Фінансові новини
- |
- 24.04.26
- |
- 00:59
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Meryll и Lehman довели до краха самые дорогие менеджеры
09:28 19.09.2008 |
Топ - менеджеры, разорившие своей рискованной политикой инвестиционные гиганты Lehman Brothers и Meryll Lynch и принесшие миллиардные убытки инвесторам, сами не остались внакладе, свидетельствуют данные, приводимые в американских СМИ.
Председатель совета директоров Lehman Brothers Ричард Фалд за менее чем 15 лет своего руководства банком получил около полумиллиарда долларов. Только за прошлый год, когда инвесторы уже ощутили потери, менеджер положил в свой карман $45 млн., по данным исследовательской компании Equilar.
В итоге его работы Lehman Brothers, компания с почти 160 - летней историей, подала в суд документы на защиту от банкротства.
"За уничтожение своей компании он (Фалд) получал $17 тыс. в час", - подсчитала газета New York Times.
Удачно заработал на разорении инвестбанка Meryll Lynch, считающегося символом Wall Street, ее бывший управляющий Стэнли О'Нил. В прошлом году, когда банк показал убытки в размере 8,4 миллиарда долларов, О'Нил был отправлен в отставку с личной прибылью в виде $161 млн, фигурируя на вершине списка самых "дорогих" менеджеров мира.
Это были ошеломляюще высокие отступные в истории Wall Street. Eще более ошеломляющим для рынка стало поглощение Meryll Lynch, о котором было объявлено на нынешней неделе.
К слову, топ - менеджер Morgan Stanley, которая сейчас пытается выжить, судорожно разыскивая покупателя, Джон Мэк в прошлом году получил заработную плату в размере $41,7 млн, став самым высокооплачиваемым исполнительным директором, по данным агентства Associated Press.
Среднее вознаграждение гендиректоров 410 компаний из индекса S&P - 500, исследованных АР, выросло в 2007 году на $280 тыс. до $8,4 млн. В финансовом секторе, где кризисные явления начались уже прошлой осенью, вознаграждение руководителей сократилось на 4,25%, в то время как капитализация компаний упала на 15%.
Жадность менеджмента Wall Street, который в погоне за высокими прибылями на рынке ипотечного кредитования, поставил на карту жизнеспособность всей финансовой системы, сегодня называют основной причиной надвигающейся депрессии.
Политики в разгар избирательной президентской компании в США заговорили о необходимости большего регулирования этого рынка и сокращения разрыва в доходах рядового персонала и менеджеров, а также увязке их заработных плат с финансовыми результатами, которые они демонстрируют.
Так, если к началу 80 - х годов доходы руководителя в 30 - 40 раз превышали доходы рядовых сотрудников, то на текущий момент этот разрыв в крупных компаниях США увеличился в 345 раз.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Зазначається, що розгортання української системи Sky Map на авіабазі
Принца Султана, про яке раніше не повідомлялося, є ознакою того, як
українські військові значно просунулися вперед у технологіях дронів та
боротьби з ними
Посли-постійні представники країн-членів Європейського союзу схвалили як
останній законодавчий акт - зміни до регламенту про багаторічну
фінансову політику ЄС, який був необхідний для забезпечення виплати
Україні
Український президент наголосив, що відновлення "Дружби" Київ пов'язує з
розблокуванням Європейським Союзом кредиту у 90 млрд євро для потреб
України.
Уряд визначив Державну спеціальну службу транспорту Міноборони (ДССТ)
замовником робіт із захисту критичної інфраструктури: очікує, що так
роботи будуть виконуватися швидше.
Європейський Союз планує надати Україні перший транш з кредиту ЄС на
суму 90 млрд євро у кінці травня чи на початку червня 2026 року.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
У найбільших тендерах на страхування у 2025 році страхова компанія
"Перша" уклала контракт з "Енергоатом" на 167 млн грн, "ТАС" - контракт
на 142,8 млн грн з "Укрнафтою", а "ВУСО" - контракт на134 млн грн з
"Ощадбанком".
Долар США стабільний до основних світових валют на торгах у четвер.
Зазначається, що на рахунок емітента в результаті аукціону з обміну буде
зараховано 5,66 млн шт. ОВДП із терміном погашення 20 травня 2026 року
на загальну суму 6,03 млрд грн.
Зараз в обігу перебувають понад ₴923 мільярди, або на ₴3 мільярди менше, ніж на початок року.
Долар США слабко змінюється в парах з єною, євро і фунтом стерлінгів вдень у середу.
Курс долара США помірно опускається до євро і фунта стерлінгів, а також до японської єни і китайського юаня вранці в середу.
Банки України зберегли високі темпи кредитування бізнесу і
населення, проте обсяг кредитів, наданих органам державної влади,
зменшився.
Сервіс Google Фото отримав новий набір інструментів для редагування
обличчя із налаштуванням інтенсивності - для видалення недоліків шкіри,
корекції губів, відбілювання зубів тощо.
Світ електромобілів - це не лише про великі екрани та автопілоти, а
насамперед про те, наскільки важкою та дорогою буде «батарейка» під
підлогою.
Згідно із повідомленням відомства, мова йде про документи, які
використовуються у випадках змін під час перевезення, зокрема, при
перевантаженні, зміні пункту призначення, розбіжностях у вантажі чи
інших операційних ситуаціях.
Окружний суд Токіо засудив 39-річного Ватару Такеучі до 1,5 року
ув'язнення та оштрафував його на 1 мільйон єн ($6300) за публікацію
спойлерів.
США вкотре продемонстрували, що коли мова йде про напівпровідники та
національну безпеку, капіталістичні правила вільного ринку
відправляються на лаву запасних.
Дослідники NVIDIA опублікували статтю "ReSTIR PT Enhanced: алгоритмічні
вдосконалення для швидшого та надійнішого трасування шляху ReSTIR".
Apple офіційно оголосила зміну керівництва: Тім Кук залишає посаду
генерального директора компанії. З 1 вересня 2026 року його місце займе
Джон Тернус, нинішній старший віцепрезидент з апаратного забезпечення.