Фінансові новини
- |
- 14.03.26
- |
- 08:23
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Вступление в силу закона о трансфертном ценообразовании с 1 сентября является "правовой иллюзией" - юрист
13:29 30.08.2013 |
Вступление в силу закона о трансфертном ценообразовании с 1 сентября текущего года является, своего рода, "правовой иллюзией" из-за неготовности целого ряда нормативных актов, которые должны обеспечить его действие.
Такое мнение агентству "Интерфакс-Украина" высказала старший юрист адвокатского объединения Arzinger Светлана Языкова.
"Вступление в силу закона о трансфертном ценообразовании в силу с 1 сентября - своего рода правовая иллюзия. Что бы там ни утверждали представители власти, полноценно в этот срок заработать он попросту не сможет", - сказала она.
По словам С.Языковой, в частности, по состоянию на 29 августа Кабмин не обнародовал ни перечень низконалоговых юрисдикций, ни порядок расчета и применения рыночного диапазона цен и рентабельности, ни перечень официальных источников информации о рыночных ценах, ни порядок и процедуру согласования цен в контролируемых операциях.
Кроме того, правительство не подготовило предложения по внесению изменений в те статьи Налогового кодекса, в которых используется понятие "обычная цена" для их согласования с вводимыми принципами трансфертного ценообразования. В то же время, даже если бы эти предложения были подготовлены, то их предстоит еще рассмотреть и принять парламенту, который в сентябре только соберется на очередную сессию.
Юрист также отметила, что Министерство доходов и сборов, в свою очередь, не утвердило ни порядок осуществления мониторинга цен в контролируемых операциях, ни форму отчета об их проведении, ни форму акта (справки) о результатах проверки.
"Этот список, к сожалению, не является исчерпывающим. И если какие-то подзаконные акты, например, утверждающие форму заявления о проведении пропорционального корректирования, плательщики могут подождать, то отсутствие других просто не позволяет им в полной мере понять все их права и, главное, обязанности", - сказала С.Языкова.
По словам юриста, текст закона о трансфертном ценообразовании в существующем виде не позволяет ни с точностью определить, какую операцию считать контролируемой, ни как считать общую стоимость таких операций (по какому принципу, на какую дату, и в какой сумме применительно к четырем оставшимся месяцам 2013 года).
"Заявления власти, к сожалению, попросту свидетельствуют о том, что независимо от качества нормативного материала, вопреки принятию закона с нарушением принципа стабильности налогового законодательства, т.е. меньше, чем за шесть месяцев до начала нового бюджетного года, в котором новые нормы должны заработать, плательщики должны принять на себя и выполнять обязательства, даже если их смысл им непонятен", - сказала она.
Как сообщалось, президент Украины Виктор Янукович 31 июля текущего года подписал закон "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины о трансфертном ценообразовании" (№2515), принятый Верховной Радой 4 июля.
Миндоходов первоначально рассчитывало, что принятие этого закона принесет бюджету дополнительно 20 млрд грн в течение трех лет, и в ходе его прохождения в Верховной Раде смогло отстоять практически все принципиальные для министерства положения документа.
Закон вступит в силу с 1 сентября 2013 года, и эту норму резко критикуют представители бизнеса. По их мнению, предприятия не смогут подготовиться к новым требованиям в столь короткий срок, а правительство и другие ведомства не успеют принять подзаконные акты. Помимо того, вступление закона в силу в середине года вносит коллизию по поводу сроков отчетности.
В то же время Миндоходов убеждает, что все подзаконные акты будут приняты. По мнению ведомства, первые отчеты будут подаваться уже в 2014 году, поэтому дата 1 сентября является приемлемой.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
На порталі "Дія" запрацювала нова можливість, яка дозволяє підприємствам
оборонно-промислового комплексу та критично важливим для потреб
Збройних Сил України компаніям бронювати працівників навіть у разі
наявності порушень у військовому обліку.
У лютому загальний обсяг виторгів, проведених через реєстратори
розрахункових операцій та програмні РРО, зменшився порівняно із січнем
на 23,9 мільярда гривень (5,2 %).
У п'ятницю, 13 березня, середня ціна на бензин
марки А-95 залишилася на рівні 69,14 грн/л, на дизельне пальне - зросла
на 54 коп. до 74,91 грн/л.
Група "Нафтогаз" остаточно виграла у російського "Газпрому суд" на $1,4 млрд, повідомив очільник НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький на сторінці у Facebook у п’ятницю.
У Державному аграрному реєстрі (ДАР) стартує грантова програма для
агропідприємств, спрямована на розвиток агрегаційних моделей у секторі
ягідництва та овочівництва.
Усупереч блокуванню Угорщиною пільгового європейського кредиту для
України, глава Національного банку Андрій Пишний очікує надходження
коштів на початку другого кварталу 2026-го.
З 1 вересня 2026 року студенти, які здобувають вищу освіту в приватних
закладах вищої освіти за державним замовленням, отримуватимуть
стипендії, повідомило Міністерство освіти й науки України.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.