Фінансові новини
- |
- 09.02.26
- |
- 18:18
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
В Нафтогазе поделились деталями анбандлинга
16:33 21.08.2018 |

Компания-консультант по анбандлингу "Нафтогаза" исследует возможность выделения активов УТГ, которые не участвуют в транзите, и передачи их в МГУ. Также изучается вопрос целесообразности создания отдельного юридического лица из филиала "ОГТС", которому передадут определенные дополнительные функции. Советники также должны провести пилотный проект по функции развития газотранспортной системы, что позволит наладить эффективный механизм отделения. Об этом УНН сообщили в "Нафтогазе Украины" в ответ на запрос.
В частности, в "Нафтогазе" рассказали, что консультанты работают по следующим направлениям:
1. Идентификация и подготовка к передаче МГУ газотранспортных активов "Укртрансгаза", которые не принимают участия в деятельности по транзиту природного газа.
"Речь идет о тех активах, которые не участвуют в транзите газа. Одна из задач консультанта - изучение возможности выделения таких активов, и, если это возможно, то создание соответствующего перечня", - отметили в компании.
2. Разработка плана оптимизации и передачи активов и функций в филиал "ОГТС" АО "Укртрансгаз" и плана выделения филиала "ОГТС" в отдельное юридическое лицо в составе "Нафтогаза".
Как пояснили в "Нафтогазе" к "ОГТС" уже переданы газотранспортные активы, необходимые и достаточные для транспортировки газа. В дальнейшем передаче подлежат дополнительные функции, необходимые для формирования полноценного независимого оператора ГТС в соответствии с 3-м энергетическим пакетом ЕС, каких или пока нет, или которые, по объективным причинам, выполняет "Укртрансгаз".
"Сегодня исследуется вопрос целесообразности создания отдельного юридического лица, как подготовительного этапа, передача которого может состояться после завершения действия транзитного контракта между „Нафтогазом" и „Газпромом", то есть после 2019 года", - добавили в НАКе.
3. Проведение пилотного проекта по оптимизации и передачи отдельных функций в филиал "ОГТС".
В компании отметили, что одна из задач советников - проведение пилотного проекта по функции развития ГТС (которую должен выполнять оператор ГТС в соответствии с 3-м энергопакетом ЕС), что позволит наладить эффективный механизм отделения.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна відкриває експорт дронів, повідомив президент Володимир
Зеленський під час спілкування з викладачами та студентами Київського
авіаційного інституту.
Мінфін України та Світовий банк підписали угоду про надання
грантового фінансування від Японії та Канади на загальну суму у майже
691 млн доларів США.
Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Державний ПриватБанк, найбільший на українському ринку, у 2025 році
збільшив прибуток до оподаткування на 8,4% - до 88,0 млрд грн, тоді як
його чистий прибуток скоротився на 27,5% - до 29,1 млрд грн, йдеться у
пресрелізі фінустанови у понеділок.
Як зазначив Нацбанк, Скай Банк отримав письмове застереження за
порушення вимог законодавства у сфері ПВК/ФТ, зокрема, через несвоєчасне
подання спеціально уповноваженому органу додаткової інформації.
"Укрзалізниця" запускає динамічне ціноутворення для квитків на поїзди преміум-сегменту - СВ (люкс) та І класу Інтерсіті.
Компанія ДТЕК уклала стратегічне партнерство з американською Turbo Drill
Industries (DBA "Scout") з метою впровадження передової технології
буріння для підвищення обсягів видобутку нафти та газу в Україні і
посилення енергетичної безпеки держави.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий
рейтинг дефолту АТ "Укрзалізниця" до RD (обмежений дефолт) через
припинення купонних виплат за ними.
Гірничо-металургійна група "Метінвест" не змогла домовитися із
держателями облігацій із термінами погашення у 2026, 2027 і 2029 роках
щодо їхньої пролонгації, повідомляється на Ірландській фондовій біржі.
Президент України Володимир Зеленський провів нараду із командою
переговірників на тристоронніх зустрічах між Україною, Росією та
Сполученими Штатами, на якій, зокрема, обговорили двосторонній документ
щодо гарантій безпеки зі США
Автомобіль перебуває в активному використанні вже 18 місяців без
тривалих простоїв. За цей час власник проїжджав у середньому майже 500
км щодня, що робить цей випадок особливо показовим з точки зору зносу.
Аналітики найближчим часом прогнозують суттєве подорожчання оперативної пам'яті та твердотільних накопичувачів, пише NotebookCheck
Згідно з документом, SpaceX та xAI спільно створять у космосі
потужний обчислювальний центр, величезні потреби в енергії якого будуть
компенсуватися за рахунок енергії Сонця
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.