Фінансові новини
- |
- 23.12.25
- |
- 08:06
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
В Україні фрукти подорожчали за рік на 24% - EastFruit
17:56 08.12.2023 |

В Україні у грудні 2023 року яблука, банани, мандарини, апельсини і столовий виноград подорожчали у середньому на 24% у порівнянні з груднем 2022 року.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє EastFruit.
Зазначається, що аналітики обрали для оцінки найбільш споживані українцями фрукти в цей період. При цьому для оцінки враховувалася динаміка оптових цін на цю продукцію.
За даними аналітиків, за рік подоржчали всі фрукти, що входять до фруктового кошика. Найбільше зросли ціни на яблука - у середньому на 42%. Окремі сорти подорожчали більш ніж на 50% за рік. При цьому, на думку учасників ринку, це далеко не межа, тому споживачам варто готуватися до подальшого зростання цін на яблука.
Економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН ФАО Андрій Ярмак вважає, що головною причиною зростання стала незвичайна ситуація на світовому ринку яблука.
"Можна відзначити збіг одразу низки подій, кожна з яких призвела до зростання цін на яблуко в Європі та у світі загалом. Насамперед - це різке зниження виробництва яблука в Євросоюзі, що збіглося з другим поспіль роком порівняно невисокого врожаю яблука в Китаї та різким падінням врожаю яблука в Індії. Друге - це низькі перехідні запаси яблука у фруктосховищах Європи на початок сезону, що відразу ж встановило високий стартовий рівень цін. Третє - це різке зростання попиту на яблучний концентрат у світі, що також збігся з падінням врожаю апельсинів у Бразилії та зниженням виробництва апельсинового концентрату. А це означає, що яблуко невисокої якості, яке раніше потрапляло на свіжий ринок і було найдоступнішим, зараз вигідніше продати відразу оптом на переробку", - пояснив експерт.
Водночас, попри різке зростання цін, яблуко, як і раніше, залишається найдоступнішим фруктом для українців з великим відривом від інших товарів цієї групи.
На другому місці за подорожчанням за рік в Україні - мандарин, який здорожчав на третину. Це відповідає тенденціям цін на ці фрукти в Європі. Також у 2023 році аналітики відмічають зниження обсягу імпорту мандарина в Україну.
Водночас апельсини, столовий виноград і банани подорожчали в Україні за рік в середньому на 3-4% кожен. В EastFruit додають, що це зумовлено високою базою для порівняння - адже торік апельсини були доволі дорогі. Крім того, сезон апельсина в Україні тільки починається. Ціни ж на банани, як правило, залишаються найбільш стабільними з усіх фруктів протягом усього року.
Як повідомлялося, за даними Державної служби статистики, у листопаді 2023 року споживчі ціни на фрукти в Україні знизились на 2,1% у порівнянні з жовтнем цього року.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна отримала близько 2,3 млрд євро фінансування від Євросоюзу після
того, як Рада ЄС ухвалила рішення про виділення шостого траншу в рамках
механізму Ukraine Facility.
Голова фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давід Арахамія
повідомив про формування в українському парламенті робочої групи щодо
швидкого опрацювання питання проведення можливих виборів Президента
України під час воєнного стану
Фінансова підтримка у 90 мільярдів євро, яку ухвалила Єврорада для України, є безповоротними та безвідсотковими для України.
Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
SITNIKS CRM - це інноваційний інструмент з мобільним додатком та модулями для роздрібної торгівлі на будь-яких майданчиках, з можливістю інтеграції зі сторонніми сервісами.
Десятеро членів Комітету з монетарної політики (КМП) Національного банку
України (НБУ) висловилися за збереження облікової ставки вшосте поспіль
на рівні 15,5% у грудні, тоді як один учасник дискусії пропонував
знизити її до 15%, йдеться в публікації регулятора у понеділок на його
сайті.
Державна аудиторська служба України із 23 грудня 2025 року розпочинає комплексний аудит підприємств в оборонному секторі.
Вночі 22 грудня російські війська завдали удару по порту "Південний"
північніше Одеси, повідомив віцепрем'єр, міністр розвитку громад та
територій Олексій Кулеба.
Видатки загального фонду державного бюджету у листопаді становили 374,1
млрд грн, а загалом за січень-листопад 2025 року - 3,54 трлн грн, що на
18% більше, ніж за аналогічний період торік.
Оновлену модель державної іпотеки планують запустити на початку 2026 року, кошти шукають у міжнародних донорів
Китайський гігант Xiaomi почав піднімати ціну на свою продукцію і перш за все підвищення торкнеться планшетів.
Компанія Samsung повідомила своїх клієнтів про суттєве підвищення
контрактних цін на оперативну пам'ять DDR5. Про це в соцмережі X
повідомляє відомий в галузі інсайдер Jukan, який посилається на
тайванські ЗМІ.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.