Фінансові новини
- |
- 14.03.26
- |
- 14:34
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Риск закрытия для Украины внешних рынков заимствований существенно увеличивает вероятность неконтролируемой девальвации
Поскольку стабильная гривна, скорее всего, остается основной целью валютной политики государства, риск закрытия внешних рынков заимствований (источника этой стабильности) существенно увеличивает вероятность неконтролируемой девальвации, считают в компании Concorde Capital.
"Приучив" рынок к выходам с валютными заимствованиями перед крупными погашениями внешних долгов, правительство на этот раз подало тревожный сигнал: перед очередным погашением евробонда новых размещений не было.
"Пока рано утверждать, что внешний источник поддержки стабильности гривны иссяк, но долговые рынки отреагировали на "не-привлечение" нервно: украинские CDS и доходность украинских Еврооблигаций выросли до невиданных в этом году значений".
Аналитики говорят, что масла в огонь подлили данные НБУ о рекордном для 2013-го месячном сокращении золотовалютных резервов в мае, и это на фоне участившихся дискуссий в зарубежной прессе на тему "что будет, если количественное смягчение в США будет сокращаться".
"В этой связи, во главу угла становится вопрос дальнейшей способности правительства контролировать валютный курс путём внешних заимствований, ставшим традиционным. Однозначно, показательными будут ближайшие два месяца (до выплаты очередных траншей МВФ в размере $1,4 млрд к первой половине августа)".
Concorde Capital не исключает, что политика "держать гривну любыми силами", показавшая свою состоятельность до этого момента, сможет работать вплоть до президентских выборов 2015 года, но аналитики отмечают, что для ее успеха правительство должно найти замену (или подстраховку) размещениям Еврооблигаций.
Эксперты считают, что МВФ для этих целей вряд ли подходит с учетом политической цены такого сотрудничества - остаются опции продажи ГТС и/или получения скидки на газ, получение иного большого кредита, или надежда на существенное улучшение внешних сырьевых рынков при беспрецедентном ужесточении контроля на валютном рынке.
"В нашем прогнозе макроэкономических показателей мы исходим из двух сценариев валютного курса, не отважившись дать предпочтение какому-либо из них: стабильная гривна на протяжении 2013-2014 года; неконтролируемая девальвация к концу 2013 года (4й квартал) со стабилизацией курса на уровне 9,6 грн за доллар", - констатируется в обзоре, и резюмируется, что "мы по-прежнему сохраняем уверенность в стабильной гривне до конца лета 2013 года".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Долар США почав активно зростати у парах з євро та фунтом стерлінгів у п'ятницю вдень, залишаючись стабільним у парі з єною.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 березня 2026 року.
Динаміка обмінного курсу гривні щодо долару та євро з початку березня
відображає вплив ринкових чинників, повідомили у пресслужбі
Національного банку України
Долар США слабо зміцнюється до євро і фунта стерлінгів на торгах у п'ятницю, стабільний у парі з єною.
Національний банк України (НБУ) 12 березня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,1156 грн/$1, за день він послабився майже
на 20 коп. та другий день поспіль оновив історичний мінімум.
Ціни на золото слабо зростають у четвер. Підтримку дорогоцінному металу
надає попит на захисні активи через конфлікт на Близькому Сході, а
негативним фактором виступає зміцнення долара.
Національний банк України з понеділка, 9 березня, після затримання
інкасаторських автомобілів Ощадбанку в Угорщині почав проводити операції
з обміну безготівкової валюти на готівкову для підтримки ліквідності
банків. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.