонів в Україні. Завдяки новій функції платформи аукціонів Bloomberg ми отримали можливість обмінювати державні облігації, що наближаються до погашення, на нові випуски. Це позитивно вплине на ліквідність інструментів, що торгуються на ринку", - зазначив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.
У Мінфіні зауважили, що Україна використовує платформу Bloomberg для аукціонів ОВДП з 2019 року. Однак нова функція "switch-аукціонів", вперше застосована 19 лютого 2025 року та дозволила провести обмін облігацій в одній транзакції, що значно спростило процес та підвищило операційну ефективність розрахунків.
За результатами аукціону було подано 8 заявок на 432 млн грн, які були повністю задоволені. Загальний обсяг випуску склав 770,5 млн грн при номінальній вартості однієї облігації 1000 грн. Номінальний рівень дохідності становив 16,61%, а середньозважений рівень дохідності розміщених облігацій - 16,65%. Термін обігу нових облігацій - 691 день.
Вартість розміщених облігацій становить 438 791 040 грн, а вартість облігацій, що зараховуються емітенту - 438 786 177,04 грн. Кількість облігацій, що зараховуються емітенту, складає 407 332 штуки. Різниця вартостей, яка виплачується емітенту, становить 4 862,96 грн.
Як повідомляв Укрінформ, у межах аукціону інвесторам запропонували обміняти короткострокові ОВДП з погашенням 26 лютого 2025 року на нові облігації з терміном обігу 691 день (до 13 січня 2027 року). Нові облігації передбачають чотири виплати відсотків та забезпечують додатковий дохід інвесторам через справедливу вартість обміну на рівні 107,722% від номіналу.
Платформа аукціонів Bloomberg, яка є частиною корпоративних рішень Bloomberg для центральних банків і державних фінансових установ, використовується для проведення аукціонів в електронному форматі. Вона дозволяє учасникам ринку відстежувати аукціони, подавати заявки та забезпечувати безпечне середовище для випуску та викупу боргу, а також інших операцій на відкритому ринку. Ця платформа є повністю інтегрованою з інформаційними, аналітичними і комунікаційними інструментами Bloomberg Terminal і використовується більш ніж у 40 країнах світу.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Долар США почав активно зростати у парах з євро та фунтом стерлінгів у п'ятницю вдень, залишаючись стабільним у парі з єною.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 березня 2026 року.
Динаміка обмінного курсу гривні щодо долару та євро з початку березня
відображає вплив ринкових чинників, повідомили у пресслужбі
Національного банку України
Долар США слабо зміцнюється до євро і фунта стерлінгів на торгах у п'ятницю, стабільний у парі з єною.
Національний банк України (НБУ) 12 березня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,1156 грн/$1, за день він послабився майже
на 20 коп. та другий день поспіль оновив історичний мінімум.
Ціни на золото слабо зростають у четвер. Підтримку дорогоцінному металу
надає попит на захисні активи через конфлікт на Близькому Сході, а
негативним фактором виступає зміцнення долара.
Національний банк України з понеділка, 9 березня, після затримання
інкасаторських автомобілів Ощадбанку в Угорщині почав проводити операції
з обміну безготівкової валюти на готівкову для підтримки ліквідності
банків. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.