Фінансові новини
- |
- 29.03.26
- |
- 04:30
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Чорноморська зернова ініціатива себе вичерпала, але морський коридор працює добре - Сольський
16:57 01.11.2023 |

Чорноморська зернова ініціатива у форматі, який існував до літа 2023 року, себе вичерпала і не буде відновлена, але морський коридор, який охороняють українські військові, добре працює як канал експорту української агропродукції, повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський на пресланчі у вівторок у Києві.
"У мене таке відчуття, що в тому форматі, який був, (зернова ініціатива - ІФ-У) припинила своє існування. Уже влітку відчувалося, що вона мало цікавить світ. Зерно (на світовому ринку - ІФ-У) дешевше. У Туреччини взагалі рекорд - їм це мало цікаво", - пояснив він.
Сольський додав, що торік зацікавлені в зерновій ініціативі сторони постійно телефонували й цікавилися термінами його можливого візиту, а "в нинішньому до них неможливо додзвонитися".
Міністр високо оцінив роботу морського коридору, який функціонує за допомогою українських військових.
"Море працює. Їм (російській стороні - ІФ-У) атакувати кораблі дуже складно. Крім того, порти Великої Одеси захищати військовим з військового погляду краще, ніж Дунай. За всіма радянськими канонами порти будувалися в таких місцях, які передбачали, що їх рано чи пізно (атакують - ІФ-У). Вони захищаються в 10 разів ефективніше, ніж акваторія Дунаю", - запевнив Сольський.
Відповідаючи на запитання про можливості розширити морський коридор, міністр уточнив, що це вже відбувається завдяки збільшенню входу і виходу суден у порти Великої Одеси. Крім того, він зазначив, що українські військові причетні до подорожчання фрахту вантажних суден, які виходять із Новоросійська.
"Будь-який дискомфорт у Новоросійську для власника судна з Салонік або Сінгапуру - це завжди сигнал, що йому там потрібно встановити вищу ціну. Тому йому (вантажоперевізнику - ІФ-У) вигідніше до нас плисти", - розповів Сольський.
Говорячи про нещодавнє припинення роботи морського коридору, яке об'єднаний округ "Південь" пояснив посиленням небезпеки атак з російського боку, Сольський уточнив, що, крім цієї небезпеки, існують ризики, що посилюються під час негоди на морі, для суден, які можуть зіткнутися з мінами.
Крім того, високі хвилі хоч і не створюють проблем для руху вантажних суден, чия вантажопідйомність у середньому становить приблизно 40 тис. тонн, проте є перешкодою для військових катерів, що їх супроводжують і гарантують безпеку пересування суден із вантажами морським коридором.
Сольський спростував припущення журналістів, які пов'язували обмеження руху суден морським коридором із діями місцевої влади в Одесі щодо детінізації експорту українського зерна. Міністр зазначив, що це збіг подій у часі і звернув увагу ЗМІ, що посилення контролю в портах Великої Одеси призвело до зростання експорту зерна через західні кордони, зокрема, залізницею на 50% упродовж останнього тижня.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
В Україні запустили новий сервіс у застосунку "Дія", який в
автоматичному режимі відображає штрафи за паркування та дозволяє
здійснювати їх оплату безпосередньо у програмі. Для доступу до послуги
водіям необхідно оновити програму та перевірити наявність нарахувань.
Міністр енергетики України Денис Шмигаль під час візиту до США повідомив
про укладення угод між українськими та американськими компаніями щодо
співпраці в енергетичній сфері.
Майже 3 тисячі компаній з іноземними власниками, які подають
фінансову звітність і мають річний дохід не менше 100 млн грн,
зафіксовано в Україні станом на середину березня 2026 року згідно з
даними Єдиного державного реєстру.
У 2026 році великодній кошик із традиційним
набором продуктів на сім'ю з чотирьох осіб коштуватиме близько 1903,19
грн, що на 14,4% дорожче, ніж торік.
Китайські дослідники, схоже, знайшли спосіб обійти одну з найдорожчих
перешкод на шляху до квантового майбутнього. Йдеться про критичну
залежність від гелію-3 - надзвичайно рідкісного ізотопу, ціна якого
змушує фінансових директорів технологічних компаній нервово здригатися.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.
Влада Китаю
почала субсидувати тисячі «одноосібних компаній» (One-Person Companies,
OPC), які спеціалізуються на технологіях штучного інтелекту.
Австралійські дослідники з організації наукових та промислових
досліджень (CSIRO) створили першу у світі експериментальну робочу
квантову батарею.