Фінансові новини
- |
- 01.01.26
- |
- 11:37
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Трамп: Доведеться дозволити Україні та РФ трохи поборотися
23:32 05.06.2025 |

Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом (Friedrich Merz) у Білому домі в четвер, 5 червня, сказав, що доведеться дозволити Україні та РФ трохи поборотися, перш ніж укладати мирну угоду.
"Іноді ви бачите двох маленьких дітей, які б'ються, як божевільні. Вони ненавидять один одного і б'ються в парку, а ви намагаєтеся їх розняти. Вони не хочуть, щоб їх розтягували, іноді краще дати їм побитися деякий час, а потім розняти", - сказав Трамп.
"Ви бачите це в хокеї, ви бачите це в спорті, коли судді дозволяють побитися на кілька секунд, дозволяють побитися трохи, перш ніж розбороняти", - додав він.
Трамп заявив, що під час телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним 4 червня використав цю аналогію, а також попросив того не атакувати Україну у відповідь на операцію "Павутина", під час якої були знищені російські стратегічні бомбардувальники.
"Мені це не подобається. Я сказав: Не роби цього. Тобі не слід цього робити. Тобі слід це припинити. Але знову ж таки, тут багато ненависті", - зазначив він.
Трамп готовий до санкцій як проти РФ, так і проти України
Відповідаючи на запитання журналістів щодо готовності до нових санкцій проти Росії, Трамп заявив, що буде "дуже, дуже жорстким", якщо стане зрозуміло, що війна не закінчиться найближчим часом.
Водночас він додав: "Чесно кажучи, це може бути пов'язано з обома країнами, для танго потрібні двоє".
При цьому, коли в Трампа запитали, чи продовжуватиме він підтримувати Україну, він відповів: "Так, я з Україною. Ми щойно підписали велику угоду з Україною щодо рідкісноземельних матеріалів".
За його словами, його головна мета - припинення вбивств. "Я думаю, що зрештою нам вдасться зупинити кровопролиття", - сказав він.
Мерц закликав Трампа посилити тиск на Росію
Своєю чергою Мерц зауважив, що Україна атакує лише військові цілі, а не цивільних осіб і енергетичну інфраструктуру, як це робить РФ. "Тож у цьому полягає різниця, і саме тому ми намагаємося зробити більше щодо Росії", - додав він і закликав Трампа посилити тиск на РФ.
При цьому канцлер Німеччини заявив, що Трамп є "ключовою особою" для припинення війни завдяки "тиску на Росію". "Ми обидва згодні щодо цієї війни та того, наскільки жахлива ця війна, і ми обидва шукаємо способи зупинити її дуже скоро. І я сказав президенту, що він ключова людина в світі, яка дійсно може це зробити зараз, чинячи тиск на Росію", - сказав Мерц.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У Державному бюджеті на 2026 рік вперше передбачено 60 млн грн на підтримку агрострахування сільськогосподарських виробників.
Протягом 2025 року український оборонно-промисловий комплекс отримав
понад 6 мільярдів доларів США іноземного фінансування.
Кабмін ухвалив рішення продовжити до кінця 2026 року обмеження на
експорт необробленої деревини, паливної деревини, а також брухту чорних
металів і міді.
Національний банк України з 31 грудня 2025 року пом'якшує низку валютних
обмежень у межах реалізації положень законодавства щодо запровадження
правового режиму "Дефенс Сіті" для підтримання оборонно-промислового
комплексу (ОПК).
Мінекономіки і Мінфін проводять консультації з бізнесом і аналітичними центрами щодо запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Данська транспортно-логістична компанія A.P.Moeller‑Maersk повідомила
про оновлення з 5 січня 2026 року тарифів на залізничні перевезення
контейнерів на імпорт, порівняно із введеними з 1 жовтня цього року
тарифами, мова йде про підвищення тарифів на 20-футовий контейнер на
5,6-20%.
Влада - в основному Верховна Рада - гальмує з ухваленням змін, необхідних для отримання повної суми фінансової допомоги від ЄС
Україна готова розглянути компромісний варіант щодо створення вільної
економічної зони, запропонований США і який передбачатиме відведення ЗСУ
і армії РФ.
З 26 лютого 2026 року в Україні набирає чинності оновлений порядок надсилання податкових повідомлень-рішень (ППР).
Кабінет міністрів України відтермінував строки обов'язкового
використання платіжних терміналів для фізичних осіб-підприємців 1-ї
групи до завершення воєнного стану та ще на три місяці після його
скасування, повідомила прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко.
Україна отримає від Канади додаткову економічну допомогу на суму 2,5 мільярда доларів.
Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Samsung змінила плани щодо запуску свого напівпровідникового заводу в
американському штаті Техас. Компанія модернізувала його ливарне
виробництво до 2-нм GAA-технології замість раніше запланованої 4-нм.
Китайська адміністрація кіберпростору оприлюднила проєкт правил, які
мають врегулювати застосування штучного інтелекту, здатного імітувати
поведінку людини
Наразі на ринку оперативної пам'яті існує дефіцит через величезний
попит спричинений центрами обробки даних для штучного інтелекту. Проте
невдовзі на цьому ринку може з'явиться нова компанія - ASUS. Про це
сповіщає Sakhtafzarmag.
Xiaomi оголосила про запуск нової високоавтоматизованої фабрики, що
працює в повній темряві та без участі людей - вона стала одним із
найтехнологічніших підприємств в екосистемі компанії.
Основне оновлення стосується усунення дублювання процесів індексації
файлів. Раніше система могла повторно сканувати однакові шляхи, що
призводило до зайвого навантаження на ресурси.
Як повідомляють у пресрелізі Coforge, ця угода, як очікують, принесе
компанії виручку приблизно в $2 млрд за фінансовий рік, що завершиться в
березні 2027 року.
Компанія Google найближчим часом дозволить користувачам змінювати адресу електронної пошти Gmail.