Фінансові новини
- |
- 26.06.26
- |
- 04:27
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Украинские евробонды, отыграв в начале недели все внутренние новости, последовали за UST
19:47 08.11.2013 |
Украинские еврооблигации, начав торговую неделю резкими колебаниями стоимости, вызванными публикацией неоднозначных внутренних новостей, и к концу снизились вслед за движением американских казначейских обязательств (US Treasuries, UST).
Как сообщила агентству "Интерфакс-Украина" специалист отдела международных продаж долговых ценных бумаг инвесткомпании "Драгон Капитал" Светлана Русакова, в понедельник украинские суверенные еврооблигации волатильно отреагировали на новостные заголовки, что украинское правительство, возможно, уже готово пойти на социально-непопулярные меры, необходимые для привлечения финансирования от Международного валютного фонда (МВФ).
Вскоре внимание инвесторов переключилось на события в украинском парламенте, где оппозиция так и не смогла прийти к компромиссу с правящей партией, а очередной визит миссии Кокса-Квасневського так и не дал ощутимых результатов в переговорах.
Вместе с тем, отметила С.Русакова, через некоторое время, большинство инвесторов посчитали наилучшим занять выжидательную позицию, что на фоне сложившегося на мировом долговом рынке негативного настроя, способствовало дальнейшему снижению цен на украинские ценные бумаги.
По словам аналитика рынка, облигаций группы "Инвестиционный капитал Украина" (ICU) Тараса Котовича, не менее важную роль в определении движения котировок украинских еврооблигации сыграли и новости о том, что "Нафтогаз Украины" все еще в полном объеме не рассчитался за августовский газ. Кроме того, радостно "медведями" было воспринято и сообщение о сокращении валютных резервов страны.
В результате, "длинные" суверенны по итогам недели потеряли в цене около 1-1,5 процентных пункта. Еврооблигации Украина-23 при этом подешевели до 86,5-87,5% номинала, что предполагает их доходность на уровне 9,72-9,54% годовых.
Цена среднесрочных евробондов Украина-17 на этом фоне опустилась до уровня 95,75-96,75% номинала, а их доходность возросла до 10,66-10,32% годовых.
Среди квазисуверенных ценных бумаг, евробонды Ощадбанк-18 сохраняли стабильность на ценовом уровне 83,5-84,5% номинала, тогда как Укрэксимбанк-18 подешевели до 84-85% номинала, что предполагает их доходность 13,91-13,55% годовых.
Корпоративные евробонды в целом подешевели за неделю на 1-1,5 процентного пункта. Наиболее торгуемыми при этом были евробонды МХП-20, которые подешевели до 85,5-87% номинала и Мрия-18 - до 86-87% номинала. Доходность ценных бумаг при этом возросла до 11,52-11,15% и 13,77-13,43% годовых соответственно.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна вже отримала перший транш у 3,2 млрд євро
з 90-мільярдної позики від ЄС. А вже найближчими днями ЄС здійснить
перші виплати з пакета допомоги Україні на виробництво безпілотників.
Керівник "Укрпошти" заявив, що готує позови до суду, аби спростувати звинувачення, і обіцяє залучити для цього міжнародні адвокатські компанії.
Більшість справ, переданих до суду за результатами роботи НАЗК у
2020-2026 роках, суди закривають через порушення термінів притягнення до
відповідальності, брак доказів тощо.
Російські загарбники ударили дроном по суховантажному судні Туреччини,
внаслідок чого спалахнула масштабна пожежа, загинув моряк, решту членів
екіпажу вдалося врятували. Загалом за ніч під ворожою атакою були три
цивільні судна.
Україна та Німеччина 18 червня підписали угоду в оборонній сфері, що
стосується спільної розробки системи ППО для перехоплення балістичних
ракет.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 25 червня 2026 року.
Розмір страхового ринку України за п'ять років може збільшитися з 1% ВВП
до 5%-7% ВВП, ринок очистився, швидко зростає та має для цього
відповідний потенціал, заявив голова Національного банку України Андрій
Пишний на круглому столі "Перспективи та майбутнє українського
страхового ринку
Долар США слабо дешевшає до євро та фунта стерлінгів на торгах у четвер, стабільний у парі з єною.
Bitcoin у середу впав нижче 60 тисяч доларів - ключового рівня підтримки, який тримався кілька місяців.
Міністерство фінансів України 24 червня 2026 року провело черговий
аукціон з обміну (switch-аукціон) облігацій внутрішньої державної позики
(ОВДП); обсяг задоволених заявок становив 17 млрд грн за номінальною
вартістю.
23 червня ціни на золото знизилися більш ніж на 1% під тиском
зміцнення долара США, на тлі очікувань можливого підвищення процентної
ставки Федеральної резервної системи цього року.
Найбільший український мобільний оператор "Київстар" оголосив про запуск
роботи месенджерів Viber, WhatsApp та застосунку навігації Google Maps
через технологію Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий
зв'язок зі смартфоном) у режимі Light Data, повідомив президент та СЕО
компанії Олександр Комаров
Попри те, що 68% українських IT-компаній залишаються прибутковими,
понад 31% юридичних осіб у сфері інформаційних технологій завершили 2025
рік зі збитками.
Два оновлення для браузера Google Chrome, які вийдуть цього
літа, усунуть обхідні шляхи для запуску старих блокувальників реклами,
на кшталт uBlock Origin
Кілька днів тому стало відомо, що новій главі XBOX Аші Шармі (Asha Sharma) поставлено завдання
збільшити прибутковість бренду, оскільки вище керівництво Microsoft
відмовляється надалі проводити безрезультатні вливання мільярдів
доларів.
Американські компанії активно нарощують найм фахівців зі штучного
інтелекту, однак скористатися цим бумом можуть переважно досвідчені
працівники.
Stellantis, Volkswagen і Renault об'єдналися, щоб закликати до
спрощення правил і запровадження стимулів для виробництва продукції з
маркуванням "Зроблено в Європі" та протидії китайським виробникам
електромобілів.
TSMC розробляє нову технологію пакування мікросхем під назвою CoPoS
(Chip-on-Panel-on-Structure), яка може знизити собівартість виробництва
чипів та покращити їхню продуктивність.